اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تشخیص ای سی ترکیده در دستگاه santerno sinus vega

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تشخیص ای سی ترکیده در دستگاه santerno sinus vega

سلام دوستان. یک اینورتر یا درایور صنعتی هست که یک ای سی ترکیده داره.
    تنها قسمتی که از ای سی خونده میشه STK 6 هستش. ولی هرچی سرچ کردم چیزی پیدا نشد.
    عکس از دستگاه و ای سی منفجر شده :

اگر کسی از دوستان اطلاعی از این دستگاه و کارکردش و شماره ای سی مورد نظر داره خیلی ممنون میشم بهم توی این زمینه کمک کنه.
    با تشکر از اساتید فروم.
    جدیدترین ویرایش توسط viiictor; ۲۲:۰۰ ۱۳۹۷/۱۲/۰۱.

پاسخ : تشخیص ای سی ترکیده در دستگاه santerno sinus vega

سلام
    وقت بخیر
    نوشته اصلی توسط viiictor نمایش پست ها
    سلام دوستان. یک اینورتر یا درایور صنعتی هست که یک ای سی ترکیده داره.
    تنها قسمتی که از ای سی خونده میشه STK 6 هستش. ولی هرچی سرچ کردم چیزی پیدا نشد.
    عکس از دستگاه و ای سی منفجر شده :

اگر کسی از دوستان اطلاعی از این دستگاه و کارکردش و شماره ای سی مورد نظر داره خیلی ممنون میشم بهم توی این زمینه کمک کنه.
    با تشکر از اساتید فروم.
    به احتمال زیاد ، یک درایور موتور

با احترام
    97/12/1

دیدگاه

با سلام
      این قعه قاعدتا باید IGBT پک اصلی قدرت دستگاه باشه.شاید خروجی شورت شده و به این روز افتاده!
      ممکنه از روی قطعه بشه سازنده ش رو پیدا کرد ولی احتمال پیدا کردنش تو بازار خیلی بعیده.
      یعنی اگه هم شماره شو پیدا کنین باید وارد بشه.
      کمترین توقع از یک فرد تحصیلکرده، دانستن املای صحیح کلمات است.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط نو رسیده نمایش پست ها
        با سلام
        این قعه قاعدتا باید IGBT پک اصلی قدرت دستگاه باشه.شاید خروجی شورت شده و به این روز افتاده!
        ممکنه از روی قطعه بشه سازنده ش رو پیدا کرد ولی احتمال پیدا کردنش تو بازار خیلی بعیده.
        یعنی اگه هم شماره شو پیدا کنین باید وارد بشه.
        سلام.ممنون از وقتی که گذاشتین. فرمایش شما متین اما اکر شماره قطعه پیدا بشه ممکنه بین تعمیرکارها دستگاه اوراقی مشابه پیدا بشه که ایرادش چیزی دیگه باشه و بشه اون قطعه رو تهیه کرد. البته شانسی هستش. بازم از شما ممنونم

نوشته اصلی توسط amir_moayeri نمایش پست ها
        سلام
        وقت بخیر

به احتمال زیاد ، یک درایور موتور

با احترام
        97/12/1
        سلام. ممنون از وقتی که گذاشتین. من پیش از ایجاد موضوع در انجمن و گرفتن وقت دیگران تمام تلاشم رو برای سرچ کردن توی نت به زبان فارسی و انگلیسی میکنم. وقتی نتیجه ای نگرفتم اقدام به پرسش میکنم. بازم از شما ممنونم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط viiictor نمایش پست ها
          سلام.ممنون از وقتی که گذاشتین. فرمایش شما متین اما اکر شماره قطعه پیدا بشه ممکنه بین تعمیرکارها دستگاه اوراقی مشابه پیدا بشه که ایرادش چیزی دیگه باشه و بشه اون قطعه رو تهیه کرد. البته شانسی هستش. بازم از شما ممنونم
          .
          قطعا اگه پیدا بشه که خیلی خوبه.
          یه نکته ی دیگه هم اینکه معمولا خرابیها بخصوص در مدارات قدرت همونجایی نیستن که دیده می شن. جدا از علتی که سبب سوختن یه قطعه ی قدرت شده که باید حتما پیدا بشه تا قطعه ی بعدی رو هم به این روز نندازه معمولا سوختن این قطعات طیفی از قطعات ریز و درشت دیگه رو هم که بهش مرتبط هستن میسوزونه و این مسئله به طراحی مدار و علت اصلی مشکل خیلی ربط داره.
          پس حتما پیش از تعویض و روشن کردن مجدد درایو بقیه ی اجزاش رو هم تست و بررسی کنین.
          کمترین توقع از یک فرد تحصیلکرده، دانستن املای صحیح کلمات است.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X