اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

روشن نشدن تلویزیون crt 29 اینج سامسونگ

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

روشن نشدن تلویزیون crt 29 اینج سامسونگ

سلام دوستان
    مدتیه که تلویزیون برای روشن شدن اذیت میکنه.یعنی باید بارها دکمه روشن رو بزنی تا روشن بشه.وقتی دکمه روشن ر و میزنم و دقت میکنم یه صدای پیس کوچیک میده و انگار صفحه تلویزیون روشن بشه حالت برق دار هست ولی همچان صفحه خاموش هست.و بعد یک ثانیه مجدد خاموش میشه.
    جدیدا مشکل دیگه هم اضافه شده.که اصلا دیگه همین صدای پیس رو هم نمیده.و دکمه روشن رو که میزنی هیچ اتفاقی نمیفته.فقط وقتی دکمه پاور تلویزیون رو میزنی صدای رله میاد.و وقتی مجدد دکه پاور رو میزنی بعد چند ثانیه رله قطع میکنه.
    بردش رو باز کردم.هیت سینگهای سمت ورودی برق گرم میشه.اما مابقی هیتسینگهای برد همگی سرد هست.
    من تجربه در تعمیر تلویزون ندارم اما الکترونیک خوندم.میتونم قطعات رو تست کنم.ممنون میشم دوستان راهنمایی کنن تا زودتر بتونم تعمیرش کنم.
    جدیدترین ویرایش توسط heidarali; ۱۸:۴۹ ۱۳۹۷/۱۲/۰۴.
    گیرم گلاب ناب شما اصل قمصر است/اما چه سود، حاصل گلآ‌های پرپر است!-از آن زمان که آیینهآ‌گردان شب شُدید*آیینه دل از دَم دوران مکدر است-وقتی بهار، وصله ناجور فصلآ‌هاست*وقتی تبر، مدافع حق صنوبر است-وقتی به دادگاه عدالت، طناب دار*بر صدر میآ‌نشیند و قاضی و داور است-از من مخواه شعرِ تر، ای بیآ‌خبر ز درد!*شعری که خون از آن نچکد ننگ دفتر است!-ای از تبار هرچه سیاهی، سرشتآ‌تان*رنگ جهنم است تمام بهشتآ‌تان
    "گزیده ابیاتی چند از بیداد خراسانی"

پاسخ : روشن نشدن تلویزیون لامپی 29 اینج سامسونگ

اینم تصویر بردش

قسمت ورودی برق

قسمت های ولتاژ
    گیرم گلاب ناب شما اصل قمصر است/اما چه سود، حاصل گلآ‌های پرپر است!-از آن زمان که آیینهآ‌گردان شب شُدید*آیینه دل از دَم دوران مکدر است-وقتی بهار، وصله ناجور فصلآ‌هاست*وقتی تبر، مدافع حق صنوبر است-وقتی به دادگاه عدالت، طناب دار*بر صدر میآ‌نشیند و قاضی و داور است-از من مخواه شعرِ تر، ای بیآ‌خبر ز درد!*شعری که خون از آن نچکد ننگ دفتر است!-ای از تبار هرچه سیاهی، سرشتآ‌تان*رنگ جهنم است تمام بهشتآ‌تان

