اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راهنمایی در مورد باز و بسته کردن قفل مکانیکی با آردوینو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راهنمایی در مورد باز و بسته کردن قفل مکانیکی با آردوینو

سلام دوستان

من با آردوینو بردی طراحی کردم که با نزدیک کردن یک تگ RFID به Reader یه LED رو گه به A1 تعریف کردم روشن میکنه ( اگرم تگ دیگری باشه که قرمز روشن میشه )

خب اینو گفتم تا بهتر بتونین راهنماییم کنید ، من همین برد رو میخوام جوری بشه که تگ رو نزدیک کردنی یه قفل رو باز کنه ، حالا قفل در ، یا قفل کمد ، یه همچین چیزی .

اصلا قفل این مدلی رو از کجا میشه تهیه کرد ؟ یا چطور میشه ساخت ؟
    و اینکه گیریم که تهیه کردیم ، چجور به این برد بشناسونیم ؟

ممنون میشم راهنمایی کنید.
    ارائه سرور و هاست رایگان : kandohost.com

پاسخ : راهنمایی در مورد باز و بسته کردن قفل مکانیکی با آردوینو

کسی هست راهنمایی کنه عایا ؟!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sjangjoo نمایش پست ها
      سلام دوستان

من با آردوینو بردی طراحی کردم که با نزدیک کردن یک تگ RFID به Reader یه LED رو گه به A1 تعریف کردم روشن میکنه ( اگرم تگ دیگری باشه که قرمز روشن میشه )

خب اینو گفتم تا بهتر بتونین راهنماییم کنید ، من همین برد رو میخوام جوری بشه که تگ رو نزدیک کردنی یه قفل رو باز کنه ، حالا قفل در ، یا قفل کمد ، یه همچین چیزی .

اصلا قفل این مدلی رو از کجا میشه تهیه کرد ؟ یا چطور میشه ساخت ؟
      و اینکه گیریم که تهیه کردیم ، چجور به این برد بشناسونیم ؟

ممنون میشم راهنمایی کنید.
      باسلام
      شما LED رو باید به یکی از پایه های دیجیتال وصل و تعریف کنید نه پایه های انالوگ

در مورد قفل هم شاید تو بازار باشه ولی فک نکنم بدرد کار شما بخوره . شما با یه قفل دستی خیلی ساده و یک عدد سروو موتور میتونید قفل رو بسازید . طریقه برنامه نویسی و کار با سروو هم تو اینترنت موجوده به سایت های اموزشی مثل dmf313 سر بزنید . بسیار راحته

دیدگاه

نوشته اصلی توسط behzad0007 نمایش پست ها
        باسلام
        شما LED رو باید به یکی از پایه های دیجیتال وصل و تعریف کنید نه پایه های انالوگ

در مورد قفل هم شاید تو بازار باشه ولی فک نکنم بدرد کار شما بخوره . شما با یه قفل دستی خیلی ساده و یک عدد سروو موتور میتونید قفل رو بسازید . طریقه برنامه نویسی و کار با سروو هم تو اینترنت موجوده به سایت های اموزشی مثل dmf313 سر بزنید . بسیار راحته
        ممنون از راهنمایی خوبتون .

و یه مساله دیگه که به ذهنم اومد ، اینه که برای مثال ما میخوایم ازین برد برای دری استفاده کنیم که روش آیفون تصویری هست و قفل در هم برقی هست ، آیا ازین سیستم آیفون میتونیم کمک بگیریم برای راه اندازی این پروژه ؟ یا از قفل برقی که به در نصب هست ؟

اگر میشه چطوری جزییاتشو بدست بیارم ؟

دیدگاه

ممنون از راهنمایی خوبتون .

