اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

منبع تغذیه برای آمپ XH-M139 2.1 50wX2+َ100w

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

منبع تغذیه برای آمپ XH-M139 2.1 50wX2+َ100w

سلام.
    یه آمپ XH-M139 به تازگی برای پروژه ساختن یه استند خونگی خریدم که دوتا کانال استریو (هرکدوم 50 وات) داره با یه خروجی ساب (100 وات) که میخوام بهش 100 وات رو عینا ساب وصل کنم و به هر کانال استریو یه فول یا میدرنج با توییتر ببندم (شاید کراس هم گذاشتم!). مشکل اصلیم اینجاس که من میخوام از تمام ظرفیت این آمپ استفاده کنم و هر سایتی ( ایرانی ، خارجی، حتی سایت سازنده) هم سرچ کردم این آمپ رو حرفی از جریان نزده که بدونم چن آمپر باید وصل کنم حتی توی دیتا شیت خود چیپ هم ذکر نشده جریان چقدر باشه فقط گفته بهترین خروجی و کیفیت، 24 ولت. از طرفی نمیدونم از پاور سوئیچینگ صنعتی استفاده کنم یا آداپتور رو میزی معمولی ممنون میشم اساتید کمک کنن.

لینک آمپ:
    خرید انواع برد و ماژول آمپلی فایر Amplifier تقویت کننده صوتی - کیت ساب ووفر و آمپلی فایر خانگی، خودرویی با قدرت و توان بالا و قیمت مناسب در فروشگاه ECA
    جدیدترین ویرایش توسط hmnt96; ۲۳:۴۱ ۱۳۹۷/۱۲/۲۰.

پاسخ : منبع تغذیه برای آمپ XH-M139 2.1 50wX2+َ100w

نوشته اصلی توسط hmnt96 نمایش پست ها
    سلام.
    یه آمپ XH-M139 به تازگی برای پروژه ساختن یه استند خونگی خریدم که دوتا کانال استریو (هرکدوم 50 وات) داره با یه خروجی ساب (100 وات) که میخوام بهش 100 وات رو عینا ساب وصل کنم و به هر کانال استریو یه فول یا میدرنج با توییتر ببندم (شاید کراس هم گذاشتم!). مشکل اصلیم اینجاس که من میخوام از تمام ظرفیت این آمپ استفاده کنم و هر سایتی ( ایرانی ، خارجی، حتی سایت سازنده) هم سرچ کردم این آمپ رو حرفی از جریان نزده که بدونم چن آمپر باید وصل کنم حتی توی دیتا شیت خود چیپ هم ذکر نشده جریان چقدر باشه فقط گفته بهترین خروجی و کیفیت، 24 ولت. از طرفی نمیدونم از پاور سوئیچینگ صنعتی استفاده کنم یا آداپتور رو میزی معمولی ممنون میشم اساتید کمک کنن.

لینک آمپ:
    https://eshop.eca.ir/%D9%85%D8%A7%DA...w-xh-m139.html
    سلام ،
    شما نمیتونید عینا توان 200 وات ازش دریافت کنید ،
    به چند دلیل
    1- ولتاژ 24 ولت ماکزیمم ولتاژه و ممکنه در طولانی مدت آیسی و مدار آسیب ببینه پس ولتاژ 20 ولت کافیه
    2- سلف های تو مدار توانایی 100 وات رو ندارن و زود داغ میکنن
    3- هیت سینک کافی نیست
    و ...
    در کل این مدار خوبیه و میشه انتظار نصف توان ذکر شده رو با کیفیت خوب داشت .
    از منبع 18 ولت فلزی ( سویچینگ صنعتی) استفاده کنید ، جریان هم 10 آمپر که دائم کار باشه .
    به امید روزی که شما رو بر بالاترین نقطه ی علم الکترونیک ببینم . زنده باد ECA.
    الکترونیک قدرت
    الکترونیک آنالوگ
    طراحی و تولید انواع مدارات الکترونیک در تیراژ انبوه
    ---------------------BMCELEC@-------------------
    ------------www.hoseyniemeni.ir-----------
    ---------------www.bmc-elec.com--------------
    ---------------www.bmc-elec.ir--------------

