اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال در مورد نوشتن برنامه اجرایی دارای رابط کاربری برای کاربر در بحث آردوینو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوال در مورد نوشتن برنامه اجرایی دارای رابط کاربری برای کاربر در بحث آردوینو

سلام .
    برای مثال ما کدی رو نوشتیم که توسط آردوینو روی نمایشگر LCD 16*2 متن Example.com رو نمایش میده .
    این رو روی یک باکس قرار دادیم و در حال فروش به مشتری هستیم ! خب حالا مشتری میخواد که خودش هروقت بخواد بتونه متن رو عوض کنه و متن جدید وارد کنه ، در این شرایط چاره چی هست ؟ با چه ابزاری میشه این کار رو کرد ؟
    (ساده ترین برنامه و ساده ترین راه و ساده ترین زبان ها رو مطرح بفرمایید ) که برنامه ای بنویسیم برای مثال دوتا فیلد input ورودی داشته باشه یکی 16 حرف اول و دومی 16 حرف پایینی LCD که اینو نصب کنه یا حالا پورتابل باشه و فیلدهارو پر کنه و درصورتی که پورت USB متصل باشه به آردوینو ، داده های نمایشی توی LCD طبق اون دو تا فیلد آپدیت بشن.
    • کلیت کار این هست و اگر برای این نتیجه گرفتن راههای مشابهی هم دارید پیشنهاد بدین.
    • من برنامه نویس php هستم و نمیدونم اصلا آیا میشه اینارو بهم ربط داد یا نه که برنامه ای بر پایه وب بنویسم و کنترل پورت و ایمپورت دیتا رو انجام بدم
    • و اگر در کنار این ، راهی رو هم بفرمایید که چطور بشه از راه دور ( از طریق اینترنت یا شبکه با توجه به موجود بودن ماژول esp8266 روی آردوینو ) بشه این کار رو کرد که عالی میشه ، مثلا توی وب مرورگر گوشی ، صفحه مخصوص رو باز کرده و دو تا فیلد رو وارد کنم و روی LCD نمایش داده بشه (حالا چون اندروید کار نیستم به نرم افزار اندرویدی اشاره نکردم و نمیدونم در چه حدی پیچیدگی داره نوشتن یه همچین برنامه اندرویدی) در این زمینه ها هم اطلاعاتی بدین ممنون میشم باز بهترین و راحتترین راه برای استارت کار با اندروید ( من نمیخوام اندروید کار شم ، صرفا در حدی باشه که این مسائل بیسیک رو بتونم بنویسم و کارم راه بیوفته )
    ارائه سرور و هاست رایگان : kandohost.com

پاسخ : سوال در مورد نوشتن برنامه اجرایی دارای رابط کاربری برای کاربر در بحث آردوینو

ببینید شما چون تسلط تان روی php هست بیشتر باید سعی کنید مشکلات و برنامه نویسی رو در سمت سرور (در هاست) و از طریق php حل کنید.
    در این مورد هم می توانید از همان روشی که در تاپیک دیگر گفتم خدمتتون میتونید استفاده کنید. یعنی یک صفحه بسازید که کاربر متن مورد نظرش رو در اونجا تایپ کنه و در دیتابیس ذخیره بشه و یک فایل دیگه هم برای دانلود esp (همانطور که قبلا گفته شد) بسازید. حال فقط کافیه esp این صفحه دوم رو دانلود و متن داخلش رو جایگزین متن lcd کند.
    تاپیک ویدیوهای آموزشی حواشی آردوینو و ESP

دیدگاه

پاسخ : سوال در مورد نوشتن برنامه اجرایی دارای رابط کاربری برای کاربر در بحث آردوینو

