اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

بازار کار هوشمند سازی ساختمان

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

بازار کار هوشمند سازی ساختمان

سلام دوستان
    سال نو مبارک

دوستان رشتم برق هست تصمیم دارم برم توی هوشمند سازی ساختمان کار کنم

کسایی که در این کار تجربه دارند لطفا راهنمایی کن و نظرشون رو بگن
    هم درامدش و هم رفتن توی این کار

ممنون

پاسخ : بازار کار هوشمند سازی ساختمان

کار توی زمینه ی BMS بیشتر به محل فعالیت و از اون مهمتر وابسته به یکسری فاکتورهایی مثل وضعیت ساخت و ساز منطقه هست.
    تو ایران فعلا کار تو زمینه BMS دو دسته مشتری خاص داره، یکی لاکچری بازا و کارای لاکچری مثل نمایشگاه دارها و یکی هم پروژه های سنگین که مدیریت وضعیت ساختمان یا تالار سخته و ترجیح میدن به جای اینکه یکی دائما پای تابلو برق باشه با گوشیشون وضعیت رو تنظیم کنن؛ که این دو دسته به قدری جامعه آماریشون کوچک هست که یه شرکت به تنهایی میتونه همه نیازهای چندتا استان رو برطرف کنه! و بازار بزرگی نداره.
    کاش سوالتون رو جزئی تر می پرسیدید...
    رفقا مهم نیست چطوری بازی می کنید؛ اگه شروع نکنید، قطعا بازنده هستید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط pencil نمایش پست ها
      کار توی زمینه ی BMS بیشتر به محل فعالیت و از اون مهمتر وابسته به یکسری فاکتورهایی مثل وضعیت ساخت و ساز منطقه هست.
      تو ایران فعلا کار تو زمینه BMS دو دسته مشتری خاص داره، یکی لاکچری بازا و کارای لاکچری مثل نمایشگاه دارها و یکی هم پروژه های سنگین که مدیریت وضعیت ساختمان یا تالار سخته و ترجیح میدن به جای اینکه یکی دائما پای تابلو برق باشه با گوشیشون وضعیت رو تنظیم کنن؛ که این دو دسته به قدری جامعه آماریشون کوچک هست که یه شرکت به تنهایی میتونه همه نیازهای چندتا استان رو برطرف کنه! و بازار بزرگی نداره.
      کاش سوالتون رو جزئی تر می پرسیدید...
      دقیقا
      یه مدت تو بالاشهر تهران همین کار را میکردم . هیچ فرقی با برق کاری معمولی ساختمان نداره تنها تفاوتش در اینه که از هر سر خط سه رشته سیم می بری تابلو ! مثلا از کلید میره تابلو و از لامپ هم میره تابلو همین !
      این میشه سخت افزارش
      اما نرم افزار: برق کار که کارش تموم شد یک دستگاهی میان تو تابلو برق می زارن و اونو برنامه ریزی میکنن . اگه یک بار کلید را زد فلان لامپ روشن شود . اگه دوبار کلید زده شود همه ی لامپ های خونه حالت چشمک زن بشه و یا مثلا ساعت 8 شب کرکره برقی بیاد پایین و نورمخفی روشن شه.....
      تو هر واحد از خونه دو سه تا تابلو هست که با یک سیم دیتا به هم وصل میشن . مصرف سیم تو این حالت تقریبا چند برابر میشه
      امــــا
      چنتا کار می تونید انجام دهید
      1 ساخت خود اون دستگاه با همین میکرو های معمولی
      2 برنامه ریزی اون دستگاه
      3 اجرای سیم کشی
      بگید کدومو می خواهید انجام دهید تا بیشتر راهنماییتون کنیم

دیدگاه

سلام
        این بحث هوشمند سازی ساختمان موضوعی هست که چند وقتی عست ذهن منو مشغول کرده و درگیرشم ....
        سوالاتی دارم اینکه این صنعت چقد جای کسترش داره واینکه چقد این صنعت اشباه شده آیا ایران بازار هوشمند سازی را داره

