ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5
    2018/01/31
    127
    8

سوال خیلی ساده در مورد مقاومت

سلام بر شما دوستان
    می دونم فرمول مقاومت R=V/I هست، حالا سوالم در مورد V هست، اگه دقت کرده باشین ما مثلا یه ولتاژ 3.339 داریم، بعد از اتصال مستقیم مقاومت مثلا 33 اهمی به این ولتاژ، ولتاژ در حد چند میلی ولت افت می کنه، حالا دوباره ولتاژ رو اندازه میگیریم که شده 3.309 ولت. الان ما باید کدوم ولتاژ رو تو فرمول قرار بدیم تا مقاومت به دست بیاد؟ ولتاژ اولیه یا ولتاژی که بعد از اتصال مقاومت افت کرده؟

من که تست کردم با ولتاژ اولیه عدد به دست آمده به مقاومت نزدیک بود، ولی شک دارم درست باشه!
    تمام این اعداد رو با مولتی متر دیجیتال به دست آوردم
    ممنون
    2017/11/05
    Amol
    672
    259

پاسخ : سوال خیلی ساده در مورد مقاومت

نقل قول نوشته اصلی توسط alone123

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

سلام بر شما دوستان
    می دونم فرمول مقاومت R=V/I هست، حالا سوالم در مورد V هست، اگه دقت کرده باشین ما مثلا یه ولتاژ 3.339 داریم، بعد از اتصال مستقیم مقاومت مثلا 33 اهمی به این ولتاژ، ولتاژ در حد چند میلی ولت افت می کنه، حالا دوباره ولتاژ رو اندازه میگیریم که شده 3.309 ولت. الان ما باید کدوم ولتاژ رو تو فرمول قرار بدیم تا مقاومت به دست بیاد؟ ولتاژ اولیه یا ولتاژی که بعد از اتصال مقاومت افت کرده؟

من که تست کردم با ولتاژ اولیه عدد به دست آمده به مقاومت نزدیک بود، ولی شک دارم درست باشه!
    تمام این اعداد رو با مولتی متر دیجیتال به دست آوردم
    ممنون
    سلام لطفا یک شماتیک بده از سوالت و سوالت رو واضح تر مطرح کن/این قسمت ها نا مفهومه/
    بعد از اتصال مستقیم مقاومت مثلا 33 اهمی به این ولتاژ/حالا دوباره ولتاژ رو اندازه میگیریم/شماتیک چیزی که تست کردین لطفا

امیرحسین ضیا
    2018/01/31
    127
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط azjaguar

سلام لطفا یک شماتیک بده از سوالت و سوالت رو واضح تر مطرح کن/این قسمت ها نا مفهومه/
    بعد از اتصال مستقیم مقاومت مثلا 33 اهمی به این ولتاژ/حالا دوباره ولتاژ رو اندازه میگیریم/شماتیک چیزی که تست کردین لطفا
    یه سر مقاومت 33 اهمی رو با پایه 3.3 ولت آردوینو و سر دیگه شو به gnd وصل کردم، ولتاژ های اندازه گیری شده هم اختلاف پتانسیل بین پایه 3.3 و gnd هست
    2017/11/05
    Amol
    672
    259

یه سر مقاومت 33 اهمی رو با پایه 3.3 ولت آردوینو و سر دیگه شو به gnd وصل کردم، ولتاژ های اندازه گیری شده هم اختلاف پتانسیل بین پایه 3.3 و gnd هست
    شما فرض کن یک منبع مستقل و ثابت ولتاژ دارین/ با وصل کردن یک مقاومت به دو سر این ولتاژ جریانی برابر : ولتاژ تقسیم بر مقاومت از مقاومت عبور میکند و هیچگونه افت ولتاژی بین دو سر مقاومت ایجاد نمیشود و ولتاژ دو سر مقاومت برابر ولتاژ منبع خواهد بود. با وصل کردن یک مقاومت 33 اهم به 3.3 ولت جریان 100 میلی آمپر از مقاومت عبور میکند/ و این جریان برای رگولاتور داخلی آردویینو تقریبا زیاد هست (و به علت وجود مقاومت درونی که مربوط به رگولاتور میشود شما افت ولتاژ مشاهده میکنین!)

امیرحسین ضیا
    2011/05/07
    تبریز
    787
    149

سلام بر شما دوستان
    الان ما باید کدوم ولتاژ رو تو فرمول قرار بدیم تا مقاومت به دست بیاد؟ ولتاژ اولیه یا ولتاژی که بعد از اتصال مقاومت افت کرده؟
    ولتاژی که دو سر مقاومت هست ملاک کاره
    اگر ولتاژ دو سر رو با جریان عبوری تو فرمول بذارید مقدار واقعی مقاومت بدست میاد .. و اگر این مقدار با مقدار اهم خونده شده توسط مولتی متر متفاوته برمیگرده به دقت مولتی متر در اندازه گیری ولتاز و جریان و اهم...
    زندگی پر ز وجود است ولی ..
    ما چه را می خواهیم چه را میجوییم که لب چشمه ی امید ، اینچنین نا امیدانه به سرابی تلخ می نگریم ...
نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5