دیدگاه

نوشته اصلی توسط heidarali نمایش پست ها
      اینم تصویر بردش

قسمت ورودی برق

قسمت های ولتاژ
      درود خازن وایسی که درعکس برات مشخص کردم عوض کن درست میشه محض احتیاط دیودهای ان قسمت یعنی کنار هیت سینک راهم تعویض کن نتیجه راهم اعلام کن موفق باشی
      خازن باد کرده توتصویرمشخص است
      جدیدترین ویرایش توسط sdigh; ۱۰:۴۳ ۱۳۹۷/۱۲/۱۴.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sdigh نمایش پست ها
        درود خازن وایسی که درعکس برات مشخص کردم عوض کن درست میشه محض احتیاط دیودهای ان قسمت یعنی کنار هیت سینک راهم تعویض کن نتیجه راهم اعلام کن موفق باشی
        خازن باد کرده توتصویرمشخص است
        ممنون از پاسختون.دیگه داشتم ناامید میشدم که کسی جواب بده
        در تایید صحبت شما،اره خازن باد کرده یه مقدار اما از مدار که خارج کردم و تست ظرفیت که گرفتم زیاد اختلافی پیدا نکرده بود با مقدار نامیش.قبلا که تلویزیون دیر روشن میشد بازش کردم دیدم خازن باد داره.اما اخیرا دیگه نمیدونم چه بلایی سرش اومده که به هیچ عنوان روشن نمیشه.
        اون ای سی که گفتین رو نمیشه تست ولتاژ گرفت که مطمئن شیم خرابه؟
        تو انجم گشتم و مشکلات مشابه سایر دوستان رو که خوندم چند جا گفته بودن که باید روی ترانس ولتاژ 115 داشته باشیم،اما من تست که کردم ولتاژ 144 ولت داشتم و مابقی پایه ها بدون برق بود.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط heidarali نمایش پست ها
          ممنون از پاسختون.دیگه داشتم ناامید میشدم که کسی جواب بده
          در تایید صحبت شما،اره خازن باد کرده یه مقدار اما از مدار که خارج کردم و تست ظرفیت که گرفتم زیاد اختلافی پیدا نکرده بود با مقدار نامیش.قبلا که تلویزیون دیر روشن میشد بازش کردم دیدم خازن باد داره.اما اخیرا دیگه نمیدونم چه بلایی سرش اومده که به هیچ عنوان روشن نمیشه.
          اون ای سی که گفتین رو نمیشه تست ولتاژ گرفت که مطمئن شیم خرابه؟
          تو انجم گشتم و مشکلات مشابه سایر دوستان رو که خوندم چند جا گفته بودن که باید روی ترانس ولتاژ 115 داشته باشیم،اما من تست که کردم ولتاژ 144 ولت داشتم و مابقی پایه ها بدون برق بود.
          درود دوست من شما حتما باید خازن راتعویض نمایید ضمنا نقشه داری یانه اگرندارید یک شماره روی برد بغل های ولتاژ هست ان رابرام بفرستین تانقشه اش را پیدکنم وازروی نقشه بتونم راهنمایی کنم تابه نتیج برسیدشماره روی برد شبیه این عبارت نوشته شدهmc-019a البته برای یک تلویزیون دیگه است پیروزباشید
          درضمن شماره ایسی که براتون مشخص نمودم برام بنویس
          جدیدترین ویرایش توسط sdigh; ۰۹:۱۲ ۱۳۹۷/۱۲/۲۰.

دیدگاه

پاسخ : روشن نشدن تلویزیون crt 29 اینج سامسونگ

ممنون برادر بابت راهنماییتون
            نه نقشه ندارم.اما شماره ای که من دیدم به این صورت هست روی برد
            KS7A AA41-00826E REV-02
            و پشت برد هم همین عدد هست ولی به صورت برعکس تایپ شده به این صورت
            REV-02 AA41-00826E KS7A
            و پشت برد دقیقا جایی که پایه های ترانس های ولتاژ لحیم شده این شماره هست
            AA41-00826E REV-02
            فکر کنم KS7A شماره شاسی باشه.
            اما روی برد و کنار ترانس های ولتاژ یه برچسب زدن و تاریخ اخرین باری که تلویزیون همین مشکل رو داشت و بردم تعمیرش کرده روش نوشته و زیر همین تاریخ که نوشته 2 تا شماره سریال هست به این مضمون:
            CS29K3MHUX/HAK
            615741810NEW MODEL
            اون ای سی که گفته بودین 3 پایه هست شبیه به رگلاتور که از شماره اش سر در نیاوردم و همه حروفی که نوشته رو یادداشت میکنم:
            M E19
            FQP
            630
            و اما خازن هم ظرفیتش 220uf 160wv

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sdigh نمایش پست ها
              درود دوست من شما حتما باید خازن راتعویض نمایید ضمنا نقشه داری یانه اگرندارید یک شماره روی برد بغل های ولتاژ هست ان رابرام بفرستین تانقشه اش را پیدکنم وازروی نقشه بتونم راهنمایی کنم تابه نتیج برسیدشماره روی برد شبیه این عبارت نوشته شدهmc-019a البته برای یک تلویزیون دیگه است پیروزباشید
              درضمن شماره ایسی که براتون مشخص نمودم برام بنویس
              خازن رو عوض کردم.ولی مشکل همچنان پابرجاست.
              وقتی دکمه پاور رو میزنم صدای وصل شدن رله میاد و همینطور یه صدای خفیف از بلندگوها و همینطور یه صدای جینگ که از سمت شیشه تلویزیون میاد که انگار برق دار میشه.(که وقتی هم سالم بود همینطور بود روالش)
              چراغ پاور هم روشن میشه اما وقتی دکمه های جلو پنل تلویزیون یا دکمه خاموش روشن کنترل رو میزنم هیچ اتفاقی نمیفته.و نه چراغ پاور چشمک میزنه (به معنی گرفتن فرمان) نه هیچ صدای دیگه ای میاد.اصلا میگی مدار فرمان عمل نمیکنه.تو تصویر زیر نوشتم کدوم قسمتها گرم میشه و مابقی سرده.