و یه مساله دیگه که به ذهنم اومد ، اینه که برای مثال ما میخوایم ازین برد برای دری استفاده کنیم که روش آیفون تصویری هست و قفل در هم برقی هست ، آیا ازین سیستم آیفون میتونیم کمک بگیریم برای راه اندازی این پروژه ؟ یا از قفل برقی که به در نصب هست ؟

اگر میشه چطوری جزییاتشو بدست بیارم ؟
          سلام مجدد
          فک نکنم ... نمیدونم ، شماتیک رو دقیقا بکشید و عکسشو بفرستید تا بهتر متوجه بشیم و ج بدیم
          سیستم الکترونیکی آیفون ها با سیستمی ک شما میخاید دستی طراحی کنید قطعا فرق میکنه شاید بشه ازش کمک گرفت ولی فک نکنم بشه روش سوار کرد .... باید شماتیک بفرستید تا دقیقتر بررسی کنیم

دیدگاه

میشه هدفتون رو واضح تر بیان کنید؟ می خواید با آردوینو دری که به آیفون وصله رو باز کنید یا با آیفون دری که می خواید روش قفل بزارید باز کنید؟
            هر دو کار شدنیه
            قفل سلونوئیدی آماده تو سایت آفتاب رایانه دیدم
            البته من قفل دست ساز با سرو رو ترجیح می دم
            همه چیز به توانایی شما بستگی داره بیشتر توضیح بدید تا بیشتر کمک کنیم
            جدیدترین ویرایش توسط ronix3; ۰۷:۲۵ ۱۳۹۷/۱۱/۲۶.

دیدگاه

سلام مجدد
              فک نکنم ... نمیدونم ، شماتیک رو دقیقا بکشید و عکسشو بفرستید تا بهتر متوجه بشیم و ج بدیم
              سیستم الکترونیکی آیفون ها با سیستمی ک شما میخاید دستی طراحی کنید قطعا فرق میکنه شاید بشه ازش کمک گرفت ولی فک نکنم بشه روش سوار کرد .... باید شماتیک بفرستید تا دقیقتر بررسی کنیم
              نه هدف همون چیزی که گفتم و میخوام یک در مثلا کمد دیواری رو قفلی روش بذارم که با نزدیک کردن کارت RFID قفل باز بشه ، حالا این آیفون رو هم جدا ازون پرسیدم که ببینم آیا اون هم میشه یا نه ،

هدف ربطی به آیفون در و این چیزا نداره و همون سوال اولی هست .

آیا جایی آموزش کامل ساخت قفل با سروو موتور هست ؟ من یکم سرچ کردم چیز قابل توجهی در این زمینه پیدا نکردم

دیدگاه

نه هدف همون چیزی که گفتم و میخوام یک در مثلا کمد دیواری رو قفلی روش بذارم که با نزدیک کردن کارت RFID قفل باز بشه ، حالا این آیفون رو هم جدا ازون پرسیدم که ببینم آیا اون هم میشه یا نه ،

هدف ربطی به آیفون در و این چیزا نداره و همون سوال اولی هست .

آیا جایی آموزش کامل ساخت قفل با سروو موتور هست ؟ من یکم سرچ کردم چیز قابل توجهی در این زمینه پیدا نکردم
                سایت dmf313 اموزش داده . گوگل هم سرچ کنید میاد "اموزش ساخت قفل با سروو و میکرو "

دیدگاه

سایت dmf313 اموزش داده . گوگل هم سرچ کنید میاد "اموزش ساخت قفل با سروو و میکرو "
                  چندتا نحوه ایجاد قفل پیدا کردم ولی درصد خطاشون بالاست . دنبال قفل های آماده میگردم که کارم راحت تر بشه ولی اگر در مورد ساختن قفل لینک دارین بدین ممنون میشم

دیدگاه

چندتا نحوه ایجاد قفل پیدا کردم ولی درصد خطاشون بالاست . دنبال قفل های آماده میگردم که کارم راحت تر بشه ولی اگر در مورد ساختن قفل لینک دارین بدین ممنون میشم
                    باسلام
                    لینک که ندارم اگرم بخوام پیدا کنم سرچ خواهم کرد که اینم شما بهتر از من بلدید !
                    به قفل در ماشین هم فکر کنید ! فقط سیستم سیم کشی و برنامه ریزی میخاد و خود قفل اماده در لوازم خودروفروشی ها فروخته میشود . از سلونوید هم میتونید استفاده کنید .
                    ببینید دوست عزیز اینجور پروژه ها همونطور که خودتون میدونید 90% خلاقیت طرف رو میطلبه ! مثلا شما میتونید از سروو تا قفل ماشین و سلونوید استفاده کنید ولی اینکه کدومش رو بسازید بستگی ب خودتون و تواناییتون داره . در مورد خطا هم برمیگرده به برنامه نویسی . اگر از سنسورهای دقیق و زبان سطح پایینتر استفاده کنید نتیجه بهتری دریافت میکنید .(البته این پروژه خیلی نوع برنامه محور نیست ینی براحتی با آردوینو که تقریبا C++ هست هم میتونید بنویسید و نتیجه دقیق و خوب داشته باشید)

