اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راه اندازی سنسور sht30 یا sht31

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راه اندازی سنسور sht30 یا sht31

سلام دوستان من میخوام با سنسور فوق یه دماسنج و رطوبت سنج بسازم ولی هیچ برنامه اماده ای براش پیدا نکردم
    خواهشا اگه کسی برنامه ای به زبان c برای code vision avr داره کمک کنه
    در ضمن ایا میشه این سنسورو به کتابخونه پروتئوس اضافه کرد؟

پاسخ : راه اندازی سنسور sht30 یا sht31

یعنی هیچ کس نیست منو کمک کنه؟

دیدگاه

سلام
      میدونم که درخواستتون در مورد کدویژن هست اما چون پاسخی داده نشده و سرچی هم که من انجام دادم به جواب نرسیده عرض میکنم که برای این سنسور در آردوینو کتابخانه و مثالهاش موجوده و حتی اگر تمایل به استفاده از برنامه نویسی آردوینو را ندارید شاید بتوانید کتابخان هاش رو به کدویژن تبدیل کنید.
      تاپیک ویدیوهای آموزشی حواشی آردوینو و ESP

دیدگاه

نوشته اصلی توسط digi-rx نمایش پست ها
        سلام
        میدونم که درخواستتون در مورد کدویژن هست اما چون پاسخی داده نشده و سرچی هم که من انجام دادم به جواب نرسیده عرض میکنم که برای این سنسور در آردوینو کتابخانه و مثالهاش موجوده و حتی اگر تمایل به استفاده از برنامه نویسی آردوینو را ندارید شاید بتوانید کتابخان هاش رو به کدویژن تبدیل کنید.
        سلام داداش من منظورتونو متوجه نشدم میشه بیشتر توضیح بدین
        ممنون از کمکتون

دیدگاه

آردوینو یسری بردهای توسعه هست که اوایل با هسته میکروکنترلر avr به بازار اومد و براش تلاش کردند که یک محیط برنامه نویسی مخصوص درست کنند. هرچند که زبان برنامه نویسیش همون c و c++ هست پس زمانی که شما کدویژن روبلد هستید براحتی در چند روز تا یک هفته می توانید باآردوینو برنامه بنویسید. این محیط برنامه نویسی رو هم هم نام با بردهای تولید شده نامیدند یعنی برنامه آردوینو که همان c/c++ و رایگان و متن باز هست همراه با مثالها و کتابخانه های بسیار. الان هم علاوه بر بردهای avr بردهای arm و esp و pic و ... رو هم پشتیبانی میکند. شما بدون بردهای آردوینو و با همین avr هم می توانید با آردوینو برنامه بنویسید که تاپیکهاش در همین انجمن هم هست.
          برای مثال در این لینک یک مثال از sht31 با آردوینو آورده شده که در آن از این کتابخانه استفاده شده که sht30 و sht31 هردو را پشتیبانی می کند.
          حالا شما دوتا راه دارید. اگر برنامه نویسی تون با کد ویژن و C خیلی خوبه میتونید این کتابخانه رو که مخصوص برنامه آردوینو ساخته شده رو طوری تغییرش بدید تا بتونید در کدویژن ازش استفاده کنید. (فایلهاش SHT3x.cpp و SHT3x.h هست)
          راه دوم و آسانتر این هست که برنامه آردوینو رو یاد بگیرید و با همان برنامه آردوینو برای avr برنامه بنویسید (مثالش رو هم که لینکش رو گذاشتم براتون)

از دوستان هم خواهش میکنم اگر در کدویژن میتواننددوستمون رو کمک و راهنمایی کنند.
          تاپیک ویدیوهای آموزشی حواشی آردوینو و ESP

دیدگاه

ممنون از پاسختون
            نگاه کردم ولی با توجه به اینکه کارمندم وقتمم کمه بعید میدونم وقت کنم تا چیز جدیدی یاد بگیرم
            بازم تشکر
            اگه واسه کدویژن بود خیلی خوب میشد

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X