اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل در برقراری ارتباط pic با RS232

Collapse
این موضوع بسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل در برقراری ارتباط pic با RS232

سلام به همه دوستان
    من می خواستم با pic از طریق max 232 با پورت com ارتباط برقرار کنم اما نتونستم.کسی میتونه بهم کمک کنه؟از کامپیلر micro code studio استفاده میکنم.یه برنامه آزمایشی ساده نوشتم که اینه:

]

شبیه سازیش توی پروتئوس شد این:

اما نتیجه ای که از serial communicator بدست اومد این بود:

همونطور که می بینید خود حروف اشتباه اما تعداد اونا درسته.

پاسخ : مشکل در برقراری ارتباط pic با RS232

سلام
    قبل از اینکه کاری بکنی ، یه بار با نرم افزار hyper terminal خود ویندوز آزمایش کن و ببین نتیجه چی میشه.
    start/all programs/accessories/Communications/hyperterminal
    اگه دیدی نتیجه مورد نظرت رو داد ، بدون که اشکال از code studio است .
    من برنامتو دیدم .
    از نظر من مشکلی نداره.

دیدگاه

سلام
      خیلی ممنون از اینکه جواب دادین
      از hyper terminal نتونستم جواب بگیرم.هیچی نشون نمیده.البته شاید من تنظیماتش رو درست انجام نمیدم :rolleyes:.اما از سالم بودن code studio و max232 مطمئنم چون با یه آیسی که مربوط به id caller هست ازشون جواب درست گرفتم.نظر دیگه ای ندارین؟

دیدگاه

با وصل کردن پایه txtبه rxt و rxtبهtxt در ccs با دستورات putsو gets خیلی راحت این کار انجام می شود

دیدگاه

برای من هم یه بار چنین مشکلی پیش اومد .
          یه بار با hyper terminal امتحان کردم دیدم درست جواب داد . micro code رو پاک کردم و دوباره نصب کردم ولی باز هم درست نشد . یکی از دوستانم گفت که ویندوزم رو عوض کنم درست میشه . من هم این ویندوزم رو پاک کردم و یکی دیگه نصب کردم . درست شد !!!!!!
          حالا تو صبر کن .
          من یه نرم افزاری رو لینکشو اینجا میذارم دانلودش کن و ببین با این نرم افزار چه جوری کار می کنه .
          البته باید تنظیماتش رو مطابق همون چیزی که تو برنامت نوشتی قرار بده .
          راستی یه چیزی یادم اومد .
          قبل از همه این ها یه تغییری تو برنامت بده و یه بار دیگه با micro code آزمایش کن .
          به جای t2400 بنویس n4800 یا n2400 یا n9600
          این کار رو اول انجام بده و ببین نتیجه چی میشه .
          **موفق باشی**

دیدگاه

1 سوال

تو این مکس 232 باید Gnd پورت سریال رو باید به کجا وصل کنیم اونوقت؟ آزاد باشه؟ یا باید به یه جایی وصلش کرد!؟ :nerd:

دیدگاه

باید به GND مدارت وصل کنی

دیدگاه

سلام

ببینم سخت افزار این جور اتصال ( قسمت کامپوترشو میگما) فقط 3 تا سیمه؟ یا باید از این کابلای سریال تو سریال باشه؟ من بقیه سیم ها شو کاری نکردم فقط GND - TX -RXآ‌ رو به Max232 وصل کردم.! با اسکپ هم که نگاهش کردم از همه سیگنالا از کامپوتر به مکس و از مکس به کامپوتر درسته! جالبه که از کامپوتر به ای سی مکس اطلاعات فرستاده میشه و از میکرو هم به مکس میره اطلاعات ولی توی هیچ کدوم چیزی دیده نمیشه!

کسی برنامه ای داره که کار کرده باشه با Micro Code studio لطفا" :rolleyes:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arvinfx
                  سلام

ببینم سخت افزار این جور اتصال ( قسمت کامپوترشو میگما) فقط 3 تا سیمه؟ یا باید از این کابلای سریال تو سریال باشه؟ من بقیه سیم ها شو کاری نکردم فقط GND - TX -RXآ‌ رو به Max232 وصل کردم.! با اسکپ هم که نگاهش کردم از همه سیگنالا از کامپوتر به مکس و از مکس به کامپوتر درسته! جالبه که از کامپوتر به ای سی مکس اطلاعات فرستاده میشه و از میکرو هم به مکس میره اطلاعات ولی توی هیچ کدوم چیزی دیده نمیشه!

کسی برنامه ای داره که کار کرده باشه با Micro Code studio لطفا" :rolleyes:
                  آروین جون پورتت اشکال داشت پورت کامپوتر به COM2 وصل کردم درست شد! :biggrin:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X