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نوشته اصلی توسط antipa نمایش پست ها
        دقیقا
        یه مدت تو بالاشهر تهران همین کار را میکردم . هیچ فرقی با برق کاری معمولی ساختمان نداره تنها تفاوتش در اینه که از هر سر خط سه رشته سیم می بری تابلو ! مثلا از کلید میره تابلو و از لامپ هم میره تابلو همین !
        این میشه سخت افزارش
        اما نرم افزار: برق کار که کارش تموم شد یک دستگاهی میان تو تابلو برق می زارن و اونو برنامه ریزی میکنن . اگه یک بار کلید را زد فلان لامپ روشن شود . اگه دوبار کلید زده شود همه ی لامپ های خونه حالت چشمک زن بشه و یا مثلا ساعت 8 شب کرکره برقی بیاد پایین و نورمخفی روشن شه.....
        تو هر واحد از خونه دو سه تا تابلو هست که با یک سیم دیتا به هم وصل میشن . مصرف سیم تو این حالت تقریبا چند برابر میشه
        امــــا
        چنتا کار می تونید انجام دهید
        1 ساخت خود اون دستگاه با همین میکرو های معمولی
        2 برنامه ریزی اون دستگاه
        3 اجرای سیم کشی
        بگید کدومو می خواهید انجام دهید تا بیشتر راهنماییتون کنیم
        سلام ببخشید من نقل قول میگیرم
        خب هر 3مورد را دوست دارم حالا 1 و2 بیشتر
        برای ورود علم ، تکنولوژی ، پیشرفت به اجازه کسی احتیاج نیست !

دیدگاه

نوشته اصلی توسط HOOMAMIRS نمایش پست ها
          سلام
          این بحث هوشمند سازی ساختمان موضوعی هست که چند وقتی عست ذهن منو مشغول کرده و درگیرشم ....
          سوالاتی دارم اینکه این صنعت چقد جای کسترش داره واینکه چقد این صنعت اشباه شده آیا ایران بازار هوشمند سازی را داره
          1- این صنعت چقد جای کسترش داره واینکه چقد این صنعت اشباه شده ؟
          جواب: حقیقتا BMS تو خود اروپا و آمریکا هم جوون هست و هنوز استاندارد های محکمی براش وضع نشده، مثلا تعدادی بر اساس زیگ بی کار می کنند عده ای با پروتکل های من در آوردی و... اما این بخش از بازار به شدت جای گسترش داره و همون طوری که گفته شد هنوز چشم آبی ها و چشمم بادومی ها هم نتوستن به حداکثر ظرفیت بازار برسن، اما چون به دلایل بالا بازار جوان و کوچک هست برای همین اگر یک یا چند شرکت/گروه/فرد توانمند وارد بازار بشن خیلی زود میتونن نیاز کل بازار رو بر طرف کنن به نحوی که بازار زود اشباع بشه.
          2-آیا ایران بازار هوشمند سازی را داره؟
          جواب: بله داره، حقیقتا میشه آینده بازار ساختمان هوشمند در ایران را در بحث مدیریت بررسی کرد، اما یک سری فاکتورهایی هست که بسیار تعیین کننده بازاره ، مثل سرانه درآمد جامعه، مسلما هرچی رقم این سبد کوچک تر باشه افراد کمتر تمایل دارند، پولشون رو صرف خرید ابزارهای مدیریتی کنن و بیشتر تمایل ها به سمت تامین معشیت میره پس بنابراین نمیشه آینده بازار هوشمندسازی ساختمان رو اکثریت جامعه در نظر گرفت. به عنوان مثال وقتی یک کارگر ایرانی پس از کسر هزینه مسکن درآمدی ماهانه در حدود40 الی 50 دلار داره سعی میکنه این درآمد رو صرف هزینه خوراک و پوشاک کنه نه هزینه خرید سیستم های BMS پس همونطور که می بینید بازار مشتری های BMS بسیار کوچک هست، و از طرفی به علت جدید بودن این بازار با توجه به سوابق قبلی و تجربه های قبلی(ویدیو-ماهواره-واکی تاکی- رادیو آماتور و...) ممکن است برای افراد فعال در زمینه بازار و تکنولوژی های جدید در ایران مجازات در نظر گرفته بشه پس بنابراین باید این ریسک رو هم در نظر داشت که ممکن است روزی وسایل هوشمند سازی خانه ها وسایل جاسوسی اعلام گردد و فروشنده و سازنده همگی بازداشت گرددند و بازار به دست واردکنندگان غیر مجاز بیافتد هرچند احتمالش پایین است اما غیر ممکن نیست پس بنابراین بهترین کار این هست که افراد بصورت متمرکز در این زمینه فعالیت نکنند در کنار همه این موارد باید بحث واردات بصورت دامپینگ در بازار و رقابت با آن را هم مد نظر قرار دهید.
          .
          رفقا مهم نیست چطوری بازی می کنید؛ اگه شروع نکنید، قطعا بازنده هستید.

