اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت فرستنده و گیرنده رادیویی مدلاسیون F در باند UHF و VHF با قابلیت کنترل فرکانس با AVR

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ساخت فرستنده و گیرنده رادیویی مدلاسیون F در باند UHF و VHF با قابلیت کنترل فرکانس با AVR

سلام دوستان.
    من میخوام یک مدار فرستنده+یک مدار گیرنده درست کنم که بتونم با یه دکمه(با مقاومت متغییر نه!!!) که به میکرو وصل میشه، فرکانس رو کنترل کنم با دو رقم اعشار.
    من خودم فرستنده ساده ساختم، ولی بحث اینه که کیفیت بالایی داشته باشه، نویز خیلی کمی داشته باشه و نکته مهم و اصلی اینکه با AVR بتونم فرکانس رو کنترل کنم( چه در فرستنده و چه در گیرنده)
    باتشکر

پاسخ : ساخت فرستنده و گیرنده رادیویی مدلاسیون F در باند UHF و VHF با قابلیت کنترل فرکانس با AVR

کسی نبود؟!
    حداقل شیوه درست کردن یک مدار نوسانگر که بتونم فرکانسش رو کنترل کنم بگین که چجور درست کنم. مطالب در رابطه با دیود خازنی خواندم، ولی شکل مدار درست و حسابی که بفهمم چی به چیه پیدا نکردم.
    اگر با ic های خاصی میتونم انجام بدم، راهنمایی کنید.
    ممنون

دیدگاه

پاسخ : ساخت فرستنده و گیرنده رادیویی مدلاسیون F در باند UHF و VHF با قابلیت کنترل فرکانس با AVR

یه ماژول rf برا میکروکنترل مناسبه

دیدگاه

سلام مدت زمان زیادی بود ک عضویت در اینجا برام ارزو بود بس ک دس نیافتنی شده بود
        میخام بوسیله رادیو fm ویا am ی شنود بیسیم بسازم یا اگرم خودتون پروژه ای چیزی دارین و
        یاراهکاری در این زمینع دارین لطفا راهنماییم کنین ،درضمن بنده حدودا سی تا چهل
        درصد سواد الکترونیکی دارم نه بیشتر
        باسپاس فراوان این اولین تایپکی هست ک میزارم

دیدگاه

درود
          مباحث مخابراتی از مشکل ترین بخشهای علم الکترونیک هستند تازه کسانی که سواد و تجربه کافی در الکترونیک را دارند معمولا وارد مباحث مخابرات نمیشوند لذا توصیه میکنم به مطالعه زیاد و کسب تجربه در سایر بخشها تا به تواناییهای لازم برای مخابرات برسید مثلا طراحی آنتن برای فرستنده و گیرنده که بتواند در همه محیطهای اقلیمی بخوبی کار کند یکی از موضوعات بسیار مشکل است بقیه مباحث هم که جای خود دارد

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X