نوشته اصلی توسط digi-rx نمایش پست ها
      ببینید شما چون تسلط تان روی php هست بیشتر باید سعی کنید مشکلات و برنامه نویسی رو در سمت سرور (در هاست) و از طریق php حل کنید.
      در این مورد هم می توانید از همان روشی که در تاپیک دیگر گفتم خدمتتون میتونید استفاده کنید. یعنی یک صفحه بسازید که کاربر متن مورد نظرش رو در اونجا تایپ کنه و در دیتابیس ذخیره بشه و یک فایل دیگه هم برای دانلود esp (همانطور که قبلا گفته شد) بسازید. حال فقط کافیه esp این صفحه دوم رو دانلود و متن داخلش رو جایگزین متن lcd کند.
      ممنون از پاسختون

آیا لینک یا رفرنسی میفرمایید برای بهتر درک کردن موضوع که چگونه esp میتونه کدی رو دانلود کرده و بخونه و اطلاعاتی ازین قبیل که البته از 0 شروع شه بهتره. تشکر

دیدگاه

میتونید از کد زیر شروع کنید:

#include <ESP8266WiFi.h>
        #include <WiFiClient.h>
        #include <ESP8266WebServer.h>
        #include <ESP8266HTTPClient.h>

/* ENTER YOUR WIFI SETTINGS */
        const char *ssid = "your_ssid";
        const char *password = "your_password";

//=======================================================================
        // Power on setup

void setup() {
        delay(1000);
        Serial.begin(115200);
        WiFi.mode(WIFI_OFF); //Prevents reconnection issue (taking too long to connect)
        delay(1000);
        WiFi.mode(WIFI_STA); //This line hides the viewing of ESP as wifi hotspot

WiFi.begin(ssid, password); //Connect to your WiFi router
        Serial.println("");

Serial.print("Connecting");
        // Wait for connection
        while (WiFi.status() != WL_CONNECTED) {
        delay(500);
        Serial.print(".");
        }

//If connection successful show IP address in serial monitor
        Serial.println("");
        Serial.print("Connected to ");
        Serial.println(ssid);
        Serial.print("IP address: ");
        Serial.println(WiFi.localIP()); //IP address assigned to your ESP
        }

// Main Program Loop
        void loop() {
        HTTPClient http; //Declare object of class HTTPClient
        String Link;

//GET Data
        Link = "http://dmf313.ir/";

http.begin(Link); //Specify request destination

int httpCode = http.GET(); //Send the request
        String payload = http.getString(); //Get the response payload

Serial.println(httpCode); //Print HTTP return code
        Serial.println(payload); //Print request response payload

http.end(); //Close connection

delay(5000); //GET Data at every 5 seconds
        }

البته یکی دوتا از کتابخونه هاش اضافه است اما مهم نیست.

دیدگاه

میتونید از کد زیر شروع کنید:
          ممنون خیلی عالیه اینجوری سریع میشه راه افتاد ،

