اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

درخواست معرفی ماژول آمپلی فایر قدرتمند برای ساب ووفر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

درخواست معرفی ماژول آمپلی فایر قدرتمند برای ساب ووفر

با درود

دوستان من خیلی درگیر ساخت و طراحی و .. آمپلی فایر مونو برای ساب ووفر 12 اینچ و .. بودم اما نهایتا همیشه مشکل ایجاد می شه

اگر ممکنه لطف کنید چند ماژول آمپلی فایر معتبر و خوب که بتونه ساب ووفر 12 اینچ با قدرت واقعی 600 تا 800 وات رو تکون بده و همچنین چند ماژول آمپلی فایر مونو قدرتمند که بتونه ساب ووفر 8 اینچ با قدرت واقعی حدود 400 وات رو تکون بده به من معرفی کنید

من توی سایت آمازون زیاد دنبالشون گشتم اما دقیقا نمیدونم کدومشون بهترین هستند. اگر مممکنه لینکشون توی آمازون یا حالا سایت های ایرانی رو بدین یا نام و عنوانش رو معرفی کنید

با سپاس

پاسخ : درخواست معرفی ماژول آمپلی فایر قدرتمند برای ساب ووفر

نوشته اصلی توسط pashangparsi نمایش پست ها
    با درود

دوستان من خیلی درگیر ساخت و طراحی و .. آمپلی فایر مونو برای ساب ووفر 12 اینچ و .. بودم اما نهایتا همیشه مشکل ایجاد می شه

اگر ممکنه لطف کنید چند ماژول آمپلی فایر معتبر و خوب که بتونه ساب ووفر 12 اینچ با قدرت واقعی 600 تا 800 وات رو تکون بده و همچنین چند ماژول آمپلی فایر مونو قدرتمند که بتونه ساب ووفر 8 اینچ با قدرت واقعی حدود 400 وات رو تکون بده به من معرفی کنید

من توی سایت آمازون زیاد دنبالشون گشتم اما دقیقا نمیدونم کدومشون بهترین هستند. اگر مممکنه لینکشون توی آمازون یا حالا سایت های ایرانی رو بدین یا نام و عنوانش رو معرفی کنید

با سپاس
    سلام ، دوست عزیز ،
    ابتدا شما باید اهم و مشخصات واقعی ساب ووفر رو مشخص کنید ، اکثر ساب ووفر های 12 اینچ تو بازار بیشتر 200 وات RMS رو نمیتونن تحمل کنن ، مثلا پایونیر ها و ..... .
    همچنین ساب 8 اینچ با توان 400 وات RMS هم کمی تبلیغاتی به نظر میرسه ...
    بهتره ابتدا یه عکس از ساب هاتون قرار بدید تا راجع بهش نظر داد ، و بتونیم امپ مناسب رو پیدا کنیم
    در کل در این توان بهتره از امپ های کلاس دی استفاده کنید چون گرمای کمتری داره وبازدهش هم بالاتره .
    موفق باشید
    جدیدترین ویرایش توسط hoseyni emeni; ۱۴:۵۴ ۱۳۹۷/۱۲/۱۴.
    به امید روزی که شما رو بر بالاترین نقطه ی علم الکترونیک ببینم . زنده باد ECA.
    الکترونیک قدرت
    الکترونیک آنالوگ
    طراحی و تولید انواع مدارات الکترونیک در تیراژ انبوه
    ---------------------BMCELEC@-------------------
    ------------www.hoseyniemeni.ir-----------
    ---------------www.bmc-elec.com--------------
    ---------------www.bmc-elec.ir--------------

