اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راه اندازی استپر موتور استپ موتور 2 فاز 1.8 درجه 4 سیمه مدل EM-242

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راه اندازی استپر موتور استپ موتور 2 فاز 1.8 درجه 4 سیمه مدل EM-242

سلام وقت بخیر
    من این موتور رو خردیم ولی نمیتونم راه اندازیش کنم کسی میتونه کمک کنه با اردینو میخوام راه اندازیش بکنم
    با uln2003انجام دادم نشد باl298 انجام دادم نشد ایا اینا ترتیب سیم هاشون فرق دارن یا چطوریه
    اول اینکه ترتیب سیم ها چطوری هست یعنی دوتا دوتا باید باشه برای سیم پیچ جداگانه که قابل تشخیص نیست کسی بلده راهنمایی کنه ممنون
    الان تنها راهی که مونده میخوام با L293d راه اندازیش کنم
    جدیدترین ویرایش توسط hossein95; ۰۰:۳۹ ۱۳۹۷/۱۲/۰۶.

پاسخ : راه اندازی استپر موتور استپ موتور 2 فاز 1.8 درجه 4 سیمه مدل EM-242

سلام من هم 4تا از این موتور گرفتم ترتیب سیمها از سیمی که روکش قرمز داره به ترتیب شروع میشه یعنی قرمز 1وبقیه هم 234 پشت سر هم.

دیدگاه

با مولتی متر چک کن ببین کدوم دو تا سیم به هم راه دارن. بعدش بعدش یه جفت از سیمها میشن شماره 1 و 2، و دوتای بعدی میشن 3 و 4.
      ترتیب [1 و 2] ، یا [ 3 و 4] فرقی نداره فقط جهت چرخش عوض میشه.

دیدگاه

سلام وقت بخیر ببخشید دوستان
        یه درایور استپ موتور پریموپال psr5042
        , و یک استپ موتور لیدشاین 42cm08 نما 17 8 کیلو گرم 2 فاز 4 سیمه دارم
        با این درایور و استپ موتور چه منبع تغذیه ای باید بگیرم براش و اینکه چه ولتاژی باید بدم به درایور؟!!!

دیدگاه

سلام دوستان
          درایور مشخصات ۲ آمپر و سقف ۲۸ ولت مدل دقیق tmc 2209
          حالا پرسشم انتخاب موتور نما ۱۷ مناسب برای این درایور است.
          انواع مختلفی در بازار ایران وجود دارن جز آن مدلی که برای پروژه پیشنهاد شده!
          چه مدلی برای این درایور انتخاب کنم که بهترین بازده رو داشته باشه با گشتاور بالای پنجاه نیوتن؟
          اصلا در رابطه درایو و موتور چه فاکتورهایی مهم هستن؟ جریان؟ ولتاژ؟
          پرسش شاید مبتدی باشه اما عمومی هست نمیدونم چرا هیچ مطلبی در موردش نیست!
          برای مثال دو نوع استپر موتور وجود داره اولی ۱ آمپر و ۴ ولت...دومی ۲ آمپر و ۲.۳ ولت با گشتاور یکسان... کدام یک مناسبتر است؟ فرقشان چیست؟

دیدگاه

geckodrive.com/support/step-motor-basics.html
            من جوابم رو گرفتم در این لینک که یکی از دوستان در موضوع دیگری گذاشته بود. حالا فقط باید محاسبه کنم.

دیدگاه

سلام منم این سوال رو داشتم که با چه درایوری رااندازی میشه
              مال من پنچ سیم هست و مدلEM-284 هست
              از دوستانی که میدونن لطف میکنم که جواب سوالمو بدن با تشکر از سایتeca

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X