اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال در مورد سنسور

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوال در مورد سنسور

سلام
    اقا من چند تا سنسور فشار دارم که 4-20 میلی آمپر رو میده برایانکه اینارو به ولتاژ تبدیل کنم از تقسیم مقاومتی استفاده کردم2 تا مقاومت 500 اهمی 1% رو قرار داردم و سپس
    سر مشترک دو مقاومت رو به میکرو دادم ایا این کار غلطی هست؟
    و ایا من اشتباه فکردم که سر دو مقاومت باید 1 ولت به ازا 4 میایلی امپر افت داشته باشیم؟

پاسخ : سوال در مورد سنسور

سلام. خوب اگر وسط مقاومت ها رو به میکرو دادی پس اون سر اول مقاومت رو به کجا وصل کردید؟
    در ضمن من PDF های datasheet اکثر سنسورها رو دارم اگر خواستی مدلشو بگو برات بفرستم. تو دیتا شیتشون چیزای مفیدی مخصوصا در مورد جریان و ولتاژ کاری و حداکثر جریان و... نوشته.

دیدگاه

یه سر یکی از مقائمتها به زمین و اون سر اون یکی به سنسور وصل میشه همه تقسیم مقاومتی ها اینجوریه در صمن من datasheet این سنسور رو دارم ممنونم

دیدگاه

خب روش که درسته .محدوده min و max ولتاژ بستگی به مقدار مقاومتت داره و دقت تبدیل هم بستگی به دقت مقاومت . اما میشه از op-amp هم استفاده کرد

دیدگاه

با سلام
          نوشته اصلی توسط ma_bazrafshan
          سلام
          اقا من چند تا سنسور فشار دارم که 4-20 میلی آمپر رو میده برایانکه اینارو به ولتاژ تبدیل کنم از تقسیم مقاومتی استفاده کردم2 تا مقاومت 500 اهمی 1% رو قرار داردم و سپس
          سر مشترک دو مقاومت رو به میکرو دادم ایا این کار غلطی هست؟
          و ایا من اشتباه فکردم که سر دو مقاومت باید 1 ولت به ازا 4 میایلی امپر افت داشته باشیم؟
          معمولا" ادواتی که خروجی 4 تا 20 میلی آمپر دارن حداکثر ولتاژ یا مقاومت بار رو در دیتا شیت بیان میکنن.
          مقدار مقاومت عموما" کمتر از 350 اهمه ، شما در واقع خواستید که در دوسر مقاومت ها ولتاژ 10 ولت
          ایجاد کنید که این صحیح نیست.
          من خودم معمولا" از یک مقاومت 100 اهم 1% برای ایجاد ولتاژ 4 ولت و از دو مقاومت 100 اهم 1% بصورت
          موازی برای ولتاژ 2 ولت استفاده میکنم.
          افتادگی آموز اگر طالب علمی
          هرگز نخورد آب زمینی که بلند است

دیدگاه

سلام
            ببینید R1 I/(R1+R2 از این روش اگه هر دو مقائمت 500 اهم باشه عدد میشه 1 ولت به ازای 4 میلی امپر و 5 ولت به ازای 20 میلی امپر .این درسته.اما برای کالیبره کردن من باید یه بار به ازای ماکزیمم فشار ضریب مناسب رو پیدا کنم و یه بار هم به ازا مینیمم فشار این صریب رو پیدا کنم بعد این دو ضریب رو با هم جمع و بر 2 تقسیم کنم این میشه ضریب کالیبره درسته؟
            در ضمن استفاده از OP-AMP برا این هست که جریان رو تقویت کنیم تا اثرات نیویز و .... کم شه؟

دیدگاه

با سلام
              جناب ma_bazrafshan ، مثل اینکه من نتونستم منظورم رو درست تفهیم بکنم. ببینید اون سنسور فشاری که شما ازش استفاده
              میکنید مطمئنا" نمیتونه از یک مقاومت 1کیلو اهم 20 میلیآ‌آمپر رد کنه چرا؟ چون برای اینکار باید دو سر این مقاومت کل یک اختلاف
              پتانسیل با مقدار 20 ولت تولید کنه ، حالا این اشکال میتونه برای اون دومقاومت سری باهم که شما فرمودید پیش بیاد چطوری؟
              ممکنه منبع تغذیه داخلی سنسور نتونه این ولتاژ رو روی مقاومت تامین کنه درسته؟
              از اون مقادیری که براتون نوشته بودم استفاده کنید و خیرش رو ببینید.
              در مورد پآ‌امپ کاربردهای فراوانی داره که مطمئنا" خودتون در دانشگاه و در صنعت ازش استفاده کردید ، من فقط محض احتیاط یک
              توضیح مختصر میدم. اگر میخواهید که خروجی ولتاژ یک مدار یا قطعه رو به ورودی مدار دیگر متصل کنید احتیاج به بافر دارید تا مقدار
              ولتاژتان تغییر نکند. این یکی از کاربردهای پآ‌امپ است.
              افتادگی آموز اگر طالب علمی
              هرگز نخورد آب زمینی که بلند است

دیدگاه

سلام
                ببینید شما اون مقوامت 100 اهم رو چطوری تو مدار وصل میکنید؟نمیشه با سنسور سری کرد که ،باید تقسیم مقاومتی نوشت

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X