اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تشخیص قطع و وصل بودن مدار

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تشخیص قطع و وصل بودن مدار

دوستان سلام من دنبال یک مداری می گردم در زمانی که وصل است یک led روشن باشد و زمانی که جایی از یک مدار قطع شد led قبلی خاموش و یک led دیگر به همراه بازر روشن شود. این مدار را می خواهم به یک قطعه وصل کنم زمانی که قطعه سالم است ال ای دی سبز روشن شود زمانی که قطعه خراب یا قطع است ال ای دی قرمز روشن شود لطفا من را راهنمایی کنید
    ممنون

پاسخ : تشخیص قطع و وصل بودن مدار

نوشته اصلی توسط ronami نمایش پست ها
    دوستان سلام من دنبال یک مداری می گردم در زمانی که وصل است یک led روشن باشد و زمانی که جایی از یک مدار قطع شد led قبلی خاموش و یک led دیگر به همراه بازر روشن شود. این مدار را می خواهم به یک قطعه وصل کنم زمانی که قطعه سالم است ال ای دی سبز روشن شود زمانی که قطعه خراب یا قطع است ال ای دی قرمز روشن شود لطفا من را راهنمایی کنید
    ممنون
    سلام اون قطعه که می خواهید سلامت یا خرابیش رو تشخیص دهید
    رو ذکر کنید و مدار راه اندازیش رو قرار بدین
    قصه زندگی همیشه با مدادی که ما دوست داریم نوشته نمی شه .....

دیدگاه

یک قطعه ای است که که اگر سالم باشد مقاومتش کمتر از 1 اهم یا به عبارتی اتصال کوتاه است اگر خراب باشد مقاومتش بینهایت یا اتصال باز می شود

دیدگاه

یک قطعه ای است که که اگر سالم باشد مقاومتش کمتر از 1 اهم یا به عبارتی اتصال کوتاه است اگر خراب باشد مقاومتش بینهایت یا اتصال باز می شود
        باید مدار و شماتیک اون رو قرار می دادی تا بشه درست راهنمایی
        کرد ولی شما فرض کن به دو سر نقطه اتصال کوتاه
        یک رله وصل کنی چه اتفاقی می افته رله تحریک نمیشه خوب اگه اون
        دو سر مدار باز بشه چطور رله تحریک میشه اون سمت رله یعنی تیغه ها
        یکی وصل میشه به led سبز و دیگری به led قرمز ولی باز هم میگم
        باید مدار تو قرار می دادی که بررسی بشه

دیدگاه

من به چه صورت می توانم عکس مدارم را اینجا بگذارم هر کار می کنم نمی شود لطفا راهنمایی بفرمائید .
          جدیدترین ویرایش توسط ronami; ۱۱:۱۱ ۱۳۹۷/۱۲/۰۸.

دیدگاه

من به چه صورت می توانم عکس مدارم را اینجا بگذارم هر کار می کنم نمی شود لطفا راهنمایی بفرمائید .
            باید در یکی از سایت های اپلود مثل پیکو فایل عکس رو اپلود کنی بعد ادرس اون رو بیاری اینجا

دیدگاه

من قطعه مورد نظر بین نقاط A و B قرار داده ام این مدار زمانی که قطعه من درست است به این معنی است که دو سر Aو B اتصال کوتاه بوده و ال ای دی روشن نمی شود زمانی که قطعه من خراب است (مانند اتصال باز است ) عمل می کنند و ال ای دی روشن و بازر فعال می شود اشکال این مدار این است که زمانی که قطعه سالم است( نقطعه A و B اتصال کوتاه است ) هیچ ال ای دی ندارد که این وضعیت را نشان دهد چه مداری به این مدار اضافه کنم که یک ال ای دی هم وضعیت سالم بودن قطعه را نشان دهد مدار در این لینک اپلود کردم http://s8.picofile.com/file/8353537426/CIRCUIT.jpg

دیدگاه

من قطعه مورد نظر بین نقاط A و B قرار داده ام این مدار زمانی که قطعه من درست است به این معنی است که دو سر Aو B اتصال کوتاه بوده و ال ای دی روشن نمی شود زمانی که قطعه من خراب است (مانند اتصال باز است ) عمل می کنند و ال ای دی روشن و بازر فعال می شود اشکال این مدار این است که زمانی که قطعه سالم است( نقطعه A و B اتصال کوتاه است ) هیچ ال ای دی ندارد که این وضعیت را نشان دهد چه مداری به این مدار اضافه کنم که یک ال ای دی هم وضعیت سالم بودن قطعه را نشان دهد مدار در این لینک اپلود کردم
                http://s8.picofile.com/file/8353537426/CIRCUIT.jpg
                دوست عزیر من قطعه مورد نظر رو باتن فرض کردم با وصل باتن مدار اتصال کوتاه و با قطع
                اون مدار باز خواهد شد و با تغییر این حالت رله قطع و وصل میشه و همین طور led ها
                تعیین مقادیر مدار با خود شما این رو به عنوان نمونه گذاشتم امید که به شما کمک کنه
                جدیدترین ویرایش توسط خلبان; ۱۲:۴۳ ۱۳۹۷/۱۲/۰۸.

دیدگاه

ممنون از زحمتی که کشید مقاومت R1 را 1K و ترانزیستور C3202 بگذارم خوب است در ضمن امکان دارد مشخصات رله را هم به من بگوید

دیدگاه

ممنون از زحمتی که کشید مقاومت R1 را 1K و ترانزیستور C3202 بگذارم خوب است در ضمن امکان دارد مشخصات رله را هم به من بگوید
                    بالا که گفتم مدار حالت کلی داره کار هم می*کنه ولی مقادیر رو
                    باید با توجه به منبع تغذیه رله انتخابی ترانزیستور مورد نظر از
                    روی دیتاشیت طراحی کنی و قرار بدی

دیدگاه

امکان دارد از یک ترانزیستور به جای رله استفاده کنم اگر بله چطور ترتنزیستور را در مدار قرار بدهم

دیدگاه

امکان دارد از یک ترانزیستور به جای رله استفاده کنم اگر بله چطور ترتنزیستور را در مدار قرار بده
                        م
                        از این مدار هم میشه استفاده کرد با قطع و وصل باتن led ها یکی خاموش و دیگری رو شن می شوند
                        جدیدترین ویرایش توسط خلبان; ۱۴:۴۲ ۱۳۹۷/۱۲/۰۸.

دیدگاه

سلام ببخشید من چند روزی نبودم امکان دارد مقدار مقاومت ها را به من بگویید

دیدگاه

با سلام. توی نت یه فیلمی دیدم که یک ژنراتور با ترکیبی ساده درست کرده بود و من از روی اون یکی ساختم اما کار نمیکند. اگه کسی سر رشته ای داره مطمئنم که سریع میتونه مشکلمو حل کنه. ممنون میشم کمکم کنید
                            این ایمیل منه mikhake60@yahoo.com
                            بازم ممنون

دیدگاه

سلام ببخشید من چند روزی نبودم امکان دارد مقدار مقاومت ها را به من بگویید
                              سلام R1=R2=1k و R3=10k ترانزیستور bc107

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X