دیدگاه

همانطور که برخی دوستان مثل جناب Pencil هم به درستی اشاره کردند؛ کلا وضعیت ساخت و ساز ساختمان و طبعا بازار چنین کسب و کارهای مستحب و غیر واجب مرتبط با آن، دست کم فعلا در رکود است به ویژه اینکه به جای نصاب بودن، بخواهید تولید کننده باشید و با وارد کنندگان محصولات نهایی از چین رقابت کنید. قبلا نهادها و ارگانهای دولتی، مشتری اصلی این نوع سیستمها بودند اما گویا این روزها، آنها هم به دلیل افت ارزش بودجه های دولتی خود، بسیار دست به عصاتر راه می روند و ناچارا هزینه های خود را بیشتر کنترل می کنند. پس توصیه می کنم در شرایط حساس و غیر عادی فعلی اقتصاد ما؛ ابتدا به ساکن، عاشق ایده ی خود نشوید و مطالعات بازار هدف و امکان سنجی تولید را، در اولویت اول خود قرار دهید. موفق باشید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مهندس الکترونیک نمایش پست ها
              سلام دوستان
              سال نو مبارک

دوستان رشتم برق هست تصمیم دارم برم توی هوشمند سازی ساختمان کار کنم

کسایی که در این کار تجربه دارند لطفا راهنمایی کن و نظرشون رو بگن
              هم درامدش و هم رفتن توی این کار

ممنون

سلام. تو کدوم شهر یا استان هستید؟ ما درحال جذب نمایندگی تو برخی از شهر ها و استان ها هستیم و هم اموزش میدیم و هم شرایط مطلوبی داریم. اگر مایل باشید میتونید تماس بگیرید . برند ما شناخته شده و با کیفیته و تو استان گیلان ما 1360 واحد هوشمند سازی در رزومه کاری خود داریم.... هوشمندانه انتخاب کنید.

دیدگاه

iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

نوشته اصلی توسط خانه هوشمند آلفا نمایش پست ها
                سلام. تو کدوم شهر یا استان هستید؟ ما درحال جذب نمایندگی تو برخی از شهر ها و استان ها هستیم و هم اموزش میدیم و هم شرایط مطلوبی داریم. اگر مایل باشید میتونید تماس بگیرید . برند ما شناخته شده و با کیفیته و تو استان گیلان ما 1360 واحد هوشمند سازی در رزومه کاری خود داریم.... هوشمندانه انتخاب کنید.
                سلام ، سوالی داشتم

تجهیزات تون رو خودتون تولید(مونتاژ) می کنید یا وارداتی هستن ؟
                در صورت واردات ، بررسی کردید که می تونید خودتون تولید کنید ؟ یا با بتوجه به نبود زیر ساخت های لازم در شرکت تون ، قید تولید رو زدید و اصلا بررسی نکردید ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط shart-band نمایش پست ها
                  iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

