اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اشباع قفس فارادی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

اشباع قفس فارادی

با سلام به همه
    با توجه به عنوان موضوع خواستم اطلاعات کامــــــــــــلی در مورد قفس فارادی کسب کنم با توجه به اینکه خیلی گشتم و به جواب مدنظرم نرسیدم که بنظرمیاد تجربه عملی افراد رو میطلبه ...

اول اینکه ، آیا امکان داره قفس فارادی در تحمل شارهای قوی اشباع بشه ؟ (با فرض اینکه قفس یک اتاقک با جداره های فلزی نازک باشه)
    منظور از اشباع شدن ، امکان عبور شار مغناطیسی از داخل قفس هست

دوم اینکه اگه بدنه قفس زمین نباشه ... آیا این امکان وجود داره ؟؟؟

پیشاپیش ممنون @};-

پاسخ : اشباع قفس فارادی

خوب قفس فارادی یا تسلا اصلا موضوعش اینه که مسیر راحت تری رو برای عبور الکترون ها ایجاد کنه و محفظه درون اون عاری از جریان الکترون باشه اگر غیر از این باشه دیگه قفس فارادی نیست.

ولی اگر میخاین بدونین عکس العمل این قفس در حالت بحرانی یعنی بیش از ظرفیت چی هست خوب بر میگرده به طبیعت حرکت الکترون در هادی ها که مسیر ممکن تر یا کوتاه تر که میشه جایی که الکترون آزاد وجود داره رو پیدا میکنه و عبور میکنه که تو این شرایط میتونه مرکز قفس باشه چون کوتاه تر هم هست . ولی تا قبل از اینکه سازه از نظر فیزیکی ( حالا به علت جریان بالا یا شکستگی بر اثر ضربه ) خراب نشده فکر کنم توی قفس امن باشه.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ADEL.TESLA نمایش پست ها
      با سلام به همه
      با توجه به عنوان موضوع خواستم اطلاعات کامــــــــــــلی در مورد قفس فارادی کسب کنم با توجه به اینکه خیلی گشتم و به جواب مدنظرم نرسیدم که بنظرمیاد تجربه عملی افراد رو میطلبه ...

اول اینکه ، آیا امکان داره قفس فارادی در تحمل شارهای قوی اشباع بشه ؟ (با فرض اینکه قفس یک اتاقک با جداره های فلزی نازک باشه)
      منظور از اشباع شدن ، امکان عبور شار مغناطیسی از داخل قفس هست

دوم اینکه اگه بدنه قفس زمین نباشه ... آیا این امکان وجود داره ؟؟؟

پیشاپیش ممنون @};-
      سلام /قفسه گراند شده/اکثر جریان های الکتریکی تولید شده توسط تغییرات شار مغناطیسی از بین میره (در صورت ضخیم بودن میله های قفس) و هم چنین این قفس برای بلاک فرکانس های بالا بکار میره و طول موج از بین رونده وابسته به اندازه ی مش (سوراخ های) قفسه هست/ این قفس تمامی امواج مغناطیسی رو بلاک نمیکنه و قدرت تضعیف سازی این امواج بر میگرده به اینکه برای قفس چه مقدار فلز بکار رفته(نوع فلز رسانایی مفناطیسی و الکتریکی) منبع ساطع کننده در چه فاصله ای هست / قدرتش چقدره! فرکانسش چقدره

امیرحسین ضیا

دیدگاه

دوستان عزیز ممنون از پاسخ های خوبتون
        قفس مورد نظر شرایط یک قفس کامل و آب بندی رو نداره ، و همونطور که گفتم بدنه از فلز نازک یک نواخت تشکیل شده
        قدرت شار هم بسیار بالا در نظر گرفته شده و حدودا اعمال 500 کیلو ژول انرژی روی ساطع کننده مغناطیس از فاصله نزدیک هستش
        فقط شرایط نفوذ پذیری یک قفس برام مهمه ...

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X