اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نوشتن GUI برای ابزار الکترونیکی رو از کجا باید شروع کنم؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

نوشتن GUI برای ابزار الکترونیکی رو از کجا باید شروع کنم؟

من تقریبا با ++C آشنا هستم و میخوام نوشتن GUI برای ابزار الکترونیکی رو کار کنم.
    لطفا بگید که نوشتن GUI رو از کجا باید شروع کرد و بغیر از ++C چه اطلاعات دیگه ای باید داشت؟

پاسخ : نوشتن GUI برای ابزار الکترونیکی رو از کجا باید شروع کنم؟

سوالتون خیلی کلی هست ولی میتونید برای شروع یه محیط برنامه سازی مثل سی شارپ رو شروع کنید و مفاهیمی مثل کار با فایلها، پورتها، تایمر، شبکه ، انواع کنترل ، دیتابیس و .... رو کار کنید

دیدگاه

سوالتون خیلی کلی هست ولی میتونید برای شروع یه محیط برنامه سازی مثل سی شارپ رو شروع کنید و مفاهیمی مثل کار با فایلها، پورتها، تایمر، شبکه ، انواع کنترل ، دیتابیس و .... رو کار کنید
      ++c رو تقریبا بلدم و میخوام برای وسایل الکترونیکی gui بنویسم ولی نمیدونم از کجا باید شروع کنم
      در این مورد اطلاعاتی ندارید؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط electro15 نمایش پست ها
        من تقریبا با ++C آشنا هستم و میخوام نوشتن GUI برای ابزار الکترونیکی رو کار کنم.
        لطفا بگید که نوشتن GUI رو از کجا باید شروع کرد و بغیر از ++C چه اطلاعات دیگه ای باید داشت؟
        ما به این "ابزار الکترونیکی" که گفتی میگیم سیستمهای امبدد. من واقعا دارم می ترسم که شما گمراه شده باشید. چون من توی اون تاپیک نگفتم که GUI رو طراحی و کدنویسی کنی. انتخاب با خودت هستش. من منظورم یادگیری و نحوه استفاده ازشون بود. تا دلت بخواد روی اینترنت GUI آماده هست. طراحی GUI یه کار کاملا بیهوده هستش. چرا نمی ری یکیش رو دانلود کنی و باهاش کار کنی؟
        یه برد امبدد آموزشی هم می تونی بخری و روش اجرا کنی تا نتیجه کارت رو ببینی. تا نمونه کار ارائه ندی کسی نه بهت کار میده و نه می تونی کارت رو بفروشی!(سخت میشه اینجوری)

بردهای حرفه ای FPGA , ARM دارای امکانات متنوع و خروجی انواع پروتکل های ارتباطی به منظور طراحی و پیاده سازی انواع پروژه های صنعتی، پردازش اطلاعات و آموزشی

خرید انواع بردهای آردوینو اعم از بردهای یونو UNO ، مگا MEGA 2560 ، میکرو MICRO ، نانو NANO و... با قیمت های مناسب

arduino

گاهی وقتا احساس می کنم بعضی کاربرهای اینجا ماسییوکیست(Masochist) دارند.
        جدیدترین ویرایش توسط روح الامین; ۰۸:۵۴ ۱۳۹۷/۱۲/۲۸.

دیدگاه

چرا نمی ری یکیش رو دانلود کنی و باهاش کار کنی؟
          دقیقا چه کاری میشه با این gui ها انجام داد؟

دیدگاه

بستگی داره. ولی اکثرا امکانات لازم برای ورود اطلاعات و خروج اطلاعات رو فراهم میکنن. از نمایش نتایج یک کار بگیر تا دریافت اطلاعات و انجام فرآیندهای مورد نظر. یه GUI روی کامپیوتر به چه دردی می خوره؟ مثلا GUI ویندوز؟ اینم عین همونه! فقط شما باید یه نمونه GUI که مخصوص سیستمهای امبدد هستش رو دانلود کنی و به پروژت اضافه کنی و در نهایت ازش استفاده کنی.

یک نمونه از این GUIها رو توی اون یکی تاپیکت قرار داده بودم. ویدئوهایی که گذاشتم رو ندیدی؟ ندیدی که چطور کار میکنن؟

دیدگاه

ولی اکثرا امکانات لازم برای ورود اطلاعات و خروج اطلاعات رو فراهم میکنن.
              شما منظورتون اینه که کلا برنامه نویسی برای سیستمهای embdded کار کنم؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط electro15 نمایش پست ها
                شما منظورتون اینه که کلا برنامه نویسی برای سیستمهای embdded کار کنم؟
                ما اینجا فقط روی سیستمهای امبدد کار می کنیم. البته سیستم های امبدد فقط در حد میکرو نیست، بلکه فراتر میره و حتی گاهی وقتا در حد سوپرکامپیوتر میشه! حتی کامپیوترهای خونگی رو قورت میده! فکر نکن سیستمهای امبدد همیشه ضعیفتر از کامپیوترهای خونگی هستن. بعضیهاشون در حد کامپیوترهای خونگی یا گوشیهای موبایل هم هستند. حتی به نظر من اینا به نوعی سیستمهای امبدد هستند.
                مثلا بردهای زیر:

خرید انواع مینی کامپیوتر(Mini PC) و بردهای مختلف اعم از بردهای خانواده رزبری پای، اورنج پای، Friendly، اندروید باکس، تی وی باکس و... در ابعادی کوچک با کارایی بالا و قیمت های مناسب

ما روی این بردها سیستم عامل لینوکس یا ویندوز نصب میکنیم و وظایف رو بهش محول میکنیم. دیگه نیازی به GUI خاصی نیست. شما می تونی با هر زبان سطح بالایی کار کنی و راحت برنامه خودت رو بنویسی تا اجرا کنه.

یه نمونه DSP با قیمت 52 میلیون تومان با احتساب هر دلار 13 هزارتومن

دیدگاه

ما اینجا فقط روی سیستمهای امبدد کار می کنیم.
                  مهندس از اول میگفتی برنامه نویسی سیستمهای امبدد کار کن
                  بیشتر میخوام با بخش کد نویسی درگیر باشم تا سخت افزار چون زیاد به سخت افزار علاقه ای ندارم
                  توی سیستمهای امبدد کدها یا نرم افزارهای پیشرفته ای سراغ دارید که توی ایران افراد کمتری سراغش برن؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X