اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل در استفاده از ماژول ESP8266

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل در استفاده از ماژول ESP8266

سلام
    من ماژول ESP8266-01 رو با مبدل usb to serial راه اندازی کردم، از طریق نرم افزار ترمینال باهاش هیچ مشکلی ندارم، تمام دستورات AT اجرا میشه، حتی از طریق وای فای موبایل شناسایی میشه و گوشی باهاش کانکت میشه. اما وقتی وارد اپلیکیشن SOCKET PROTOCOL میشم در قسمت کلاینت بعد از وارد کردن آی پی و سرور پورت پیغام سوکت دیسکانکت رو میده. با نرم افزار Comm Operator در ویندوز لپ تاپ هم نشد ارتباط برقرار کرد. این در حالیه که لپ تاپ به ماژول کانکت شده، اما نمیشه متن به ماژول ارسال یا دریافت کرد. حتی شک به فریمور ماژول کردم و ماژول را فلش کردم. اما فرقی نکرد.
    آی پی آدرس ماژول در حالت پیش فرض و سرور پورت را روی هر چهار حالت امتحان کردم. الان در حالت 8888 است.
    لطفا راهنمایی فرمایید- تشکر

پاسخ : مشکل در استفاده از ماژول ESP8266

سلام
    اپلیکیشنی که اسم بردید همونطور که از اسمش مشخصه از پروتکل وب سوکت استفاده می کنه درحالیکه احتمالا ارتباط شما tcp معمولی هست.
    مثل این می مونه که دو نفر با هم صحبت می کنند اما با دو زبان مختلف.
    طبعا صحبت همدیگر رو می شنوند اما براشون قابل درک نیست.
    تاپیک ویدیوهای آموزشی حواشی آردوینو و ESP

دیدگاه

ممنون از پاسخ شما دوست عزیز
      من در شرایط مختلف ماژول را مورد بررسی قرار دادم در نهایت به این نتیجه رسیدم:
      اگر دستور
      AT+CWMODE=3 را اجرا کنم و بعد دستور AT+CIPMUX=1 را اجرا کنم و در آخر دستور AT+CIPSERVER=1 را اجرا کنم (همه بصورت مجزا) ماژول شروع به کار میکنه، فقط تا زمانیکه برقش قطع نشده، اگر برق قطع شد دوباره مراحل بالا باید تکرار بشه. یعنی اگر از روی مبدل بردارم و روی برد بزارم دیگه کار نمیکنه . در ضمن سرعت واکنش به دستورات اندروید خیلی پایینه، بعضی مواقع درجا دستورات اجرا میشه و بعضی اوقات با چند ثانیه مکس تمامی دستورات این چند ثانیه رو باهم اجرا میکنه.
      فکر میکنم خود ماژول یه ایرادی داره.
      جدیدترین ویرایش توسط mehdi4953; ۲۲:۵۶ ۱۳۹۷/۱۱/۲۴.

دیدگاه

,من با دستورات at-command کار نکردم و اصلا آشنایی ندارم. پس هرچی که الان میگم احتمالات هست. (با آردوینو برنامه نویسیش می کنم)
        سرعت ارتباط به موارد مختلفی بستگی داره. نوع پروتکل ارتباطی - حجم داده - میزان پروسسی که میکرو مشغول انجامش هست و ...
        مثلا اگر برنامه شما از متد get یا post استفاده کرده باشه قطعا این تاخیری که میفرمایید خواهید داشت (یکبار کمتر و و یکبار بیشتر)
        اگر با برد دیگری دستورات رو براش میفرستید بنظرم برای همین بعد از هر بار خاموش شدن دوباره باید تنظیم کنید چون دستوراتی داخل ماژول ذخیره نمیشود حدس میزنم) اما اگر با زبان آردوینو روی خود ماژول برنامه بنویسید قطعا این حالت پیش نخواهد آمد.

اگر دوست دیگری هست که at-command کار کرده لطفا راهنماییشون بفرمایید
        تاپیک ویدیوهای آموزشی حواشی آردوینو و ESP

دیدگاه

من هم همین مشکلو دارم راهی هنوز پیدا نکردم

دیدگاه

وب سایت زیر اموزش داده
            در این آموزش بصورت تصویری نحوه راه اندازی ماژول ESP8266 را به همراه مثال یاد میگریم . استفاده از ESP8266 در حالت سرور ، کلاینت و اتصال به روتر وای فای ...

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X