اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ارائه چند بورد در قالب یک فایل PCB

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ارائه چند بورد در قالب یک فایل PCB

درود
    چطور باید چند فایل pcb را در قالب یک فایل مجزا برای چاپ ارائه بدهم؟ در واقع بصورت یک پنل باشد.
    + در آلتیوم از قسمت Embedded Board Array/Panelize استفاده کردم ولی مشکلی که دارم اینه که تمام بورد ها به فایلهای اصلی لینک هستند و نمی تونم پنل را بصورت یک فایل مجزا تبدیل کنم.
    ++ در نت سرچ زدم همه از اون مسیری که اشاره کردم استفاده می کنند با این تفاوت که در انتها خروجی گربر را ارائه میدهند ولی بنده برای چاپ باید فایل pcb ارائه کنم.
    دوستان اگر تجربه ارائه پنل برای چاپ را دارند لطفا راهنمایی بفرمایید.
    با سپاس

پاسخ : ارائه چند بورد در قالب یک فایل PCB

با سلام
    برای ارسال یکپارچه چند فایل در قالب یک فایل واحد pcb به صورت فرایند کپی از فایل اصلی چند نکته ضروری که من در انجام کارهای ارسالی به شرکت سازنده رعایت می کنم .
    1- برای قرار دادن بردهای مختلف در کنار هم رعایت فاصله خط برش بردها نسبت به هم نباید کمتر از ضخامت تیغه برش دستگاه سازنده فیبر باشه که این فاصله معمولا از 3 میلیمتر کمترنیست

2- در هنگام کپی بردها و قرار دادن اونها در کنار هم باید از گزینه پیشرفته کپی جهت جلوگیری از بهم خوردن نامگذاری قطعات استفاده کنید .
    Paste Special>Duplicate designator

3- فرمت کلیه نام گذاری قطعات auto position قبل از فرایند کپی باید بر اساس دستی یا همان 'Manual' تنظیم بشه .
    این تنظیم در مرحله نهایی پایان کار باعث میشه تا نامگذاری قطعات وابسته به دوران قطعه نباشه و در هنگام چرخش برد در موارد ظروری و قرار دادن کنار بردهای دیگه باعث بهم خوردن نامگذاری نشه ...

موفق باشید
    جدیدترین ویرایش توسط protelworker; ۰۰:۳۲ ۱۳۹۸/۰۱/۱۲.

دیدگاه

سپاس از راهنمایی شما
      الان paste special رو تست کردم ولی لایه ها رو بهم میریزه.با paste معمولی کپی کردم و اکی هست.
      چند تا سوال دیگه هم دارم:
      1- در آلتیوم میشه چند تا design rules در یک فایل pcb ایجاد کرد؟ مثلا در مورد همین پنل، من چند برد با clearance های مختلف و ... میخوام داشته باشم.
      2- می خواهم برد را بدین صورت تحویل بگیرم:

استاندارد قطر سوراخ ها ، فاصله بین آنها و عرض شیار برش ( قطر ابزار برش) چقدر باید باشد؟ از پیش خودم قطر سوراخ و شیار را 1 میل زدم،اکی هست؟

دیدگاه

1- فرمان
        paste special دارای گزینه های متعددی هست ...لطفا مطمئن بشید که در موقع کپی کردن فقط گزینه
        Duplicate designator تیک خورده باشه و گزینه های بعدی برای کارهای دیگه هست.
        2- چیدمان برد طبق عکس فوق ، پرتی زیاد در ورق چاپی به وجود میاره و هزینه تمام شده زیاد هست.

3-در صورتی که بخواهید فیبرها ی کوچک بدون جدا شدن به صورت موقت به هم چسبیده باشن و به راحتی داخل وان قلع قرار بگیرند میتونید به شرکت سازنده سفارش برش V-cut بدین

در این روش شرکت سازنده خطوط برش رو توسط تیغه به صورتی برش میزنه که برد مدارچاپی از هم جدا نشن .

در مورد قواعد و اندازه ها با شرکت سازنده فیبر مورد نظر تماس بگیرید.

دیدگاه

ممنون از توضیحاتی که ارائه کردید.
          در مورد V-CUT دو تا مشکل هست یکی اینکه فکر نمیکنم اینجا که سفارش میدم داشته باشند و مهمتر اینکه بنده 3 تا برد مختلف دارم با شکل و اندازه های متفاوت دارم و v-cut به نظرم برای این موارد مناسب نیست.

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

+ با توضیحاتی که فرمودید تست کردم و درست شد.فقط تیک
          Duplicate designator
          را فعال کردم.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X