من تا حدودی خط به خط مفهومش رو متوجه شدم ولی این حلقه رو دقیقا نمیدونم هدفش چیه در آخر :
          کد:
          [COLOR=#28282B][FONT=Consolas]void loop() {[/FONT][/COLOR]
          [COLOR=#28282B][FONT=Consolas]  HTTPClient http;    //Declare object of class HTTPClient[/FONT][/COLOR]
          [COLOR=#28282B][FONT=Consolas]  String Link;[/FONT][/COLOR]
          [COLOR=#28282B][FONT=Consolas] [/FONT][/COLOR]
          [COLOR=#28282B][FONT=Consolas]  //GET Data[/FONT][/COLOR]
          [COLOR=#28282B][FONT=Consolas]  Link = "[URL]http://dmf313.ir/[/URL]";[/FONT][/COLOR]
          [COLOR=#28282B][FONT=Consolas]   [/FONT][/COLOR]
          [COLOR=#28282B][FONT=Consolas]  http.begin(Link);     //Specify request destination[/FONT][/COLOR]
          [COLOR=#28282B][FONT=Consolas]  int httpCode = http.GET();            //Send the request[/FONT][/COLOR]
          [COLOR=#28282B][FONT=Consolas]  String payload = http.getString();    //Get the response payload[/FONT][/COLOR]
          [COLOR=#28282B][FONT=Consolas]  Serial.println(httpCode);   //Print HTTP return code[/FONT][/COLOR]
          [COLOR=#28282B][FONT=Consolas]  Serial.println(payload);    //Print request response payload[/FONT][/COLOR]
          [COLOR=#28282B][FONT=Consolas]  http.end();  //Close connection[/FONT][/COLOR]
          [COLOR=#28282B][FONT=Consolas]  delay(5000);  //GET Data at every 5 seconds[/FONT][/COLOR]
          [COLOR=#28282B][FONT=Consolas]}[/FONT][/COLOR]
          خب از هر 5 ثانیه دیتا رو از dmf313.ir میگیره ، دیتا از dmf313.ir چطور ارسال شده که این ماژول هر 5 ثانیه داره میگیره ؟ اصلا چه متغیری رو میگیره ؟
          برای مثال وقتی داریم در یک فرم یک فیلد رو ارسال میکنیم ، برای اون فیلد Value مشخص میکنیم و در صفحه ای که میخوایم بگیریمش مثلا میگیم $GET مثلا اسم اون VALUE رو میذاریم یا حالا با تابع POST در پیج اون داده رو میگیریم ،
          ولی در اینجا چگونه از پیجی به عنوان dmf313.ir اطلاعات ارسال شده و چگونه کدوم دیتا رو دقیقا ماژول ما میگیره و اینکه گیریم گرفت ، چطور اون متغیر رو در جای مثلا lcd print جا گذاری میکنه ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sjangjoo نمایش پست ها
            خب از هر 5 ثانیه دیتا رو از dmf313.ir میگیره ، دیتا از dmf313.ir چطور ارسال شده که این ماژول هر 5 ثانیه داره میگیره ؟ اصلا چه متغیری رو میگیره ؟
            برای مثال وقتی داریم در یک فرم یک فیلد رو ارسال میکنیم ، برای اون فیلد Value مشخص میکنیم و در صفحه ای که میخوایم بگیریمش مثلا میگیم $GET مثلا اسم اون VALUE رو میذاریم یا حالا با تابع POST در پیج اون داده رو میگیریم ،
            ولی در اینجا چگونه از پیجی به عنوان dmf313.ir اطلاعات ارسال شده و چگونه کدوم دیتا رو دقیقا ماژول ما میگیره و اینکه گیریم گرفت ، چطور اون متغیر رو در جای مثلا lcd print جا گذاری میکنه ؟
            خیلی معمولی و طبیعی ارسال شده. یک درخواستی رفته به سرور و اون هم صفحه درخواستی رو برگردونده.
            برای راهنمایی بیشتر شما همین لینک رو در مرورگر کروم اجرا کنید. بعد از وارد کردن لینک و زدن دکمه Enter یک درخواست GET به اون سرور توسط مرورگر ارسال میشه که سرور پس از بررسی و اجرای یسری دستورات پاسخ رو برای مرورگر ارسال می کنه. پاسخ شامل یک صفحه html بهمراه یکسری ریسورسهای دیگر است.خوب حالا پس از لود کامل صفحه کلیدهای Ctrl+u رو بگیرید تا تب دیگری براتون باز بشه. متنی که میبینید درواقع همون متنی هست که دربرنامه بالا سرور برای esp میفرست. درواقع سرور براش مهم نیست ک اون لینک و درخواست از مرورگر براش اومده یا esp و در جواب هر دو همون صفحه html رو میفرسته. (فرقش اینه که تو مرورگر یسری اتفاقات دیگه هم میافته)
            توی هر زبان برنامه نویسی (نه فقط php و arduino) اگر قسمتی از یک متن را بخواهیم از کل درون متن جدا کنیم اگر توابع خاصی برای اون مورد خاص نباشه که کارمون رو راحت کنه خودمون براحتی میتونیم مثلا با استفاده از توابع string یا ... اون قسمت از متن رو جدا کرده و در یک متغیر ذخیره کنیم.
            دستور GET که میفرمایید هم در php از همین توابع مخصوص و آماده و راحت شده هست که برای جدا کردن قسمتی از لینک درخواستی بکار میرود.
            شما ابتدا باید ساختار LINK و URI رو درک کنید بعدش میتونید با اونها در هر زبانی و با هر پلتفرم سخت افزاری ای کار کنید. برای درک ارسال درخواست با فیلدهای مشخص برای سرور میتونید از این لینک و یا این لینک استفاده کنید. اگر منبع فارسی میخواهید این لینک قسمتی از مکانیسم اتفاقی رو توضیح میده (که البته شامل ارسال فیلد خاص در درخواست نمیشه) و در این صفحه روش ارسال پارامتر همراه با مقدار در متد get رو توضیح میده.

