اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تغیر وات مقاومت

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تغیر وات مقاومت

سلام.اگه یه مقاومت ۱۰ اهم یک هشتم وات رو با یه مقاومت ۱۰ اهم ۲ وات تو یه مدار عوض کنیم چه میشه آیا مشکل ساز میشه.مثلا من حالا میخوام یه مدار که مقاومتش سوخته رو تعمیر کنم و وات مشابه موجود نیست

پاسخ : تغیر وات مقاومت

احتمالا از مقاومت به عنوان فیوز استفاده کردن و این که سوخته یعنی یه جای مدارت مشکل داره
    اگه وات بالا ببندی مدارت انقدر جریان می کشه تا یه بلای دیگه سرش بیاد

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Behnamdalirei@gmail.com نمایش پست ها
      سلام.اگه یه مقاومت ۱۰ اهم یک هشتم وات رو با یه مقاومت ۱۰ اهم ۲ وات تو یه مدار عوض کنیم چه میشه آیا مشکل ساز میشه.مثلا من حالا میخوام یه مدار که مقاومتش سوخته رو تعمیر کنم و وات مشابه موجود نیست
      سلام اگر به جای مقاومت با وات پایین تر وات بالاتر بگذارید در حالت معمول اتفاق بدی نمی افته مگر اینکه مسئله ای که دوستمون اشاره کردند و الا بعضی اوقات به دلیل بد طراحی کردن این اتفاقات میفته
      ولی هیچ گاه به جای مقاومت با وات بالا نمی توانید وات پایین بگذارید
      بهتر است مدار را چک کنید تا احتمالی که دوستموم گفتن وجود نداشته باشه
      به طور مثال در آداپتورهای 12 ولت یک آمپر یک مقاومت 10 اهم در ورودی برق شهر هست که اگر مشکلی پیش بیاد اون مثل یک فیوز عمل می کنه و می سوزه
      اللهم صل علی محمد و ال محمد و عجل فرجهم
      پیامبر اکرم(ص):زکات علم نشر آن است.
      در کشور هاي غربي انتقال تجربيات و دانش به افراد مبتدي يک پيشرفت محسوب شده و به آن مديريت دانش مي گويند. ولي متاسفانه اين فرهنگ هنوز در کشور ايران رايج نشده است !!!

دیدگاه

خیلی ممنونم از جواب دوستان.من یه تعداد زیاد از یک مدل گیرنده ریموو کنترل دو کانال ۲۲۰ ولت تهیه کردم و ولی هر چند هفته یک بار یکی شون از کار میفته و میبینم که یه مقاومت هشت دو اهم پنج خط سه وات تو مدارس هست که میسوزد دقیقا اولین قطعه که برق میاد توش همین مقاومت و با اینکه عوض میکنم میبینم بازم میسوزم که حدس خودم ضعیف بودن وات مقاومت میخواستم بدونم اینو من با ۵ وات عوض کنم چیزی نمیشه؟

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

البته این هم بگم تو این مدار ۲ تا فیوز هم هست که تا حالا هیچ وقت نسوختن

دیدگاه

خیلی ممنونم از جواب دوستان.من یه تعداد زیاد از یک مدل گیرنده ریموو کنترل دو کانال ۲۲۰ ولت تهیه کردم و ولی هر چند هفته یک بار یکی شون از کار میفته و میبینم که یه مقاومت هشت دو اهم پنج خط سه وات تو مدارس هست که میسوزد دقیقا اولین قطعه که برق میاد توش همین مقاومت و با اینکه عوض میکنم میبینم بازم میسوزم که حدس خودم ضعیف بودن وات مقاومت میخواستم بدونم اینو من با ۵ وات عوض کنم چیزی نمیشه؟
          سلام
          من متوجه نشدم که کجای مدار هست ولی اگر بعد از تعویض کردن فورا می سوزه مطمئنا یه چیزی بعد از مقاومت مشکل داره
          اگر می تونید بیش تر توضیح بدید و اگر نقشه ای هست که بهتر

البته این هم بگم تو این مدار ۲ تا فیوز هم هست که تا حالا هیچ وقت نسوختن
          سلام
          من متوجه نشدم که کجای مدار هست ولی اگر بعد از تعویض کردن فورا می سوزه مطمئنا یه چیزی بعد از مقاومت مشکل داره
          اگر می تونید بیش تر توضیح بدید و اگر نقشه ای هست که بهتر
          در کشور هاي غربي انتقال تجربيات و دانش به افراد مبتدي يک پيشرفت محسوب شده و به آن مديريت دانش مي گويند. ولي متاسفانه اين فرهنگ هنوز در کشور ايران رايج نشده است !!!

دیدگاه

سوال اینکه اگر مقاومت ها رو سری کنیم واتشون زیاد میشه و هم موازی درسته ؟
            خدایا یکی بزرگترین آرزویهایم در این دنیا این است که همه مردم حالشان خوب باشد و احساس خوشبختی داشته باشند....

دیدگاه

نوشته اصلی توسط fmicro نمایش پست ها
              بله در مجموع وات قابل تحمل کل بالا میره ولی مسئله این جاست که اگر مقدار مقاومت ها یکی نباشد روی هر کدام به نسبت مقاومتشون تلفات روشون داریم
              مثلا یک مقاومت 1 اهم رو با 2 اهم سری کنیم روی مقاومت 2 اهم توان بیش تری تلف میشه
              ولی در حالت موازی روی مقاومت 1 اهمی توان بیش تری تلف میشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط fmicro نمایش پست ها
                با سلام:
                اگر مقاومت ها را چه سری و چه موازی کنیم وات یا توان آن ها زیاد می شود، اما در درسری اهم زیاد تر و در موازی اهم کم تر می شود.
                مثال :
                اگر دو مقاومت 1 اهم 1وات را اگر سری ببندیم مقاومت معال می شود 2 اهم 2 وات .
                اگر دو مقاومت 1 اهم 1 وات را بصورت موازی ببندیم مقاومت معادل می شود 0.5 اهم 2 وات.
                پس جواب سوال شما این است. اگر مقاومت ها را سری و موازی کنیم وات ان ها بالا می روید. جواب بلی

با سلام:
                اگر 10 اهم 1/8 وات گیرنیاوردید 10 اهم 1/4وات تو بازار زیاد است. شما می توانید از وات بالاتر به جایوات کم تر استفاده کنید اما حالت برعکس خیر.
                علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
                نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X