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hoseyni emeni نمایش پست ها
      سلام ، دوست عزیز ،
      ابتدا شما باید اهم و مشخصات واقعی ساب ووفر رو مشخص کنید ، اکثر ساب ووفر های 12 اینچ تو بازار بیشتر 200 وات RMS رو نمیتونن تحمل کنن ، مثلا پایونیر ها و ..... .
      همچنین ساب 8 اینچ با توان 400 وات RMS هم کمی تبلیغاتی به نظر میرسه ...
      بهتره ابتدا یه عکس از ساب هاتون قرار بدید تا راجع بهش نظر داد ، و بتونیم امپ مناسب رو پیدا کنیم
      در کل در این توان بهتره از امپ های کلاس دی استفاده کنید چون گرمای کمتری داره وبازدهش هم بالاتره .
      موفق باشید
      الان ساب 12 هکتور رو به من معرفی کردند و مشخصاتش توی اینترنتی اینجوری نوشته شده:
      12اینچ - 1600وات - 600وات rms - دارای دومگنت
      البته برام فرقی نمی کنه م یخواستم اگر بشه چندین ماژول آمپلی فایر کلاس D با قدرت بالا برای ساب ووفر معرفی کنید که روی 12 اینچ و 8 اینچ های قدرتمند ( جنس خوب ) جوابگو باشه واقعا. چون اصلا با ساختن سیستم صوتی جواب نگرفتم همیشه مشکل داشتم. اگر ممکنه چیزی باشه که توی سایت هایی مثل آمازون یا علی بابا وجود داشته باشن بتونم دربارشون بخونم

دیدگاه

الان ساب 12 هکتور رو به من معرفی کردند و مشخصاتش توی اینترنتی اینجوری نوشته شده:
        12اینچ - 1600وات - 600وات rms - دارای دومگنت
        البته برام فرقی نمی کنه م یخواستم اگر بشه چندین ماژول آمپلی فایر کلاس D با قدرت بالا برای ساب ووفر معرفی کنید که روی 12 اینچ و 8 اینچ های قدرتمند ( جنس خوب ) جوابگو باشه واقعا. چون اصلا با ساختن سیستم صوتی جواب نگرفتم همیشه مشکل داشتم. اگر ممکنه چیزی باشه که توی سایت هایی مثل آمازون یا علی بابا وجود داشته باشن بتونم دربارشون بخونم

سلام ، دو مگنت که ندارند ، فک کنم دو کویل منظورتون باشه ،
        ماژول امپلی فایر 2*600 وات با تراشه ی TAS5630 برای راه اندازه کامل این ساب مناسبه ، در علی بابا و آمازون هم مدل های مختلفی موجوده ، در یکی از سایت های ایرانی هم با قیمتی حدود 600 تومن موجوده ،
        الکترونیک قدرت
        الکترونیک آنالوگ

دیدگاه

سلام ، دو مگنت که ندارند ، فک کنم دو کویل منظورتون باشه ،
          ماژول امپلی فایر 2*600 وات با تراشه ی TAS5630 برای راه اندازه کامل این ساب مناسبه ، در علی بابا و آمازون هم مدل های مختلفی موجوده ، در یکی از سایت های ایرانی هم با قیمتی حدود 600 تومن موجوده ،
          والا من اون متن رو از یه سایت ایرانی که گویا نمایندگیش بود کپی کردم. همون منظورش حتما کویل هست

اگر می شه چند تا آمپلی فایر که بهترین گزینه برای چنین سابی باشه معرفی کنید از سایت ایرانی یا غیر ایرانی فرق نمی کنه. چون من ترانزیستوری رو ساختن با هزار دردسر اما سه بار هست که هر بار می سوزه. واقعا انگار کار من نیست. یک آمپلی یا ماژول آمپلی قوی که کم نیاره اگر ممکنه لینکش رو بدین ( اگر سراغ دارید دو سه تا رو معرفی کنید که موجود باشه چون بارها رفتم توی این سایت های ایرانی باتوجه به شرایط کنونی بازار اصلا موجود ندارن یا... )

اما چون می خوام هزینه کنم می خواستم دست کم ماژولی که می خریم چیز خوبی باشه. این لینکی هست که یک ماژول با این تراشه پیدا کردم همین گزینه مناسبی هست؟

جدیدترین ویرایش توسط pashangparsi; ۲۰:۲۸ ۱۳۹۷/۱۲/۱۵.