دیدگاه

خیلی معمولی و طبیعی ارسال شده. یک درخواستی رفته به سرور و اون هم صفحه درخواستی رو برگردونده.
              برای راهنمایی بیشتر شما همین لینک رو در مرورگر کروم اجرا کنید. بعد از وارد کردن لینک و زدن دکمه Enter یک درخواست GET به اون سرور توسط مرورگر ارسال میشه که سرور پس از بررسی و اجرای یسری دستورات پاسخ رو برای مرورگر ارسال می کنه. پاسخ شامل یک صفحه html بهمراه یکسری ریسورسهای دیگر است.خوب حالا پس از لود کامل صفحه کلیدهای Ctrl+u رو بگیرید تا تب دیگری براتون باز بشه. متنی که میبینید درواقع همون متنی هست که دربرنامه بالا سرور برای esp میفرست. درواقع سرور براش مهم نیست ک اون لینک و درخواست از مرورگر براش اومده یا esp و در جواب هر دو همون صفحه html رو میفرسته. (فرقش اینه که تو مرورگر یسری اتفاقات دیگه هم میافته)
              توی هر زبان برنامه نویسی (نه فقط php و arduino) اگر قسمتی از یک متن را بخواهیم از کل درون متن جدا کنیم اگر توابع خاصی برای اون مورد خاص نباشه که کارمون رو راحت کنه خودمون براحتی میتونیم مثلا با استفاده از توابع string یا ... اون قسمت از متن رو جدا کرده و در یک متغیر ذخیره کنیم.
              دستور GET که میفرمایید هم در php از همین توابع مخصوص و آماده و راحت شده هست که برای جدا کردن قسمتی از لینک درخواستی بکار میرود.
              شما ابتدا باید ساختار LINK و URI رو درک کنید بعدش میتونید با اونها در هر زبانی و با هر پلتفرم سخت افزاری ای کار کنید. برای درک ارسال درخواست با فیلدهای مشخص برای سرور میتونید از این لینک و یا این لینک استفاده کنید. اگر منبع فارسی میخواهید این لینک قسمتی از مکانیسم اتفاقی رو توضیح میده (که البته شامل ارسال فیلد خاص در درخواست نمیشه) و در این صفحه روش ارسال پارامتر همراه با مقدار در متد get رو توضیح میده.
              ممنون ، الان اینارو مطالعه میکنم موردی بود عرض میکنم خدمتتون ،

درضمن اینم بگم من اینی که میخوام پیاده کنم ( همین پروژه ساده ) ، Raspberry Pi3 هم دارم و اگر با این رزبری این رو ساده تر میتونم پیاده کنم مشتاقم تا روش اون رو هم بدونم ، حالا هدف اصلی درست کردن با آردوینو هست ، اینو صرفا جهت دونستن چگونه کارکردن با رزبری پای میخوام لینک یا رفرنسی بود مطلع بشم . الان روی رزبری پای سیستم عامل CentOS 7.5
              نصبیدم و یه دایرکت ادمین انداختم روش با وب سرور و چند تا سایت شهرداری رو روش هاست کردم و چون زیاد فشار و بازدید ندارند به راحتی براشون جواب میده ، حالا اگر ببینم لازممه میتونم اینارو میگرت کنم روی سرور های دیگه ام و ازین به عنوان این عناوین تمرین کنم و در موازات اینترنت اشیا ازش کار بکشم .