دیدگاه

سلام
                لامپ تصویر رو تاحالا شارژش کردید؟
                برد رو نگاه دقیق بنداز هرچی خازن که باد کرده بود یا ازبغلش نشتی داده بود عوضش کن
                موفق باشید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ksra نمایش پست ها
                  سلام
                  لامپ تصویر رو تاحالا شارژش کردید؟
                  برد رو نگاه دقیق بنداز هرچی خازن که باد کرده بود یا ازبغلش نشتی داده بود عوضش کن
                  موفق باشید
                  نه تا به حال اینکارو نکردم.
                  خازنهای الکترولیتی که همرو چشمی چک کردم همگی سالم بودن جز همونی که دوستمون گفتن.مگر اینکه خازنهای سرامیکی مشکل دار بوده باشن.که اونم چشمی مشخص نمیشه.اخه مشکل اینه نمیدونم ایراد از کدوم قسمت هست که برم همون منطقه رو بررسی کنم.به نظرم باید با روش ولتاژ گیری طبقه به طبقه رفت جلو.که اینم نیاز داره به تجربه تعمیراتیکه من ندارم.برای همین اینجا سوال کردم که دوستان راهنمایی کنن

دیدگاه

[QUOTE=heidarali;695121]خازن رو عوض کردم.ولی مشکل همچنان پابرجاست.
                    وقتی دکمه پاور رو میزنم صدای وصل شدن رله میاد و همینطور یه صدای خفیف از بلندگوها و همینطور یه صدای جینگ که از سمت شیشه تلویزیون میاد که انگار برق دار میشه.(که وقتی هم سالم بود همینطور بود روالش)
                    چراغ پاور هم روشن میشه اما وقتی دکمه های جلو پنل تلویزیون یا دکمه خاموش روشن کنترل رو میزنم هیچ اتفاقی نمیفته.و نه چراغ پاور چشمک میزنه (به معنی گرفتن فرمان) نه هیچ صدای دیگه ای میاد.اصلا میگی مدار فرمان عمل نمیکنه.تو تصویر زیر نوشتم کدوم قسمتها گرم میشه و مابقی سرده.
                    [/QUOTE
                    درود بااین علائمی که شما میفرمایید جایی اتصالی هست دیودها وخازنها دراین امر خیلی مشکل ساز هستند ضمنا قسمتی که فرمودی سرد هست رادقیق بررسی کن ببین خازن ودیود نسوخته وهمچنین دوروبرخازن بادکرده رادقیق وارسی کن احتمال دارد دیود یاخازن خراب باشد پیروزباشید
                    درلینک زیر هم نقشه وهم دیتاشیت ایسی که فرمودی براتون گذاشتم خوب نگاه کنید امیدوارم کارت راه بیفتد نتیجه راهم اعلام کن
                    نقشه ودیتاشیت درلینک زیر
                    آپلود عکس، فایل، آهنگ و فیلم رایگان و با لینک مستقیم و ماندگاری دائمی و سرعت بالا در آپلود سنتر عکس و فایل یو آپلود
                    جدیدترین ویرایش توسط sdigh; ۱۴:۳۶ ۱۳۹۷/۱۲/۲۵.

دیدگاه

دوست من قطعاتی که دراین عکس بارنگ قرمزمشخص کردم تست وتعویض کن همچنین دراین مسیر قطعاتی که به نظرت مشکوک هست تست وتعویض کن موفق باشید

دیدگاه

سلام دوستان من هم دقیق مثل توی شما دم دستمه اول همین عیب را داشت دیر هایولتاژ میامدبایدچندبارخاموش وروشن میکردی با تعویض خازن درست شدولی یکبارترانستورهایولتاژسوخت با تعویض ان دیگر هایولتاژ روشن نمیشه دقیق مانند توی شما دوستان اگه محبت کنند راهنمای ویا نقشه ان را بزارن ممنون میشم

دیدگاه

سلام دوست گرامی من هم تلویزیون سامسونگ29 دقیق باهمین عیبی که شما فرمودید با تعویض ترانستورc2073وخارن2200uf-25vدرست شد جهت اطلاع شما ودیگردوستان.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                          X