ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6
    2017/09/25
    تبریز
    97
    6

سوال در مورد نحوه راه اندازی ساعت با آردوینو با رابط i2c با ماژول DS1307

سلام.

من زیاد جستجو کردم و اینترنت هم پره ماشالا از آموزش های بی سر و ته که خواننده رو ترغیب کنه برای ادامه راهنمایی ها پول بگیره ، البته با این قضیه مشکلی ندارم خب زحمت میکشه و انتظار داره و حلالش باشه ولی دیگه این منصفانه نیس بیان کد های اشتباه بذارن یا آموزش غلط بذارن و بگن اگر میخوای درست کار کنه اون فایل زیر رو خرید بزن اونو آپلود کن !

حالا بگذریم ، چند مقاله ای هم پیدا کردم که خیلی عالی بود ولی اون چیزی که من میخواستم نبود .

خب ، ابزار در دسترس من :

• ماژول i2c ( رابط LCD1602 با آردوینو )
    • ماژول ساعت DS1307
    • آردوینو uno
    • LCDکاراکتری 16*2
    • و سیم و برد برد و ابزار خرت و پرت مورد نیاز رایج

چی میخوام بسازم :
    خب من با این ابزار میخوام یک ساعتی بسازم که روی خط اول LCD نمایش داده بشه و در ریف دوم هم یه جمله یا کیورد مخصوص خودم رو بنویسم مثلا چشمک بزنه
    ممنون میشم در این مورد راهنمایی بفرمایید.

اینم کدی که از یه سایت استفاده کردم و در serial monitor هم تست کردم درست کار میکنه ولی کم و کسری هایی داره

سوالات حاشیه ای :
    1. آیا با یک سنسور دما میتونم کنار اینها دما رو هم نمایش بدم ؟ چجوری ؟
    2. بخاطر سیم کشی زیاد و کلافگی ، ماژول i2c رو اینجا آوردم ، آیا برای این کار هم میشه فقط با 4 سیم ارتباط بین LCD و ساعت برقرار کرد ؟ یا اون رابط i2c صرفا برای کارهای محدود در نظر گرفته شده و در این پروژه ها نمیشه ازش استفاده کرد ؟
    3. بعد از ثبات کارکرد صحیح این داستان ، قراره اینارو روی PCB اوکی کنم و روی قطعه ای نصب کنم پس ممنون میشم از توصیه هاتون در این زمینه بشنوم ( بعد از تثبیت کارکرد این مورد ، یک ATMEGA8 رو آردوینو میکنم و سوار بردش میکنم این ابزار هارو ) اگر موارد و توصیه ای دارید ممنون میشم بفرمایید.
    4. آیا با گذاشتن کلید های تنظیم ساعت روی برد ، برد خیلی پیچیده تر میشه ؟ یا زیاد به حال برنامه و برد فرقی نمیکنه ؟

ضمنا ، تشکرات ویژه از همه مهندسین گرامی انجمن که همیشه با راهنمایی هاشون بهترین راهکار رو ارائه دادن
    ارائه سرور و هاست رایگان :

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

2017/09/25
    تبریز
    97
    6

پاسخ : سوال در مورد نحوه راه اندازی ساعت با آردوینو با رابط i2c با ماژول DS1307

آیا کسی نبود ؟!

2018/02/22
    1,096
    689

درود . یک دفعه پیچیده میکنید راهنمایی هم سخت میشه .
    ارتباط i2c بین همه ماژول ها ( که آدرس متفاوت داشته باشند ) فقط با همون دو سیم برقرار میشه *. پس هم ساعت و هم lcd به صورت موازی به پین های مربوطه وصل میشن.
    ابتدا روی lcd متن نشون بدید . بعد ساعت رو روی سریال مانیتور . حالا دستور خروجی سریال رو با دستور lcd تعویض کنید تا ساعت روی lcd بیاد *.
    سنسور دما هم با استفاده از دستورات lcd در خط دوم به همین ترتیب نمایش بدید . در استفاده از دستور delay دقت کنید
    2017/09/25
    تبریز
    97
    6

نقل قول نوشته اصلی توسط Masood Ashoori

درود . یک دفعه پیچیده میکنید راهنمایی هم سخت میشه .
    ارتباط i2c بین همه ماژول ها ( که آدرس متفاوت داشته باشند ) فقط با همون دو سیم برقرار میشه *. پس هم ساعت و هم lcd به صورت موازی به پین های مربوطه وصل میشن.
    ابتدا روی lcd متن نشون بدید . بعد ساعت رو روی سریال مانیتور . حالا دستور خروجی سریال رو با دستور lcd تعویض کنید تا ساعت روی lcd بیاد *.
    سنسور دما هم با استفاده از دستورات lcd در خط دوم به همین ترتیب نمایش بدید . در استفاده از دستور delay دقت کنید
    تشکر ، الان همه چی رو حل کردم و این کاری که خواستم رو اوکی کردم فقط از ساعت راضی نیستم ، من موفق به پیدا کردن کد صحیح و نحوه صحیح سیم کشی ماژول ساعت DS1307 (

) نشدم و اینو فعلا گذاشتم کنار و با نمونه کدهایی که از خود آردوینو استفاده میکنن برای نمایش ساعت که البته با قطع منبع ریست میشه و مکافات داره ساختمش .

الان چیزی که نیاز دارم پیدا کردن کد سازگار با ماژول ساعتی که لینکش رو دادم هست و همچنین نحوه سیم کشی به آردوینو ، اصلا نوع استفاده ازین ماژول چجوریه !؟ برای همه ماژول ها همه جا پره از مطالب ولی من برا این ماژول ساعت هیچ رفرنس معتبر و به درد بخوری پیدا نکردم و آموزش های سرچ شده هم همشون با آی سی ساعت راه انداختن و این ماژول رو پیدا نکردم آموزشی یا کدی گذاشته بشه

2018/02/22
    1,096
    689

درود ، کتابخونه رو نصب کنید . این مثال روی سریال مانیتور خروجی میده ، در مورد i2c یکبار هم گفتم هردو سیم موازی باهم به آردوینو وصل میشه . یعنی دو سیم lcd و دو سیم ساعت رو باهم موازی وصل کنید ، این پروتکل یک آدرس دهی داره که با استفاده از دو سیم و داشتن آدرس ماژول ، اطلاعات رو بدون تداخل ارسال و دریافت می*کنه ،

2017/09/25
    تبریز
    97
    6

نقل قول نوشته اصلی توسط Masood Ashoori

درود ، کتابخونه رو نصب کنید . این مثال روی سریال مانیتور خروجی میده ، در مورد i2c یکبار هم گفتم هردو سیم موازی باهم به آردوینو وصل میشه . یعنی دو سیم lcd و دو سیم ساعت رو باهم موازی وصل کنید ، این پروتکل یک آدرس دهی داره که با استفاده از دو سیم و داشتن آدرس ماژول ، اطلاعات رو بدون تداخل ارسال و دریافت می*کنه ،

تشکر . عالی بود

نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6