دیدگاه

خیلی ساده میشه با اینترنت کار کرد با برد اترنت

این برد روی آردوینو سوار میشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hossein.ghaseme نمایش پست ها
                  خیلی ساده میشه با اینترنت کار کرد با برد اترنت

این برد روی آردوینو سوار میشه

نام تجاری یا اسمش چی هست ؟

دیدگاه

درود. روی همون esp کار کنید . این ماژول یک فلش داره به نام spiffs . این مثال رو تست نکردم ولی در وب میشه فایل آپلود کرد . حالا محتوی این رو روی lcd نمایش دادن کار شما

دیدگاه

ممنون ، الان اینارو مطالعه میکنم موردی بود عرض میکنم خدمتتون ،

درضمن اینم بگم من اینی که میخوام پیاده کنم ( همین پروژه ساده ) ، Raspberry Pi3 هم دارم و اگر با این رزبری این رو ساده تر میتونم پیاده کنم مشتاقم تا روش اون رو هم بدونم ، حالا هدف اصلی درست کردن با آردوینو هست ، اینو صرفا جهت دونستن چگونه کارکردن با رزبری پای میخوام لینک یا رفرنسی بود مطلع بشم . الان روی رزبری پای سیستم عامل CentOS 7.5
                      نصبیدم و یه دایرکت ادمین انداختم روش با وب سرور و چند تا سایت شهرداری رو روش هاست کردم و چون زیاد فشار و بازدید ندارند به راحتی براشون جواب میده ، حالا اگر ببینم لازممه میتونم اینارو میگرت کنم روی سرور های دیگه ام و ازین به عنوان این عناوین تمرین کنم و در موازات اینترنت اشیا ازش کار بکشم .

عزیز شما کاری که می خواهید انجام بدید هنوز برای من گنگ هست. اگر بعنوان بک پروژه شخصی برای مصرف خودتون می خواهید انجام دهید با توجه به اینکه برد رزبری پای دارید خوب یقینا رزبری ارجحیت داره چون قدرت بیشتر و امکان کار با برنامه های بهتر و همچنین خروجی گرافیکی و ... داره و طبعا سرعت برنامه نویسی و حصول نتیجه در اون خیلی بیشتر از esp هست. در حالی که توی esp شما برای هر چیزی یا باید خودت برنامش رو بنویسی یا کتابخونه هاش رو پیدا و استفاده کنید.
                      اگر برای تولید میخواید قطعا بخاطر قیمت سرسام آور رزبری نمیتونید برید سمتش.
                      همونطور که قبلا (درتاپیک دیگر) گفته بودم خدمتتون شما از طریق هر کدام از ماژولهای wifi (مثل esp) یا gsm/gprs یا شبکه (مثل موردی که جناب hossein.ghaseme معرفی کردند) و یا همین رزبری با درنظرگرفتن هزینه و سایر موارد مرتبط با پروژتون برای اتصال به اینترنت میتونید استفاده کنید. اما موضوع این هست که صرفا اتصال به اینترنت ملاک نیست و شما باید بعد از اتصال به اینترنت با برنامه نویسی با سرور هاست ارتباط برقرار کنید. که این مورد در تمام این بوردهای بالا مشترک هست (شاید زبانهای برنامه نویسیش فرق کنه)
                      مورد دیگه اینکه شما بالاخره میخواید با سرور اینترنتی
                      ،
                      ارتباط برقرار کنید یا می خواهید esp رو تبدیل به سرور کنید. اینو بخاطر پست بالای شما و پست آقای مهندس آشوری می پرسم.

