اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

روش ارزان روشن خاموش کردن سیستم با یک کلید فشاری بدون میکرو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

روش ارزان روشن خاموش کردن سیستم با یک کلید فشاری بدون میکرو

معمولا برای روشن خاموش کردن سیستم با یک کلید فشاری ، من تو پروژه هام از میکرو و یک ترانزیستور pnp استفاده میکردم ولی میکرو هنگ میکرد و سیستم دیگه خاموش نمی شد اما مشکل اصلیش به طور دائم از باتری مصرف می کرد . که کنار گذاشته شد.
    روش دیگه استفاده از رله هست که گران ، جاگیر، مصرف بالا
    حالا مدار جایگزین پیدا کنیم که مشکلات بالا را نداشته باشد
    مدار خیلی ارزان (بدون استفاده از 555 ) که بایک کلید سیستم را روشن و خاموش کند. ولتاژکاری از 3.3 تا 18 و جریان کمتر از .5 آمپر معرفی کنید
    البته اگه میکرو تو مدار داشته باشیم می توانیم کاری کنیم که اگه میکرو هنگ کرد باز سیستم خاموش شود، اما نیاز به یک طرح خوب داریم

پاسخ : روش ارزان روشن خاموش کردن سیستم با یک کلید فشاری بدون میکرو

نوشته اصلی توسط antipa نمایش پست ها
    معمولا برای روشن خاموش کردن سیستم با یک کلید فشاری ، من تو پروژه هام از میکرو و یک ترانزیستور pnp استفاده میکردم ولی میکرو هنگ میکرد و سیستم دیگه خاموش نمی شد اما مشکل اصلیش به طور دائم از باتری مصرف می کرد . که کنار گذاشته شد.
    روش دیگه استفاده از رله هست که گران ، جاگیر، مصرف بالا
    حالا مدار جایگزین پیدا کنیم که مشکلات بالا را نداشته باشد
    مدار خیلی ارزان (بدون استفاده از 555 ) که بایک کلید سیستم را روشن و خاموش کند. ولتاژکاری از 3.3 تا 18 و جریان کمتر از .5 آمپر معرفی کنید
    البته اگه میکرو تو مدار داشته باشیم می توانیم کاری کنیم که اگه میکرو هنگ کرد باز سیستم خاموش شود، اما نیاز به یک طرح خوب داریم
    سلام! لطفا بگین که آیا بی جی تی رو مستقیم به میکرو متصل میکردین؟ چه جریانی از میکرو میکشید و چه جریانی تو میکرو بر میگشت؟ اینارو مد نظر قرار دادین؟اگه این جریان زیاد باشه میکرو میسوزه!
    آیا از واچ داگ استفاده کردین؟ آیا از مدار توتم پل استفاده کردین؟ آیا ماسفت رو جایگزین بی جی تی کردین؟(چون ماسفت برای روشن ماندن یا خاموش ماندن جریان نمیکنه)من نظرم اینه که بی جی تی رو با یه ماسفت خیلی معمولی جایگزین کنین/ یه طرح کلی هم از مدارتون بذارین تا بیشتر بتونیم کمک کنیم

امیرحسین ضیا

دیدگاه

سلام
      به تاپیک زیر مراجعه کنید شاید نیازتون رو برطرف کنه:
      سلام خدمت تمامی دوستان و اساتید من چند وقتی بود که دنبال مداری میگشتم که با لمس بصورت taggle یا فلیپ فلاپ یا یک بار روشن یک بار خاموش یک رله رو فعال و غیر فعال کنه خب واضح هست که برای این مدار باید از ترکیب 2 مدار دیگه استفاده کرد یک مدار اشکار ساز لمس انگشت و دیگری مدار فلیپ فلاپ یا taggle switch از اونجایی که من نتونستم یک

برای کوچک تر شدن و مصرف کمتر میتونید به جای رله از ماسفت P یا N بسته به نوع ارایش مدارتون استفاده کنید.
      در صورتی که نیاز به حالت لمسی نداشتین فقط از شماتیک فلیپ فلاپش استفاده کنید.
      مدار چند سال پیش ساخته شده و مشکلی مشاهده نشده.

دیدگاه

نظرتون در باره ی مدار بالا چیه ؟
        فقط دقیق مطمعا نیستم که اون کلید auto on & auto Off چه کاری انجام میدهد
        و هم چنین نمی دانم ماسفت ها را چی بزارم که هم ارزان باشد و کارایی بالا داشته باشد و هم در ایران به وفور یافت شود
        البته تو مدار اصلی از یک ای سی استفاده کرده که داخلش دوتا ماسفت دارد . اما تو ایران نمونشو پیدا نکردم و اگه هم بود خیلی گران بود 8 تومن
        ممنون میشم دوستان راهنماییم کنید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X