اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال خیلی ساده در مورد مقاومت

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوال خیلی ساده در مورد مقاومت

سلام بر شما دوستان
    می دونم فرمول مقاومت R=V/I هست، حالا سوالم در مورد V هست، اگه دقت کرده باشین ما مثلا یه ولتاژ 3.339 داریم، بعد از اتصال مستقیم مقاومت مثلا 33 اهمی به این ولتاژ، ولتاژ در حد چند میلی ولت افت می کنه، حالا دوباره ولتاژ رو اندازه میگیریم که شده 3.309 ولت. الان ما باید کدوم ولتاژ رو تو فرمول قرار بدیم تا مقاومت به دست بیاد؟ ولتاژ اولیه یا ولتاژی که بعد از اتصال مقاومت افت کرده؟

من که تست کردم با ولتاژ اولیه عدد به دست آمده به مقاومت نزدیک بود، ولی شک دارم درست باشه!
    تمام این اعداد رو با مولتی متر دیجیتال به دست آوردم
    ممنون

پاسخ : سوال خیلی ساده در مورد مقاومت

نوشته اصلی توسط alone123 نمایش پست ها
    سلام بر شما دوستان
    می دونم فرمول مقاومت R=V/I هست، حالا سوالم در مورد V هست، اگه دقت کرده باشین ما مثلا یه ولتاژ 3.339 داریم، بعد از اتصال مستقیم مقاومت مثلا 33 اهمی به این ولتاژ، ولتاژ در حد چند میلی ولت افت می کنه، حالا دوباره ولتاژ رو اندازه میگیریم که شده 3.309 ولت. الان ما باید کدوم ولتاژ رو تو فرمول قرار بدیم تا مقاومت به دست بیاد؟ ولتاژ اولیه یا ولتاژی که بعد از اتصال مقاومت افت کرده؟

من که تست کردم با ولتاژ اولیه عدد به دست آمده به مقاومت نزدیک بود، ولی شک دارم درست باشه!
    تمام این اعداد رو با مولتی متر دیجیتال به دست آوردم
    ممنون
    سلام لطفا یک شماتیک بده از سوالت و سوالت رو واضح تر مطرح کن/این قسمت ها نا مفهومه/
    بعد از اتصال مستقیم مقاومت مثلا 33 اهمی به این ولتاژ/حالا دوباره ولتاژ رو اندازه میگیریم/شماتیک چیزی که تست کردین لطفا

امیرحسین ضیا

دیدگاه

نوشته اصلی توسط azjaguar نمایش پست ها
      سلام لطفا یک شماتیک بده از سوالت و سوالت رو واضح تر مطرح کن/این قسمت ها نا مفهومه/
      بعد از اتصال مستقیم مقاومت مثلا 33 اهمی به این ولتاژ/حالا دوباره ولتاژ رو اندازه میگیریم/شماتیک چیزی که تست کردین لطفا
      یه سر مقاومت 33 اهمی رو با پایه 3.3 ولت آردوینو و سر دیگه شو به gnd وصل کردم، ولتاژ های اندازه گیری شده هم اختلاف پتانسیل بین پایه 3.3 و gnd هست

دیدگاه

یه سر مقاومت 33 اهمی رو با پایه 3.3 ولت آردوینو و سر دیگه شو به gnd وصل کردم، ولتاژ های اندازه گیری شده هم اختلاف پتانسیل بین پایه 3.3 و gnd هست
        شما فرض کن یک منبع مستقل و ثابت ولتاژ دارین/ با وصل کردن یک مقاومت به دو سر این ولتاژ جریانی برابر : ولتاژ تقسیم بر مقاومت از مقاومت عبور میکند و هیچگونه افت ولتاژی بین دو سر مقاومت ایجاد نمیشود و ولتاژ دو سر مقاومت برابر ولتاژ منبع خواهد بود. با وصل کردن یک مقاومت 33 اهم به 3.3 ولت جریان 100 میلی آمپر از مقاومت عبور میکند/ و این جریان برای رگولاتور داخلی آردویینو تقریبا زیاد هست (و به علت وجود مقاومت درونی که مربوط به رگولاتور میشود شما افت ولتاژ مشاهده میکنین!)

امیرحسین ضیا

دیدگاه

سلام بر شما دوستان
          الان ما باید کدوم ولتاژ رو تو فرمول قرار بدیم تا مقاومت به دست بیاد؟ ولتاژ اولیه یا ولتاژی که بعد از اتصال مقاومت افت کرده؟
          ولتاژی که دو سر مقاومت هست ملاک کاره
          اگر ولتاژ دو سر رو با جریان عبوری تو فرمول بذارید مقدار واقعی مقاومت بدست میاد .. و اگر این مقدار با مقدار اهم خونده شده توسط مولتی متر متفاوته برمیگرده به دقت مولتی متر در اندازه گیری ولتاز و جریان و اهم...
          زندگی پر ز وجود است ولی ..
          ما چه را می خواهیم چه را می جوییم که لب چشمه ی امید اینچنین نا امیدانه به سرابی تلخ مینگریم...

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X