دیدگاه

والا من اون متن رو از یه سایت ایرانی که گویا نمایندگیش بود کپی کردم. همون منظورش حتما کویل هست

اگر می شه چند تا آمپلی فایر که بهترین گزینه برای چنین سابی باشه معرفی کنید از سایت ایرانی یا غیر ایرانی فرق نمی کنه. چون من ترانزیستوری رو ساختن با هزار دردسر اما سه بار هست که هر بار می سوزه. واقعا انگار کار من نیست. یک آمپلی یا ماژول آمپلی قوی که کم نیاره اگر ممکنه لینکش رو بدین ( اگر سراغ دارید دو سه تا رو معرفی کنید که موجود باشه چون بارها رفتم توی این سایت های ایرانی باتوجه به شرایط کنونی بازار اصلا موجود ندارن یا... )

اما چون می خوام هزینه کنم می خواستم دست کم ماژولی که می خریم چیز خوبی باشه. این لینکی هست که یک ماژول با این تراشه پیدا کردم همین گزینه مناسبی هست؟

https://pl.aliexpress.com/item/Modu-...615e97b4669a-2
            گزینه ی خوبی هست ،
            اما اگه دوکانال بگیری بهتره ، چون میتونی هر دو کویل رو باهاش راه بندازی
            الکترونیک قدرت
            الکترونیک آنالوگ

دیدگاه

گزینه ی خوبی هست ،
              اما اگه دوکانال بگیری بهتره ، چون میتونی هر دو کویل رو باهاش راه بندازی
              ببخشید این ساب من توی تصویرش که می بینم دو طرفش دوتا ترمینال ورودی داره که احتمالا همون دو کویل هست که می گین.

1- حالا من بهتر هست به قول شما یک آمپلی 2 کانال 300 وات بگیرم ( اگر درست متوجه شده باشم شما می فرمایید از هر خروجی آمپلی فایر یک سیم بگیرم و به یکی از ورودی های ساب بدم )
              2- یا اینکه یک 600 وات بگیرم و از خروجی تک کانال آمپلی فایر به صورت سری یا موازی به هر دو ترمینال ورودی ساب بدم

این دو روش از نظر کیفیت با هم تفاوتی دارند؟ یعنی یکی از دو روش بالا ( اگر درست متوجه شده باشم ) نسبت به دیگری دارای برتری هست؟

دیدگاه

ببخشید این ساب من توی تصویرش که می بینم دو طرفش دوتا ترمینال ورودی داره که احتمالا همون دو کویل هست که می گین.

1- حالا من بهتر هست به قول شما یک آمپلی 2 کانال 300 وات بگیرم ( اگر درست متوجه شده باشم شما می فرمایید از هر خروجی آمپلی فایر یک سیم بگیرم و به یکی از ورودی های ساب بدم )
                2- یا اینکه یک 600 وات بگیرم و از خروجی تک کانال آمپلی فایر به صورت سری یا موازی به هر دو ترمینال ورودی ساب بدم

این دو روش از نظر کیفیت با هم تفاوتی دارند؟ یعنی یکی از دو روش بالا ( اگر درست متوجه شده باشم ) نسبت به دیگری دارای برتری هست؟
                روش اول بهتره ،
                الکترونیک قدرت
                الکترونیک آنالوگ

دیدگاه

روش اول بهتره ،
                  سلام مجدد

من می خواستم این آمپلی فایر رو خریداری کنم اما توی مشخصاتش نوشته 48 ولت اما من به خاطر اون آمپلی فایر ترانزیستوری که قبلا داشتم یک »ترانس 50 ولت 10 آمپر تک AC» و یک «ترانس 50 ولت 20 آمپر دوبل AC« دارم که برای صرفه جویی در هزینه ها می خواستم اگر بشه از همین ترانس استفاده کنم.

