ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 3 از 4 نخست 1234 آخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 32
    2015/06/06
    49
    21

پاسخ : محیط برنامه نویسی شخصی ؟؟؟

سلام,, اگر شما خواستید یک برنامه برای سیستم عامل(مثلا ویندوز) بنویسید, باید یک رابط کاربری بسازید که اگر روزی خواستید یک رابط کاربری(GUI) بسازید به نظرم اگر از جاوا اسکریپت(اگر خواستید بگید بیشتر توضیح بدم) استفاده کنید بهتره و بعد میتوانید با دستور هایی فایل رو به کامپایلر معرفی کامپایل کنید.
    من هم اوایل که برنامه نویسی یاد گرفته بودم یه جای این که سعی کنم از کتابخانه های آماده استفاده کنم و تمرکز اصلی خودم رو روی توسعه برنامه بزارم, دوست داشتم هر چه پایه ای تر یاد بگیرم. مثلا دوست داشتم زبان اسمبلی یاد بگیرم و بعد با اون کد بزنم, ولی خوشبختانه سرم به سنگ خورد و با کتابخانه های آماده کار میکردم.(این حرف رو زدم چون فکر کردم شما هم مثل هستید.)
    2014/05/29
    قدس
    1,229
    130

نقل قول نوشته اصلی توسط malmal2694

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

سلام,, اگر شما خواستید یک برنامه برای سیستم عامل(مثلا ویندوز) بنویسید, باید یک رابط کاربری بسازید که اگر روزی خواستید یک رابط کاربری(GUI) بسازید به نظرم اگر از جاوا اسکریپت(اگر خواستید بگید بیشتر توضیح بدم) استفاده کنید بهتره و بعد میتوانید با دستور هایی فایل رو به کامپایلر معرفی کامپایل کنید.
    جاوا اسکریپت؟ ویندوز؟ IDE؟...

من هم اوایل که برنامه نویسی یاد گرفته بودم یه جای این که سعی کنم از کتابخانه های آماده استفاده کنم و تمرکز اصلی خودم رو روی توسعه برنامه بزارم, دوست داشتم هر چه پایه ای تر یاد بگیرم. مثلا دوست داشتم زبان اسمبلی یاد بگیرم و بعد با اون کد بزنم, ولی خوشبختانه سرم به سنگ خورد و با کتابخانه های آماده کار میکردم.(این حرف رو زدم چون فکر کردم شما هم مثل هستید.)

من باشم میگم اول کتابخونه های آماده - بعد ریز شدن تو داستان.
    اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وآلِ مُحَمَّدٍ وعَجِّلْ فَرَجَهُمْ

اگه دوس دارید سریع به جواب برسید :
    1) قبل از پرسیدن سوال، بسرچید.
    2) سوالاتون رو با جزئیات کامل مطرح کنید.
    2015/06/06
    49
    21

نقل قول نوشته اصلی توسط md3848

جاوا اسکریپت؟ ویندوز؟ IDE؟...

من باشم میگم اول کتابخونه های آماده - بعد ریز شدن تو داستان.
    نگاه کنید, یک پلتفرمی هست به اسم node.js که بر مبنای زبان جاوا اسکریپت هست و جاوا اسکریپت رو میشه یک زبان همه کاره دونست که یک دلیلش بواسطه node.js است. مثلا با جاوا اسکریپت میتوانید برای سمت سرور یا برای یک سیستم عامل رابط گرافیکی نوشت و یا کارهای دیگر انجام داد.
    اگر خواستید برای سیستم عامل یک رابط گرافیکی(GUI) با زبان جاوا اسکریپت بنویسید می توانید جاوا اسکریپت و node.js را یاد بگیرید و سپس با فریمورک Electron, یک GUI بنویسید

2010/04/07
    تهران
    1,206
    190

نگاه کنید, یک پلتفرمی هست به اسم node.js که بر مبنای زبان جاوا اسکریپت هست و جاوا اسکریپت رو میشه یک زبان همه کاره دونست که یک دلیلش بواسطه node.js است. مثلا با جاوا اسکریپت میتوانید برای سمت سرور یا برای یک سیستم عامل رابط گرافیکی نوشت و یا کارهای دیگر انجام داد.
    اگر خواستید برای سیستم عامل یک رابط گرافیکی(GUI) با زبان جاوا اسکریپت بنویسید می توانید جاوا اسکریپت و node.js را یاد بگیرید و سپس با فریمورک Electron, یک GUI بنویسید