سلام ، سوالی داشتم

تجهیزات تون رو خودتون تولید(مونتاژ) می کنید یا وارداتی هستن ؟
                  در صورت واردات ، بررسی کردید که می تونید خودتون تولید کنید ؟ یا با بتوجه به نبود زیر ساخت های لازم در شرکت تون ، قید تولید رو زدید و اصلا بررسی نکردید ؟
                  سلام. بله تولید خودمون هستند و اگر سرچ بفرمایید ما تولید کننده تخصصی تجهیزات هوشمند سازی ساختمان هستیم. محصولاتمون از کیفیت بالایی برخوردارند و قیمت هامون هم منصفانه و کاملا رقابتی است. به زودی فروشگاه آنلاین ما راه اندازی میشه و شما میتونید برخی از تجهیزاتی که بصورت عمومی هم در خانه های هوشمند و هم در خانه های معمولی قابل استفاده هستند مثل دستگاه های اکسس کنترل یا کلید های لمسی و کلید های برنامه پذیر لمسی و... رو مشاهده و در عین حال خریداری کنید و یا حتی نمایندگی فروش دریافت کنید. علاوه بر این ما نمایندگی انحصاری خانه هوشمند هم اعطا میکنیم داخل استان هایی که نماینده نداشته باشیم.بنا بر این سایر دیوایس هامون مربوط به هوشمند سازی ساختمانه که در اختیار نمایندگان ما قرارمیگیره برای استفاده در پروژه ها.
                  جدیدترین ویرایش توسط خانه هوشمند آلفا; ۱۲:۱۴ ۱۳۹۸/۰۵/۲۱.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط خانه هوشمند آلفا نمایش پست ها
                    سلام. بله تولید خودمون هستند و اگر سرچ بفرمایید ما تولید کننده تخصصی تجهیزات هوشمند سازی ساختمان هستیم. محصولاتمون از کیفیت بالایی برخوردارند و قیمت هامون هم منصفانه و کاملا رقابتی است. به زودی فروشگاه آنلاین ما راه اندازی میشه و شما میتونید برخی از تجهیزاتی که بصورت عمومی هم در خانه های هوشمند و هم در خانه های معمولی قابل استفاده هستند مثل دستگاه های اکسس کنترل یا کلید های لمسی و کلید های برنامه پذیر لمسی و... رو مشاهده و در عین حال خریداری کنید و یا حتی نمایندگی فروش دریافت کنید. علاوه بر این ما نمایندگی انحصاری خانه هوشمند هم اعطا میکنیم داخل استان هایی که نماینده نداشته باشیم.بنا بر این سایر دیوایس هامون مربوط به هوشمند سازی ساختمانه که در اختیار نمایندگان ما قرارمیگیره برای استفاده در پروژه ها.
                    با سلام و احترام محصولات شما رو دیدم خیلی جالب هست ولی آیا بنظر شما تولید کلید های تاچ دیگر اشباع نشده؟؟؟
                    البته شما که سهم بازار خود را دارید اما برای افرادی که تمایل به ورود به این تولید این محصولات را داشته باشند

دیدگاه

با سلام خدمت دوستان و کسانی که در زمینه
                      IOT
                      , و
                      هوشمند سازی ساختمان
                      فعالیت میکنند. من تعداد زیادی
                      قطعات نو و دسته دوم در حد نو
                      دارم که با قیمت بسار عالی در اختیار مهندسان عزیز میگذارم .قطعاتی که نو انها با قیمت دلار امروز بسیار گران هستند اما من همون قطعه رو با قیمت بسیار ارزانتر دارم .
                      قطعات من شامل :
                      1. ترمینال های فونیکس
                      2. , سنسورهای حرکتی ,
                      3. سوییچ ها ,
                      4. فیوزهای زیمنس و اشنایدر اصل ,
                      5. انواع کارت های خروجی و logo های مارک cotrust , و ماژول ها

و سایر قطعات مربوطه در این زمینه میباشد
                      در صورتی که تمایل داشتیدقیمت هارو بدونید یا چیزی نیاز داشتید با شماره
                      09363688136
                      تماس بگیرید یا توی واتس اپ به من پیغام بدید
                      ممنون از همه دوستان و مهندسان عزیز

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X