آیا می شه یکی از این دو ترانس 50V 20A AC 2*X یا 50V 10A AC 1*X برای منبع تغذیه این ماژول با آی سی tas5630 که گفتید استفاده کنم؟ چون حداکثر میان ولتاژ ماژول رو زده 48 ولت ضمن اینکه ولتاژ ورودیش DC هست

اگر نمی شه یک ماژول آمپلی فایر معرفی کنید که با برق 50 ولت هم کار کنه

با سپاس

لینک ماژولی که می خواستم تهیه کنم:
                  https://www.alibaba.com/product-detail/class-d-amplifier-board-ic-tas5630_62020238666.html?spm=a2700.galleryofferlis t.normalList.80.4315e9dayAWBKy

دیدگاه

سلام مجدد

من می خواستم این آمپلی فایر رو خریداری کنم اما توی مشخصاتش نوشته 48 ولت اما من به خاطر اون آمپلی فایر ترانزیستوری که قبلا داشتم یک »ترانس 50 ولت 10 آمپر تک AC» و یک «ترانس 50 ولت 20 آمپر دوبل AC« دارم که برای صرفه جویی در هزینه ها می خواستم اگر بشه از همین ترانس استفاده کنم.

آیا می شه یکی از این دو ترانس 50V 20A AC 2*X یا 50V 10A AC 1*X برای منبع تغذیه این ماژول با آی سی tas5630 که گفتید استفاده کنم؟ چون حداکثر میان ولتاژ ماژول رو زده 48 ولت ضمن اینکه ولتاژ ورودیش DC هست

اگر نمی شه یک ماژول آمپلی فایر معرفی کنید که با برق 50 ولت هم کار کنه

با سپاس

لینک ماژولی که می خواستم تهیه کنم:
                    https://www.alibaba.com/product-detail/class-d-amplifier-board-ic-tas5630_62020238666.html?spm=a2700.galleryofferlis t.normalList.80.4315e9dayAWBKy
                    سلام ،
                    شما وقتی 50 ولت متناوب رو AC کنید میشود 70 ولت دیسی ، و 100 درصد آیسی میسوزه!
                    حد اکثر از ترانس 35 ولتی استفاده کنید که ولتاژتون نهایتا میشه 50 ولت ،
                    اگر ترانس 30 ولتی بزارید در صورت نوسانات برق همیشه حاشیه امن از لحاظ ولتاژ خواهید داشت.
                    الکترونیک قدرت
                    الکترونیک آنالوگ

دیدگاه

سلام ،
                      شما وقتی 50 ولت متناوب رو AC کنید میشود 70 ولت دیسی ، و 100 درصد آیسی میسوزه!
                      حد اکثر از ترانس 35 ولتی استفاده کنید که ولتاژتون نهایتا میشه 50 ولت ،
                      اگر ترانس 30 ولتی بزارید در صورت نوسانات برق همیشه حاشیه امن از لحاظ ولتاژ خواهید داشت.

امکانش هست یک آمپلی فایر و ماژول با آی سی خاصی معرفی کنید که من بتونم از همین ترانس 50 ولت 20 آمپر دوبل ( سه سیم ) یا ترانس 50 ولت 10 آمپر تک ( دو سیم ) که موجوددارم استفاده کنم؟ چون هزینه این ترانس ها خیلی زیاد شده واقعا. اگر بشه ماژول آمپلی فایری معرفی کنید که با این ترانس ها کار بکنند واقعا کمک بزرگی به من می شه.

حتی اگر لازم هست آمپلی فایر قوی تری خریداری بشه من دوتا ساب 12 اینچ 600 وات هکتور 2 کویل رو متصل می کنم به آمپلی فایری که معرفی می کنید

با سپاس

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X