دیدگاه

عزیز شما کاری که می خواهید انجام بدید هنوز برای من گنگ هست. اگر بعنوان بک پروژه شخصی برای مصرف خودتون می خواهید انجام دهید با توجه به اینکه برد رزبری پای دارید خوب یقینا رزبری ارجحیت داره چون قدرت بیشتر و امکان کار با برنامه های بهتر و همچنین خروجی گرافیکی و ... داره و طبعا سرعت برنامه نویسی و حصول نتیجه در اون خیلی بیشتر از esp هست. در حالی که توی esp شما برای هر چیزی یا باید خودت برنامش رو بنویسی یا کتابخونه هاش رو پیدا و استفاده کنید.
                        اگر برای تولید میخواید قطعا بخاطر قیمت سرسام آور رزبری نمیتونید برید سمتش.
                        همونطور که قبلا (درتاپیک دیگر) گفته بودم خدمتتون شما از طریق هر کدام از ماژولهای wifi (مثل esp) یا gsm/gprs یا شبکه (مثل موردی که جناب hossein.ghaseme معرفی کردند) و یا همین رزبری با درنظرگرفتن هزینه و سایر موارد مرتبط با پروژتون برای اتصال به اینترنت میتونید استفاده کنید. اما موضوع این هست که صرفا اتصال به اینترنت ملاک نیست و شما باید بعد از اتصال به اینترنت با برنامه نویسی با سرور هاست ارتباط برقرار کنید. که این مورد در تمام این بوردهای بالا مشترک هست (شاید زبانهای برنامه نویسیش فرق کنه)
                        مورد دیگه اینکه شما بالاخره میخواید با سرور اینترنتی
                        ،
                        ارتباط برقرار کنید یا می خواهید esp رو تبدیل به سرور کنید. اینو بخاطر پست بالای شما و پست آقای مهندس آشوری می پرسم.
                        هدف بنده همونطور که عرض کردم اینه که بتونم برای مثال یک LED رو که در خانه هست با اینترنت (صفحه وب ) خاموش روشن کنم و یا مقدار LCD کاراکتری رو با همین وب تغییر بدم. هدف اصلی همینه و اگر من این رو یاد بگیرم بقیه موارد دستم میاد.

اشاره به رزبری پای هم بخاطر یادگیری اش بود که مثال عرض کردم که صلاح میدونین برای استارت یادگیری از رزبری پای استفاده کنم (صرفا یادگیری) ولی قطعا که من کارم به استفاده از ماژول esp و میکروکنترلر ختم میشه چون هم بیس کاریش برام مهمه که یاد بگیرم و هم برای تولید چند نمونه هزینه اش معقول درمیاد.
                        باز میگم رزبری پای صرفا یه سوال بود که آیا میتونه شتاب دهنده در مسیر یادگیریم با مفاهیم باشه یا نه (برای مثال LCD رو با همین رزبری پای مدیریت کنم از طریق وب و وقتی روی اون پیاده کردم مرحله بعد وارد ماژول ها و میکرو بشم یا اصلا هیچ ارتباطی به هم ندارن و این وقت تلف کنی هست ، اصل سوال بنده این بود که ظاهرا خودمم نتیجه گرفتم که با همین میکرو و esp که بنیادی تر هست کار کنم .

در مورد ارتباط با سرور هم من قصدم اینه که از طریق اینترنت این کنترل هارو انجام بدم ، یعنی این نباشه که فقط وقتی تو خونه هستم و ماژول esp به روتر وصل هست و گوشیم هم به همون روتر وصله بتونم کنترل مثلا LED رو داشته باشم بلکه وقتی در جای دیگری هم هستم بتونم این کار رو انجام بدم و همین باعث شده که من مساله هاست و سرور رو مطرح کردم و لینک هایی هم که دادین خیلی مرتبط و عالی هستن و خیلی کمک کردن در مورد شفاف شدن نوع ارتباط و درخواست ها

