اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کلید الکترونیکی شیشه بالا بر پراید//سوال : قطعه 8A817

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کلید الکترونیکی شیشه بالا بر پراید//سوال : قطعه 8A817

سلا م خدمت دوستان گرامی

عکس زیر مربوط به بورد کلید الکترونیکی شیشه بالا بر پراید هست که متاسفانه یهو از کار افتاد.
    توی عکس یه قطعه هست که روش نوشته 8A817 که فک کنم رگلاتور ولتاژ باشه ولی نمیدونم خروجیش چنده و با چه قطعه ای میشه جایگزینش کرد.
    توی نت هم هر چقدر گشتم که از روی کد مربوطه دیتا شیت رو پیدا کنم نشد. هیچ هیچ.
    ولتاز پایه هاش رو گرفتم که توی عکس نشون دادم... قطعه ای که با رنگ زرد مشخص شده ... الان خروجی نداره اون پایه که مشخص کردم با علامت سوال

پشت بورد هم فقط چهار عدد رله هست ... دوتا برای در سمت راست و دوتا برای در سمت چپ

با سپاس از راهنمایی شما

جدیدترین ویرایش توسط MohsenMsvi; ۱۱:۴۹ ۱۳۹۷/۱۱/۲۳.

پاسخ : کلید الکترونیکی شیشه بالا بر پراید//سوال : قطعه 8A817

نوشته اصلی توسط MohsenMsvi نمایش پست ها
    سلا م خدمت دوستان گرامی

عکس زیر مربوط به بورد کلید الکترونیکی شیشه بالا بر پراید هست که متاسفانه یهو از کار افتاد.
    توی عکس یه قطعه هست که روش نوشته 8A817 که فک کنم رگلاتور ولتاژ باشه ولی نمیدونم خروجیش چنده و با چه قطعه ای میشه جایگزینش کرد.
    ولتاز پایه هاش رو گرفتم که توی عکس نشون دادم... قطعه ای که با رنگ زرد مشخص شده ... الان خروجی نداره اون پایه که مشخص کردم با علامت سوال

پشت بورد هم فقط چهار عدد رله هست ... دوتا برای در سمت راست و دوتا برای در سمت چپ

با سپاس از راهنمایی شما

با سام:
    سال ساخت پراید شما و مدل آن چیست که این بورد روی آن نسب شده است. چون شیشه بالابر ها اصلا احتیاجی به این بورد ندارند.!!!
    علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
    نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

به گمان من باتوجه به ولتاژهایی که نشان دادید این آلمان یک رگولاتور ولتاژ هست،
      اگر مشابه این برد را دارید که خروجی را اندازه گیری کنید و با قطعه مشابه تعویض کنید اگر نه به همان قسمت که علامت سوال گذاشتید 3.3 و سپس ۵ ولت مستقیم متصل کنید و منفی را به وپایه gnd ببینید برد کار میکند یانه
      با در یافت دیتاشیت ای سی ده پایه جلوی قطعه ولتاژ کاری ای سی را پیدا کنید و متناسب با آن قطعه را جایگزین کنید
      خاک شو پيش ازآنکه خاک شوي

"If you want to go fast, go alone.
      If you want to go far, go together"

دیدگاه

با سلام:
        تنها حدسی که می زنم، بورد احتمالا مربوطبه پاور ویندوز می باشد
        علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
        نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علی تحیری نمایش پست ها
          با سلام:
          تنها حدسی که می زنم، بورد احتمالا مربوطبه پاور ویندوز می باشد
          با تشکر از شما جناب تحیری
          بنده باید توضیح بیشتر میدادم در مورد این قطعه ... با عرض معذرت
          این بورد کلید لمسی شیشه بالا بر پراید صبا هست
          از این نمونه زیر

بوردی که عکسش بالا هست درون این کلید ها تعبیه شده و مربوط به کلید سمت راننده هست ... در عکس زیر کلید سمت چپ

البته نمونه هایی از این هم هست که پاور ویندوز دارند اما این نمونه که عکس بوردش رو گذاشتم پاور ویندوز ندارد و فقط کلید به اصطلاح لمسی می باشد .

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نوشته اصلی توسط moonlight نمایش پست ها
          به گمان من باتوجه به ولتاژهایی که نشان دادید این آلمان یک رگولاتور ولتاژ هست،
          اگر مشابه این برد را دارید که خروجی را اندازه گیری کنید و با قطعه مشابه تعویض کنید اگر نه به همان قسمت که علامت سوال گذاشتید 3.3 و سپس ۵ ولت مستقیم متصل کنید و منفی را به وپایه gnd ببینید برد کار میکند یانه
          با در یافت دیتاشیت ای سی ده پایه جلوی قطعه ولتاژ کاری ای سی را پیدا کنید و متناسب با آن قطعه را جایگزین کنید
          با تشکر از شما
          حتما انجام خواهم داد.
          جدیدترین ویرایش توسط MohsenMsvi; ۱۴:۴۸ ۱۳۹۷/۱۱/۲۳.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط MohsenMsvi نمایش پست ها
            سلا م خدمت دوستان گرامی

با سپاس از راهنمایی شما
            با سلام
            تنها دلیل وجود این قطعه میتونه تامین تغذیه ی اون آیسی باشه. بقیه قطعات با همون 12 ولت کار میکنن.
            تو دیتا شیت آیسی ببینین تغذیه ش چند ولته. معمولا باید 5 یا 3.3 ولت باشه. البته مسیر تغذیه ش رو هم چک کنین.
            کمترین توقع از یک فرد تحصیلکرده، دانستن املای صحیح کلمات است.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X