سلام
    ممنون
    فعلا جاوا اسکریپت بلد نیستم
    فعلا تونستم به همین روش کارم رو به صورت آماتوری راه بندازم تا این جا مثل غنی سازی 20 درصده یعنی اول هر چیزی سخته وقتی راهش مشخص شد راحت تر میشه
    الان تنها مسئله ای که دارم همینه که نمی دونم چه طور بدون cmd این کار رو میشه انجام داد چون کامپایلر arm هم شما می تونید دانلود کنید و باهاش کامپایل کنید
    و IDE هایی مثل کیل فقط میان با این کامپایلر ارتباط می گیرن
    کاری که من کردم از یه واسطه اضافه استفاده شده البته بد نیست ولی می خواستم ببینم دیگه چه طور میشه این کار رو کرد
    اصلا فرض کنید شما یه برنامه نوشتید و می خواهید مقادیری را به اون از طریق برنامه دیگه ارسال کنید و ازش جواب بگیرید کلیتش میشه همین
    اللهم صل علی محمد و ال محمد و عجل فرجهم
    پیامبر اکرم(ص):زکات علم نشر آن است.
    در کشور هاي غربي انتقال تجربيات و دانش به افراد مبتدي يک پيشرفت محسوب شده و به آن مديريت دانش مي گويند. ولي متاسفانه اين فرهنگ هنوز در کشور ايران رايج نشده است !!!
    2015/06/06
    49
    21

نقل قول نوشته اصلی توسط seyed saeed

سلام
    ممنون
    فعلا جاوا اسکریپت بلد نیستم
    فعلا تونستم به همین روش کارم رو به صورت آماتوری راه بندازم تا این جا مثل غنی سازی 20 درصده یعنی اول هر چیزی سخته وقتی راهش مشخص شد راحت تر میشه
    الان تنها مسئله ای که دارم همینه که نمی دونم چه طور بدون cmd این کار رو میشه انجام داد چون کامپایلر arm هم شما می تونید دانلود کنید و باهاش کامپایل کنید
    و IDE هایی مثل کیل فقط میان با این کامپایلر ارتباط می گیرن
    کاری که من کردم از یه واسطه اضافه استفاده شده البته بد نیست ولی می خواستم ببینم دیگه چه طور میشه این کار رو کرد
    اصلا فرض کنید شما یه برنامه نوشتید و می خواهید مقادیری را به اون از طریق برنامه دیگه ارسال کنید و ازش جواب بگیرید کلیتش میشه همین
    بدون cmd رو متوجه نشدم, برای کامپایل یک کد به زبان C می*توانید از کد زیر در Command Line استفاده کنید:
    gcc name-of-file.c -o name-of-program.exe

name-of-program.exe هم فایل اجرایی و کامپایل شده است. این کد بالا رو میتوانید بدون استفاده از محیط Command Line استفاده کنید و در داخل برنامه خودتون این کد رو اجرا کنید. اگر خواستید بیشتر راهنمایی کنم, لطفا بگید برنامه ای که دارید مینویسید برای زبان C هست و با چه زبانی دارید برنامه تون رو مینویسید.
    2010/04/07
    تهران
    1,206
    190

بدون cmd رو متوجه نشدم, برای کامپایل یک کد به زبان C می*توانید از کد زیر در Command Line استفاده کنید:
    gcc name-of-file.c -o name-of-program.exe

name-of-program.exe هم فایل اجرایی و کامپایل شده است. این کد بالا رو میتوانید بدون استفاده از محیط Command Line استفاده کنید و در داخل برنامه خودتون این کد رو اجرا کنید. اگر خواستید بیشتر راهنمایی کنم, لطفا بگید برنامه ای که دارید مینویسید برای زبان C هست و با چه زبانی دارید برنامه تون رو مینویسید.
    cmd همون command line خودمونه
    ببینید الان شما می تونید برنامه ای بنویسید و مثلا اینترنت اکسپلورر خودتون رو باز کنید و بهشم بگید که چه صفحه ای رو بالا بیاره
    بدون اینکه نیاز باشه شما برید به cmd بگید برو اکسپلورر رو صدا کن و cmd در ضمن بهش بگو که صفحه فلان رو بیاره بالا
    یعنی چی یعنی ارتباط مستقیم با اون نرم افزار بدون هیچ واسطه ای
    متوجه منظورم شدید ؟؟
    در کشور هاي غربي انتقال تجربيات و دانش به افراد مبتدي يک پيشرفت محسوب شده و به آن مديريت دانش مي گويند. ولي متاسفانه اين فرهنگ هنوز در کشور ايران رايج نشده است !!!
    2015/06/06
    49
    21

