اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

طراحی فیدبک منبع تغذیه

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

طراحی فیدبک منبع تغذیه

سلام خدمت دوستان
    در مورد شماتیک زیر یه مشکلی داشتم که نمیدونم باید چیکار کنم وراهنمایی لازم دارم.
    فیدبک این مدار اصلا خوب عمل نمیکنه و داخل یه وبلاگی خوندم که فیدبکش به این صورته که فرضا واسه خروجی 45 ولت اگه خروجی بره بالای 45 اپتو روشن میشه و اونطرف vref/2 با 5 مقایسه میشه و در نتیجه pwm خاموش میشه و وقتی بیاد زیر 45 اپتو خاموش میشه و vref/2 با 0 مقایسه میشه و pwm روشن میشه.
    پس با این حساب واسه کنترل خروجی دیوتی سایکل رو کم و زیاد نمیکنه درسته؟یا خروجی sg روشنه یا خاموش یعنی دیوتی یا ماکسه یا مینیمم؟!؟
    حالا مشکل من با این فیدبک اینه که ترانس شروع میکنه به تق تق کردن و انگار داره روشن خاموش میشه.ولتاژ خروجی هم 6-7 ولت ریپل داره داخل مولتی متر.
    حالا یه فیدبکی لازم دارم که دیوتی سایکل رو به طور پیوسته کم و زیاد کنه واسه کنترل ولتاژ خروجی
    کسی میتونه کمک کنه فیدبک جدید بزارم؟(فک میکنم باید از tl431 استفاده کنم ولی چطوری دقیقا؟)
    جدیدترین ویرایش توسط yoosefheidari; ۰۱:۵۴ ۱۳۹۷/۱۱/۲۰.

پاسخ : طراحی فیدبک منبع تغذیه

اوپتو کوپلری که بستی رو مدار شمارش چنده؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arvinfx نمایش پست ها
      4n25هست اپتو

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arvinfx نمایش پست ها
        یدونه فیدبک با tl431 بستم که تلورانس ولتاژ یکمی بهتر شد و بین ۹۲ تا ۹۴ تغییر میکنه اما صدای ترانس افتضاح شد و الان اینطوری شده صداش:
        Vocaroo is a quick and easy way to share voice messages over the interwebs.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط yoosefheidari نمایش پست ها
          یدونه فیدبک با tl431 بستم که تلورانس ولتاژ یکمی بهتر شد و بین ۹۲ تا ۹۴ تغییر میکنه اما صدای ترانس افتضاح شد و الان اینطوری شده صداش:
          https://vocaroo.com/i/s1mE8HRtrKuB
          سلام دوست عزیز ،
          صدای ترانس به خاطر ناپایداری فیدبکه
          الکترونیک قدرت
          الکترونیک آنالوگ
          طراحی و تولید انواع مدارات الکترونیک در تیراژ انبوه
          ---------------------BMCELEC@-------------------
          ------------www.hoseyniemeni.ir-----------
          ---------------www.bmc-elec.com--------------
          ---------------www.bmc-elec.ir--------------

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hoseyni emeni نمایش پست ها
            سلام دوست عزیز ،
            صدای ترانس به خاطر ناپایداری فیدبکه
            فیدبکش هم بسیار پایداره و به زحمت یک دهم ولت تلورانس تو خروجی دارم.
            اول از مدار بدون فیدبک استفاده کردم ولی با جریان های لحظه ای افت ولتاژ تا ۲۰ ولت هم دارم.
            طبیعی هم هست به خاطر سلف پراکندگی ترانس و دیود ها و المان های مدار هست.
            الان با یه هسته etd 39 و فیدبک راحت ۶۰۰ وات توان گرفتم(بار مقاومت ممتد) و مثل مدار بدون فیدبک زبر جریان های لحظه ای افت نداره
            -----
            شما تجربه دستگاه جوش دارین؟میخوام یدونه با مبدل فول بریج بسازم بدون فیدبک که ولتاژ اولیه ۶۰ باشه و زیر بار تا حدود ۳۵ افت کنه و یه محدود کننده جریان ۳۰-۴۰ امپری هم واسش بزارم.
            جدیدترین ویرایش توسط yoosefheidari; ۱۹:۱۱ ۱۳۹۷/۱۱/۲۵.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X