اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل با LCD N96. هر نظری داشته باشید شاید گره گشا باشه

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل با LCD N96. هر نظری داشته باشید شاید گره گشا باشه

سلام دوستان. من چند وقت پیش یه lcd n96 از فروشگاه ecaخریدم و اول با avrبعدشم با stm راهش انداختم. اخیرا 17 تا خریدیم ولی جواب نمیدن. دو سه تا را امتحان کردم هیچ کدوم جواب نمیده. فقط با برنامه avr گاهی یه سری خطوط افقی خاکستری روی صفحه نمایش پیدا میشه. هفته قبلی از کویر الکترونیک یه دونه دیگه خریدم که لینکش را گذاشتم. بازم جواب نمیده و مثل اون 17 تا هست. الان چون دوتا کد با avrوstm دارم توقع دارم با یکی جواب بده. از طرف دیگه چون چند تا صفحه نمایش را تست کردم به سخت افزار هم شک ندارم. الان واقعا موندم به چی گیر بدم. هر نظری حتی اگه به نظرتون خیلی ارتباطی هم نداره شاید به دردم بخوره .
    اینو بگم که صفحه نمایش را توی مد16بیتی باهاش کار میکنم.
    پایه ریست در برنامه avr به میکرو وصل شده اما در stmمستقیما به تغذیه متصل شده.
    پایه im0ر ا هم زمین کردم.
    اینم لینک:

پاسخ : مشکل با LCD N96. هر نظری داشته باشید شاید گره گشا باشه

نوشته اصلی توسط sajjad_b_ir نمایش پست ها
    سلام دوستان. من چند وقت پیش یه lcd n96 از فروشگاه ecaخریدم و اول با avrبعدشم با stm راهش انداختم. اخیرا 17 تا خریدیم ولی جواب نمیدن. دو سه تا را امتحان کردم هیچ کدوم جواب نمیده. فقط با برنامه avr گاهی یه سری خطوط افقی خاکستری روی صفحه نمایش پیدا میشه. هفته قبلی از کویر الکترونیک یه دونه دیگه خریدم که لینکش را گذاشتم. بازم جواب نمیده و مثل اون 17 تا هست. الان چون دوتا کد با avrوstm دارم توقع دارم با یکی جواب بده. از طرف دیگه چون چند تا صفحه نمایش را تست کردم به سخت افزار هم شک ندارم. الان واقعا موندم به چی گیر بدم. هر نظری حتی اگه به نظرتون خیلی ارتباطی هم نداره شاید به دردم بخوره .
    اینو بگم که صفحه نمایش را توی مد16بیتی باهاش کار میکنم.
    پایه ریست در برنامه avr به میکرو وصل شده اما در stmمستقیما به تغذیه متصل شده.
    پایه im0ر ا هم زمین کردم.
    پست زیر و پست های بعد از آن را در مورد تغییر مدهای 8 و 16 بیتی در این نوع LCD ها مطالعه کنید:

به منظور توسعه کاربردها و فراهم شدن زمینه اتصال دوربین و ضبط و پخش صدا و تصویر با XMEGA، در مرحله اول تصمیم بر این گرفته شد که LCD موجود در بازار با نام ELT240320ATP توسط این خانواده راه اندازی شود که در همین راستا LCD مذکور تهیه شد و به خروجیهای برد آموزشی متصل گردید. به عنوان یک نقطه شروع، سورس نرم افزار موجود در سایت زیر را
    اوژن: به معنای افکننده و شکست دهنده است
    دانایی، توانایی است-Knowledge is POWER
    برای حرفه ای شدن در الکترونیک باید با آن زندگی کرد
    وضعمان بهتر می شود، اگر همه نسبت به جامعه و اطراف خود مسوول باشیم و نگوئیم به ما چه
    قوی شدن و خوب ماندن - خوبی کردن به دیگران یک لذت ماندگار است
    اگر قرار باشد نفت و منابع خام را بدهیم و چرخ بگیریم، بهتر است چرخ را از نو اختراع کنیم
    ساعت کار بدن اکثر انسان ها کمتر از 800000 ساعت است و بعد از آن از کار می افتد

دیدگاه

پاسخ : مشکل با LCD N96. هر نظری داشته باشید شاید گره گشا باشه

اگه صفحه السیدی موقع روشن شدن از سفید به خاکستری کمرنگ تغییر میکنه السیدی تو تبادل دیتا با میکرو مشکل داره.خطوط دیتا رو چک کنید احتمالا ایراد سخت افزاریه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X