دیدگاه

اشاره به رزبری پای هم بخاطر یادگیری اش بود که مثال عرض کردم که صلاح میدونین برای استارت یادگیری از رزبری پای استفاده کنم (صرفا یادگیری) ولی قطعا که من کارم به استفاده از ماژول esp و میکروکنترلر ختم میشه چون هم بیس کاریش برام مهمه که یاد بگیرم و هم برای تولید چند نمونه هزینه اش معقول درمیاد.
                          باز میگم رزبری پای صرفا یه سوال بود که آیا میتونه شتاب دهنده در مسیر یادگیریم با مفاهیم باشه یا نه (برای مثال LCD رو با همین رزبری پای مدیریت کنم از طریق وب و وقتی روی اون پیاده کردم مرحله بعد وارد ماژول ها و میکرو بشم یا اصلا هیچ ارتباطی به هم ندارن و این وقت تلف کنی هست ، اصل سوال بنده این بود که ظاهرا خودمم نتیجه گرفتم که با همین میکرو و esp که بنیادی تر هست کار کنم .
                          در esp تاکید میکنم که دستتون برای هر کاری بازه بشرطی که از پس برنامه نویسیش بربیاید. هیچ محدودیتی وجود نداره. شبکه کردن با رزبری که چندان کار سختی نیست. (البته من تا حالا چون نیاز نبود با رزبر کار نکردم) حتی وقتی شما با esp کار می کنید ;می توانید lcd را هم حذف کنید. چون خروجی به زیبایی میتواند با اپلیکیشن یا htmlدر موبایل و کامپیوتر دیده شود.
                          درمورد رزبری هرطور صلاح می دونید. اگر زمان دارید که خوب رزبری هم یک تجربه میتونه باشه. هرچند بنظرم کار کردن و کسب تجربه همزمان با رزبری و esp می تونه تمرکز رو پایین تر بیاره.

در مورد ارتباط با سرور هم من قصدم اینه که از طریق اینترنت این کنترل هارو انجام بدم ، یعنی این نباشه که فقط وقتی تو خونه هستم و ماژول esp به روتر وصل هست و گوشیم هم به همون روتر وصله بتونم کنترل مثلا LED رو داشته باشم بلکه وقتی در جای دیگری هم هستم بتونم این کار رو انجام بدم و همین باعث شده که من مساله هاست و سرور رو مطرح کردم و لینک هایی هم که دادین خیلی مرتبط و عالی هستن و خیلی کمک کردن در مورد شفاف شدن نوع ارتباط و درخواست ها

پس با این حساب شما باید با همین روش که عنوان شد بصورت کلاینت esp رو بکار ببرید. یک توضیح بدم فرقش اینه که در لینک آقای مهندس آشوری esp بصورت سرور بوده و مثل یک هاست عمل می کند. (البته اینم بگم که ایشون رو استاد خودم میدونم)
                          در مورد اون داستان دانلود سایت در هر 5 ثانیه هم شما فرض کنی کاربر در صفحه ای از سایت که طراحی کردید مثلا دکمه روشن شدن چراغ را میزند و وضعیت دکمه در دیتابیس ذخیره می شود. حال در صفحه php که گفتم میتونید طراحی کنید و در اون فقط وضعیت دکمه رو از دیتابیس خوانده و برگشت میدهید.
                          خوب حالا در esp ما باید مثلا هر 5 ثانیه با دانلود مجدد آن صفحه از وضعیت جدید دکمه با خبر شده و متناسب با آن چراغ را روشن یا خاموش کنیم. (مثل refresh کردن یک صفحه در مرورگر می ماند)

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

این بخش رو یادم رفت بگم اگر یادتون باشه در اولین پستم در تاپیک دیگر گفتم دانلود یک صفحه اینترنتی بستگی به هاستش داره.
                          حالا در برنامه ای که تست کردید بجای لینکش لینک زیر رو قرار داده و امتحان کنید تا متوجه منظور شوید.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                          X