اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل در پرینت گرفتن PCB

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل در پرینت گرفتن PCB

با سلام:

اگه میشه یه توضیح کاملی در مورد نحوه پرینت گرفتن یه PCB با اندازه واقعی ،بدید. چون واقعا هم من و هم خیلی از تازه کارهای protel، به این مشکل بر می خوریم! :angry:

من خودم با altium dxp 2004 کار میکنم.

خیلی خیلی ممنون! :bye
    خدا نور است و من اشعه ای از او ...

پاسخ : مشکل در پرینت گرفتن PCB

نوشته اصلی توسط nevada
    با سلام:

اگه میشه یه توضیح کاملی در مورد نحوه پرینت گرفتن یه PCB با اندازه واقعی ،بدید. چون واقعا هم من و هم خیلی از تازه کارهای protel، به این مشکل بر می خوریم! :angry:
    من خودم با altium dxp 2004 کار میکنم.
    خیلی خیلی ممنون! :bye
    با سلام

دقیقا بفرمایید ، چه مشکلی دارید ؟

دیدگاه

به راحتی میتوان این کار را انجام داد فقط کافیست روی ایکون پرینتر در tool bar کلیک کرد و هنگا می که صفحه ان باز شدلایه ای را که میخواهیم پرینت کنیم را انتخاب و پرینت ان را بگیریم

دیدگاه

سلام :
        این دقیقاً مشکل منم هست ، یعنی نمی تونم pcb رو با اندازه واقعی پرینت بگیرم تا اونو روی برد چاپ کنم ، همیشه بعد از پرینت روی A4 یا کوچکتر از اندازه واقعیش میشه یا بزرگتر لطفا راهنمایی کنین.
        ممنون.

دیدگاه

سلام
          من protel 99 se کار کردم.
          شما برای پرینت گرفتن بر روی File>print priview کلیک کنید و یک صفحه باز میشود در گوشه ی سمت چپ پنجره ای وجود دارد که شما لایه های مورد نظر را انتخاب می کنید و بر روی show hole و balck کلیک میکنید تا رنگ pcb تون سیاه بشه و pad هاتم تو خالی نمایش داده بشه.
          شما اگر روی setup print کلیک کنید اگر می خواهید بر در اندازه واقعی پرینت بگیری باید گزینه portrait کلیک کنی.

دیدگاه

سلام

این مشکلو منم دارم . من با 2004 کار می کنم . یعنی پرینت با اندازه ی واقعی نمیشه. بعضی قطعات مثل رله و بعضی جامپر ها که جزو قطعات پروتل نیستن، برای تنظیم ابعاد و فاصله پایه هاشون ، باید حداقل یه بار برد رو با اندازه ی واقعی روی کاغذ چاپ کنیم.

کسی برای رفع این مشکل (پرینت با ابعاد واقعی) ایده ای داره؟
            ممنون
            بابا هی این امضای منو پاک نکن! حساسیت داری؟!
            "سبز سبــــزم ریشه دارم! من درختــــــــــــی استوارم!"

دیدگاه

سلام:

درحقیقت مشکل اصلی من بعد از تبدیل نمای pcb به فایل pdf هست. یعنی کاملا مطمئن هستم فایل pdf که درست کردم حاوی اندازه واقعی pcb هست.ولی چون خودم پرینتر ندارم هر جا که می برم برای پرینت، یه سایز متفاوتی رو چاپ می کنن. بالاخره بعد 6-7 مورد پرینت یکی از اونا اندازش 1:1 شد. مگه نه اینکه خوبی pdf اینه که قابل حمل هست!! خوب پس چرا این مشکلات موقع پرینت گرفتن بوجود میاد.؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط nevada
                سلام:

درحقیقت مشکل اصلی من بعد از تبدیل نمای pcb به فایل pdf هست. یعنی کاملا مطمئن هستم فایل pdf که درست کردم حاوی اندازه واقعی pcb هست.ولی چون خودم پرینتر ندارم هر جا که می برم برای پرینت، یه سایز متفاوتی رو چاپ می کنن. بالاخره بعد 6-7 مورد پرینت یکی از اونا اندازش 1:1 شد. مگه نه اینکه خوبی pdf اینه که قابل حمل هست!! خوب پس چرا این مشکلات موقع پرینت گرفتن بوجود میاد.؟

سلام
                من هم یک دفعه این اتفاق واسم افتاد یعنی فایل pcb رو به صورت pdf درست کردم ولی پرینت که گرفتم سایز واقعی نگرفت. هر کاری کردم درست نشد بعدا به این نتیجه رسیدم که با خود نرم افزار protel پرینت بگیرم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علی حیاتی

سلام
                  من هم یک دفعه این اتفاق واسم افتاد یعنی فایل pcb رو به صورت pdf درست کردم ولی پرینت که گرفتم سایز واقعی نگرفت. هر کاری کردم درست نشد بعدا به این نتیجه رسیدم که با خود نرم افزار protel پرینت بگیرم.
                  آره ولی همه جا که پروتل رو سیستمشون ندارن.
                  بالاخره یه جا باید ببرم برای پرینت؟

دیدگاه

درسته! :nice: خود پروتل درست پرینت میگیره. :redface:
                    ممنون
                    بابا هی این امضای منو پاک نکن! حساسیت داری؟!
                    "سبز سبــــزم ریشه دارم! من درختــــــــــــی استوارم!"