cmd همون command line خودمونه
    ببینید الان شما می تونید برنامه ای بنویسید و مثلا اینترنت اکسپلورر خودتون رو باز کنید و بهشم بگید که چه صفحه ای رو بالا بیاره
    بدون اینکه نیاز باشه شما برید به cmd بگید برو اکسپلورر رو صدا کن و cmd در ضمن بهش بگو که صفحه فلان رو بیاره بالا
    یعنی چی یعنی ارتباط مستقیم با اون نرم افزار بدون هیچ واسطه ای
    متوجه منظورم شدید ؟؟
    متوجه شدم. اگر کمک بیشتری خواستید بگید که زبان برنامه نویسی شما چی هست و برای چه زبانی دارید ویرایشگر میسازید.
    2010/04/07
    تهران
    1,206
    190

متوجه شدم. اگر کمک بیشتری خواستید بگید که زبان برنامه نویسی شما چی هست و برای چه زبانی دارید ویرایشگر میسازید.
    ممنون
    من با سی شارپ ویرایشگرم رو می نویسم البته تو محیط wpf و برای زبان سی می خواهم این کار رو بکنم و بعدا می خواهم میکروکنترلر arm رو بهش اضافه کنم اگر بشه
    تو سی شارپ هم حرفه ای نیستم ولی از این ور اون ور بلاخره مشکل رو حل می کنم
    2019/06/10
    10
    14

سلام . معمولا کامپایلرها و خیلی از برنامه های دیگه که پیشبینی میشه در اینده ابزارهای زیادی حول اون برنامه نوشته خواهد شد برنامه هاشون رو تحت cmd مینوسن که یکسری command تعریف میکنن تا ابزارهای دیگه راحتر بتونن باهاش ارتباط برقرار کنن در اصل این برنامه ها به عنوان یه core در دیگر برنامه ها استفاده میشه و میتونه حتی به تنهایی هم مورد استفاده قرار بگیره . این روش انعطاف پذیره و باعث میشه تا بجای دسترسی مستقیم به کد اون برنامه که ممکنه تحت قوانین کپی رایت محافظت بشه بتونیم از امکانات برنامه استفاده کنیم . متاسفانه و یا خوشبختانه امکان استفاده مستقیم از کدهای یه فایل اجرایی مثه بعضی کامپایلرها که تحت لیسانس های انحصاری تولید میشن وجود نداره مگه اینکه شما بیایی و کد رو مهندسی معکوس کنی که اونم مشکلات حقوقی و فنی خودشو داره یعنی شما باید بیایی و توسط بررسی کدهای اون برنامه با ابزارهای مختلف مهندسی معکوس عملا یه کامپایلر بنویسی . واقعیت اینه که نوشتن کامپایلر کامل که کار توسعه دهنده های مختلف رو راه بندازه چه بخوایی مهندسی معکوس کنی و چه بخوایی از اول بنویسی ( ما کامپیوتری ها بهش میگیم اختراع دوباره چرخ ) کار بی معنیه و مطمئن باش همین مبحث طراحی کامپایلر اونقدر پیچیده و عجیب غریب هست که قول میدم قشنگ ده سالی وقتتو بگیره اخرش هم به شکست منجر میشه شک نکن . پس بهترین روش همون استفاده از command هایی هست که خود تولیدکنندگان کامپایلر ارائه دادن .
    2015/06/06
    49
    21

ممنون
    من با سی شارپ ویرایشگرم رو می نویسم البته تو محیط wpf و برای زبان سی می خواهم این کار رو بکنم و بعدا می خواهم میکروکنترلر arm رو بهش اضافه کنم اگر بشه
    تو سی شارپ هم حرفه ای نیستم ولی از این ور اون ور بلاخره مشکل رو حل می کنم
    من سی شارپ بلد نیستم, ولی شاید لینک پایین کمکتون کنه که یک system command(مثل دستور کامپایل) رو در سی شارپ بنویسید.

صفحه 3 از 4 نخست 1234 آخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 32