اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

قطع نشدن تلفن !

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

قطع نشدن تلفن !

سلام خدمت اساتید
    دوستان یه تلفنی تحویل گرفتم که باعث شد توبه کنم از تعمیر تلفن واقعا مسخرست اندازه یه مادربرد وقت میبره تهشم هیچی
    خلاصه این تلفن ما همه چیش داغغون بود فک کنم توئ برق زده بودن چون تمام دیود ها سوخته بودن خلاصه همه قطعات سوخته رو اوکی کردم همه مشکلات رفع شد یکی یکی تا الان که گوشی از روی اسپیکر خارج نمیشه . یعنی همه چی اوکیه ولی تلفن قطع نمیشه میره رو اسپیکر انگار دکمه اسپیکرو زده باشی . تا گوشی دستته از گوشی صدا میاد وقتی قطع میکنی میره رو بلندگو قطع نمیکنه .
    میشه راهنمایی کنین ؟!

پاسخ : قطع نشدن تلفن !

سلام
    احتمال داره قلاب گوشی آسیب دیده باشه. چک کردید؟؟
    *** يا راهي خواهم يافت، يا راهي خواهم ساخت ... ***

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Reza Azimy_RW نمایش پست ها
      سلام خدمت اساتید
      دوستان یه تلفنی تحویل گرفتم که باعث شد توبه کنم از تعمیر تلفن واقعا مسخرست اندازه یه مادربرد وقت میبره تهشم هیچی
      خلاصه این تلفن ما همه چیش داغغون بود فک کنم توئ برق زده بودن چون تمام دیود ها سوخته بودن خلاصه همه قطعات سوخته رو اوکی کردم همه مشکلات رفع شد یکی یکی تا الان که گوشی از روی اسپیکر خارج نمیشه . یعنی همه چی اوکیه ولی تلفن قطع نمیشه میره رو اسپیکر انگار دکمه اسپیکرو زده باشی . تا گوشی دستته از گوشی صدا میاد وقتی قطع میکنی میره رو بلندگو قطع نمیکنه .
      میشه راهنمایی کنین ؟!
      سلام
      اون کلیده که گوشی رو میزاری فشرده میشه عوضش کردی؟
      یا اون چوک رو چک کردی؟
      جدیدترین ویرایش توسط ksra; ۱۱:۰۵ ۱۳۹۷/۱۲/۱۶.

دیدگاه

ممنون از اساتید قالب که نه درش بازه کلید قطع و وصل رو تعویض نکردم ولی با اهمتر تست کردم موقع قطعی تلفن 2 تا کنتاکت به هم وصل میشن موقع وصلی اون دو تا قطع این یکی وصل میشه باید درست باشه
        دقیقا انگار وقتی کلید فشرده میشه (گوشی گذاشته میشه ) به جای قطع شدن مسوئیچ میشه رو بلندگو انگار قبلش کلید اسپیکرو زده باشی و گوشی رو بزاری . کدوم چوک ؟! میشه بگین وظیفش چیه ؟

دیدگاه

درود . شما کلید قلاب رو عوض کنید فعلا * بعد نتیجه رو اعلام کنید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Reza Azimy_RW نمایش پست ها
            ممنون از اساتید قالب که نه درش بازه کلید قطع و وصل رو تعویض نکردم ولی با اهمتر تست کردم موقع قطعی تلفن 2 تا کنتاکت به هم وصل میشن موقع وصلی اون دو تا قطع این یکی وصل میشه باید درست باشه
            دقیقا انگار وقتی کلید فشرده میشه (گوشی گذاشته میشه ) به جای قطع شدن مسوئیچ میشه رو بلندگو انگار قبلش کلید اسپیکرو زده باشی و گوشی رو بزاری . کدوم چوک ؟! میشه بگین وظیفش چیه ؟
            سلام
            همون چوکه که واسه کم کردن نویز رو خطه (معمولا بعداز پل دیود هست)
            10 سال پیش تجربشو داشتم دقیقا همین مشکل رو داشت با عوض کردن اون کلید حل شد
            موفق باشید

دیدگاه

واقعا دم اساتید گرم این کلیده رو نداشتم عوض کنم الان گرفتم عوض میکنم ببینم چی میشه بازم ممنون از وقتی که گذاشتین ایشالله وقت بشه منم یه نمه دانشی که دارم بتونم تو این انجمن به اشتراک بزارم

دیدگاه

نشد ! عاغا اصلا این تلفونو معلوم نیست چیکار باهاش کردن چون تمام دیودها و زنرها کاملا سوخته بود حدود 20 تا دیود فقط ازش عوض کردم ! دوم اینکه قبلا روش کار شده بود احتمال داره یه ترانزیستور npn به جای pnp گذاشته باشن . سوم اینکه گفتم بهش قابل تعمیر نیست بیخیالش شدم دیگه کلا از اول ارزش تعمیر نداشت فقط نمیخاستم چیزی رو غیر قابل تعمیر اعلام کنم واسه همین وقت روش گذاشتم که آخرشم نشد ! بیخیال .
                یه تجربه ای که این وسط کسب کردم اینه که کلا تعمیر تلفن اصلا به صرفه نیست و دیگه تعمیرشو قبول نمیکنم اندازه یه مادربرد باید روش وقت بزاری اخرشم اگه گفتی 50 تومن نصف قیمت تلفونو بهش گفتی !
                خلاصه دم همه بچچه ها گرم که وقت گذاشتن بازم ممنون

دیدگاه

منم این مشکل رو دارم، همچنان اگر کسی بلده راهنمایی کنه.
                  (من به الکترونیک علاقه مند شدم و وسایل دور و بری هام رو تعمیر میکنم
                  برخلاف نظر این دوستمون تعمیر تلفن جز راحت ترین هاست اکثرا دوتا ترانزیستور و زنرش میسوزه و یا فلت قطع میشه اتفاقی بوده که اونجور بردش داغون شده بوده)
                  با گذاشتن گوشی تلفن میره روی حالت بلندگو اسپیکر. سوییچ قطع کن هم سالمه مشکل از چیه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X