دیدگاه

باسلام
                      لینک که ندارم اگرم بخوام پیدا کنم سرچ خواهم کرد که اینم شما بهتر از من بلدید !
                      به قفل در ماشین هم فکر کنید ! فقط سیستم سیم کشی و برنامه ریزی میخاد و خود قفل اماده در لوازم خودروفروشی ها فروخته میشود . از سلونوید هم میتونید استفاده کنید .
                      ببینید دوست عزیز اینجور پروژه ها همونطور که خودتون میدونید 90% خلاقیت طرف رو میطلبه ! مثلا شما میتونید از سروو تا قفل ماشین و سلونوید استفاده کنید ولی اینکه کدومش رو بسازید بستگی ب خودتون و تواناییتون داره . در مورد خطا هم برمیگرده به برنامه نویسی . اگر از سنسورهای دقیق و زبان سطح پایینتر استفاده کنید نتیجه بهتری دریافت میکنید .(البته این پروژه خیلی نوع برنامه محور نیست ینی براحتی با آردوینو که تقریبا C++ هست هم میتونید بنویسید و نتیجه دقیق و خوب داشته باشید)
                      ممنون از توضیح خوبتون ، بله کاملا حق با شماست .

منظور از درصد خطا ، منظور درصد خطای قفل رو گفتم ( خطای سخت افزاری ) ، چون که خودم با پیچ و مهره و موتور گیربکس ساختم و هرازگاهی گیر میکرد و هرازگاهی کار میکرد منظورم این بود که همون بهتر که از سولوشن های حرفه ای و آماده تر استفاده کنم .
                      جدیدترین ویرایش توسط sjangjoo; ۰۱:۰۹ ۱۳۹۷/۱۲/۰۹.

دیدگاه

درود ، در مورد اتصال rfid به هر وسیله ، روش مناسب خودش هست. چه کمد چه آیفون. همیشه هم قفل های آماده تهیه کنید از نظر امنیت و تمیزی کار ، فقط کمدی متنوع در بازار هست ، آیفون هم که خودش قفل داره، بنا به مدل باید مدار واسط بسازید

دیدگاه

بله دنبال قفل آماده مناسب و اقتصادی میگردم ، ممنون از راهنماییتون

دیدگاه

منظورتون از اقتصادی چیه؟(ارزون).
                            قفلهای آیفون تصویری خوب بدرد درب می خوره و اندازه بزرگ - محکم و قیمتش بالاست.قفلهای مغناطیسی هم که هست یکی دائم و دیگری غیر دائم که به چار چوب و دیگری به درب وصل میشه - متونی رو کار یا داخلی کار کنی.
                            آر-اف_آی-دی هم که راحت به آیفون تصویری وصل میشه.
                            دوست عزیز اگه مفید بود روی تشکر بزن

دیدگاه

نوشته اصلی توسط david24 نمایش پست ها
                              منظورتون از اقتصادی چیه؟(ارزون).
                              قفلهای آیفون تصویری خوب بدرد درب می خوره و اندازه بزرگ - محکم و قیمتش بالاست.قفلهای مغناطیسی هم که هست یکی دائم و دیگری غیر دائم که به چار چوب و دیگری به درب وصل میشه - متونی رو کار یا داخلی کار کنی.
                              آر-اف_آی-دی هم که راحت به آیفون تصویری وصل میشه.
                              بله منظور ارزون باشه ، اینایی که فرمودین ممنون میشم لینک خرید یا سفارش بدین چک کنم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X