دیدگاه

سلام
                      من هم در ابتدای کار چنین مشکلی را داشتم .
                      بالاخره پس از کلی دردسر تونستم تنظیماتش را پیدا کنم .

برای پرینت گرفتن در پروتل DXP باید تنظیمات زیر را انجام دهید .
                      ابتدا واردمحیط Print Preview شوید و پس از تنظیم لایه ها با کلیک راست وارد Page Setup شوید .
                      در Page Setup ، گزینه Scale Mode را بر روی Scaled Print گذاشته و مقدار آن را بر روی 1 تنظیم می کنیم . به عبارتی مقیاس چاپ را دقیقا برابر سایز واقعی تعیین می کنیم . سایز را بر روی A4 و Color Set را بر کیفیت بهتر بر روی Mono می گذاریم .
                      حال اگر تصمیم به تبدیل PCB به PDF توسط پرینترهای مجازی را دارید ، در تنظیمات آن نیز حتما سایز کاغذ و Scale یا همان مقیاس را بر روی 1 یا 100% می گذازیم تا به درستی تبدیل شود . سپس هنگامی که تصمیم به پرینت PDF دارید باید حتما حتما حتما هنگام پرینت گرفتن در پنجره پرینت آکروبات ریدر گزینه Page Scaling را بر روی None گذاشته و سپس پرینت بگیرید .
                      از بین پرینترهای مجازی برای تبدیل PCB به PDf من PDF995 را پیشنهاد می کنم . نرم افزاری راحت ، رایگان و سبک است .

اگر هم مستقیما دسترسی به پرینتر می باشد و مستقیما از پروتل پرینت می گیرید تنها باید سایز کاغذ و Scale را تنظیم کنید.

در صورتی که این تنظیمات را رعایت کنید مطمئنا سایزتان هیچ تغییری نمی کند .
                      بانک اطلاعاتی مسابقات رباتیک ایران
                      http://robocenter.ir/Match/DefaultMatch.aspx
                      آموزش جامع ساخت ربات به زبان فارسی در 110 صفحه
                      http://www.4shared.com/document/u_72uaga/Robotic_Mechatronic.html

دیدگاه

نوشته اصلی توسط saeed_h

حال اگر تصمیم به تبدیل PCB به PDF توسط پرینترهای مجازی را دارید ، در تنظیمات آن نیز حتما سایز کاغذ و Scale یا همان مقیاس را بر روی 1 یا 100% می گذازیم تا به درستی تبدیل شود . سپس هنگامی که تصمیم به پرینت PDF دارید . باید حتما حتما حتما هنگام پرینت گرفتن در پنجره پرینت آکروبات ریدر گزینه Page Scaling را بر روی None گذاشته و سپس پرینت بگیرید
                        از بین پرینترهای مجازی برای تبدیل PCB به PDf من PDF995 را پیشنهاد می کنم . نرم افزاری راحت ، رایگان و سبک است .
                        :applause:
                        مشکل من دقیقا همین بود که شما بهش اشاره کردید. خیلی ممنون

دیدگاه

دوستان یه پرینتر کوچیک که کار رو برامون انجام بده و قیمتش مناسب و پایین باشه چه پرینتری هست؟؟
                          اگه پرینتر باشه دیگه یه قوز داریم نه قوزه با قوز

متشکرم
                          تخیل مهمتر از دانش است
                          علم محدود است اما تخیل دنیا را دربر میآ‌گیرد
                          آلبرت انیشتین

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سیـــــــــم
                            دوستان یه پرینتر کوچیک که کار رو برامون انجام بده و قیمتش مناسب و پایین باشه چه پرینتری هست؟؟
                            اگه پرینتر باشه دیگه یه قوز داریم نه قوزه با قوز

متشکرم
                            شما بهتره پرینتر لیزری بخرید.تا چقدر میخوای هزینه کنی؟؟؟میتونی دسته دوم بخری اگر قیمت برات مهمه

دیدگاه

ضمن تشکر و عذر خواهی بابت دیر شدن

یه پرینتر لیزری که A5 رو پرینت کنه و قیمتش تا 100 تومن باشه فک کنم خوب باشه
                              شما چیزی سراغ دارین؟

اگه روش دیگه ای هم که بشه PCB رو کم دردسر بزنه سراغ داشتین ممنون میشم

بدرود
                              تخیل مهمتر از دانش است
                              علم محدود است اما تخیل دنیا را دربر میآ‌گیرد
                              آلبرت انیشتین

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X