اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال درمورد عملکرد تایمر watch dog

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوال درمورد عملکرد تایمر watch dog

یه سوال درمورد این تایمر دارم
    ببینید این تایمر میاد و مثلا به ازای اون زمانیکه شما تعریف کرده اید میکرو را ریست میکنه (مثلا یک ثانیه) تا میکرو که هنگ میکنه ریست بشه.خوب حالا یه سوال دارم
    فرض کنید شما تایمر واچ داگ را فعال کردیم و تو حلقه وایل هم ابتدا تایمرو ریست کردیم حالا تو خود برنامه به یک خط میریسم مثلا باید 3 ثاینه تاخیر بندازه و بعد ادامه کار بده خوب در این حالت چون این 3 ثانیه بیشتر از 1 ثانیه تعریف شده تایمر هستش ،* تایمر واچ داگ میاد و میکرو را ریست میکنه درسته ؟
    خوب اگر اینجور باشه برنامه هایی که تاخیر توشو زیاد به کار رفته چه طوری باید واچ داگو تعریف کرد تا این مشکل رخ نده؟

پاسخ : سوال درمورد عملکرد تایمر watch dog

نوشته اصلی توسط mostafa6369 نمایش پست ها
    یه سوال درمورد این تایمر دارم
    ببینید این تایمر میاد و مثلا به ازای اون زمانیکه شما تعریف کرده اید میکرو را ریست میکنه (مثلا یک ثانیه) تا میکرو که هنگ میکنه ریست بشه.خوب حالا یه سوال دارم
    فرض کنید شما تایمر واچ داگ را فعال کردیم و تو حلقه وایل هم ابتدا تایمرو ریست کردیم حالا تو خود برنامه به یک خط میریسم مثلا باید 3 ثاینه تاخیر بندازه و بعد ادامه کار بده خوب در این حالت چون این 3 ثانیه بیشتر از 1 ثانیه تعریف شده تایمر هستش ،* تایمر واچ داگ میاد و میکرو را ریست میکنه درسته ؟
    خوب اگر اینجور باشه برنامه هایی که تاخیر توشو زیاد به کار رفته چه طوری باید واچ داگو تعریف کرد تا این مشکل رخ نده؟
    یا باید قبل از اون تاخیر واچ داگو خاموش کنی و بعدش روشنش کنی
    یا در داخل حلقه تاخیر واچ داگو مرتب ریست کنی.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط soheyl_60 نمایش پست ها
      یا باید قبل از اون تاخیر واچ داگو خاموش کنی و بعدش روشنش کنی
      یا در داخل حلقه تاخیر واچ داگو مرتب ریست کنی.
      فقط یه نکته اگر شما قبل از تاخیر بیاین و واچ داگ را خاموش کنید بعد تو همان زمان میکرو هنگ کنه و به دستور فعال سازی واچ داگ نرسین باز ، میکرویی که هنگ کرده دیگه با تایمر واچ داگ ریست نمیشه و دایم هنگ باقی میمونه ؟ درسته؟
      سوال دوم اینکه تو کامپایلر MPLAB شما همون اول توسط دستور کانفیگ میتونی تایمر واچ داگ را فعال یا غیر فعال کنی.خوب تو طی برنامه چطور میشه اونو فعال یا غیر فعال نمود؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mostafa6369 نمایش پست ها
        فقط یه نکته اگر شما قبل از تاخیر بیاین و واچ داگ را خاموش کنید بعد تو همان زمان میکرو هنگ کنه و به دستور فعال سازی واچ داگ نرسین باز ، میکرویی که هنگ کرده دیگه با تایمر واچ داگ ریست نمیشه و دایم هنگ باقی میمونه ؟ درسته؟
        با خاموش کردن واچ اگه میکرو هنگ کنه درست نمیشه.
        با این نرم افزار کار نکردم.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X