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hoseyni emeni نمایش پست ها
      سلام ،
      شما نمیتونید عینا توان 200 وات ازش دریافت کنید ،
      به چند دلیل
      1- ولتاژ 24 ولت ماکزیمم ولتاژه و ممکنه در طولانی مدت آیسی و مدار آسیب ببینه پس ولتاژ 20 ولت کافیه
      2- سلف های تو مدار توانایی 100 وات رو ندارن و زود داغ میکنن
      3- هیت سینک کافی نیست
      و ...
      در کل این مدار خوبیه و میشه انتظار نصف توان ذکر شده رو با کیفیت خوب داشت .
      از منبع 18 ولت فلزی ( سویچینگ صنعتی) استفاده کنید ، جریان هم 10 آمپر که دائم کار باشه .
      خیلی ممنون.
      من فک میکردم مثلا با عوض کردن هیت سینکش مشکل حل میشه و میتونم ازش بگیرم اما خب وقتی سلفاش ضعیفه دگ فک کنم نشه کاری کرد. البته من 200 وات rms ک نمیخوام بگیرم، الان ساب ها و باند هایی که توی بازار هست نصف اون توان اسمی رو هم نمیدن. ینی شما میگین اگه ساب 100 اسمی ببندم مشکل بوجود میاد؟

فقط یه مشکلی که همچنان هست اینه که توی یوتوب و جاهای دگ ای که ازین آمپ استفاده کرده بودن میگفتن زیر 24 ولت اگه ببندین مدار رو، سابش به سختی کار میکنه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hmnt96 نمایش پست ها
        خیلی ممنون.
        من فک میکردم مثلا با عوض کردن هیت سینکش مشکل حل میشه و میتونم ازش بگیرم اما خب وقتی سلفاش ضعیفه دگ فک کنم نشه کاری کرد. البته من 200 وات rms ک نمیخوام بگیرم، الان ساب ها و باند هایی که توی بازار هست نصف اون توان اسمی رو هم نمیدن. ینی شما میگین اگه ساب 100 اسمی ببندم مشکل بوجود میاد؟

فقط یه مشکلی که همچنان هست اینه که توی یوتوب و جاهای دگ ای که ازین آمپ استفاده کرده بودن میگفتن زیر 24 ولت اگه ببندین مدار رو، سابش به سختی کار میکنه
        1-اگه شما ساب 100 وات هم ببندین مشکلی نیست ،
        2- من خودم تست کردم ، از 12 ولت تا 22 ولت بهش ساب وصل کردم ، مشکلی بوجود نیومد ، فقط توان کمتر شد ،
        به امید روزی که شما رو بر بالاترین نقطه ی علم الکترونیک ببینم . زنده باد ECA.
        الکترونیک قدرت
        الکترونیک آنالوگ
        طراحی و تولید انواع مدارات الکترونیک در تیراژ انبوه
        ---------------------BMCELEC@-------------------
        ------------www.hoseyniemeni.ir-----------
        ---------------www.bmc-elec.com--------------
        ---------------www.bmc-elec.ir--------------

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hoseyni emeni نمایش پست ها
          1-اگه شما ساب 100 وات هم ببندین مشکلی نیست ،
          2- من خودم تست کردم ، از 12 ولت تا 22 ولت بهش ساب وصل کردم ، مشکلی بوجود نیومد ، فقط توان کمتر شد ،
          عه، آقا دمت گرم خوبه خودت داشتی پس .
          من باند و سابای اسمی رو بهش وصل میکنم ولی تغذیه رو بهش بالا نمیبندم طوریش نشه.

فقط یه سوال دیگه، من میخواستم بهش VU meter عقربه ای هم وصل کنم، تو خود انجمن و یوتوب و جا های دیگه سرچ کردم ولی خب بهترین نتیجه ای که با توضیحات گرفتم لینک پایینه قسمت استریو:

سوالم اینه که برای این آمپ چجور vu meter ای رو باید بهش وصل کرد و اصن چیو به کجا وصل کنم :/ و اینکه اگه به طور مثال بخوام برم توپخونه بخرم، چه مشخصه هایی رو باید ارائه کنم تا اون چیزی که میخوام رو بهم بدن
          جدیدترین ویرایش توسط hmnt96; ۱۹:۲۷ ۱۳۹۷/۱۲/۲۱.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X