اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راهنمایی برای مونتاژ لامپ led خانگی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سلام دوستان

جدیدا با لامپهای led اشنا شدم و اگر شرایط مناسب باشه شروع به مونتاژ کنیم

برای خرید لوازم مورد نیاز راهنمایی بفرمایید ، و برای شروع با چند میلیون بودجه شروع بشه مناسب هست
    ب صورت سرپیچی e27 و چند مدل سیار میخواییم کار کنیم

ی سری لوازم مثل روغن و سیم و هویه هست که باید تهیه بشه.
    یک دستگاه پرچ سرپیچ و اینکه لازم به تهیه دستگاه پرس اهرمی هست؟
    و مورد مهم اینکه از led استفاده کنیم یا smd.؟ و اینکه اماده خرید کنیم یا خودمون لحیم کاری کنیم؟

و اینکه چرا نمیتونم به اعضا پیام خصوصی ارسال کنم؟

پاسخ : راهنمایی برای مونتاژ لامپ led خانگی

نوشته اصلی توسط n-95 نمایش پست ها

سلام دوستان

جدیدا با لامپهای led اشنا شدم و اگر شرایط مناسب باشه شروع به مونتاژ کنیم

برای خرید لوازم مورد نیاز راهنمایی بفرمایید ، و برای شروع با چند میلیون بودجه شروع بشه مناسب هست
    ب صورت سرپیچی e27 و چند مدل سیار میخواییم کار کنیم

ی سری لوازم مثل روغن و سیم و هویه هست که باید تهیه بشه.
    یک دستگاه پرچ سرپیچ و اینکه لازم به تهیه دستگاه پرس اهرمی هست؟
    و مورد مهم اینکه از led استفاده کنیم یا smd.؟ و اینکه اماده خرید کنیم یا خودمون لحیم کاری کنیم؟

و اینکه چرا نمیتونم به اعضا پیام خصوصی ارسال کنم؟
    با سلام
    از این که برای تولید داخل و پیشرفت کالای ملی میخواهید قدمی بردارید بهتون تبریک میگم .

دوست عزیز طراحی این نوع لامپ ها و ساختشون اونطورها ک فکر میکنید ساده نیست . البته پیچیده هم نیست ولی باید مبانی الکترونیک مخصوصا مبانی برق رو خوب بلد باشید . بقول یه نفر باید چندبار دستتون با هویه سوخته باشه! (البته این یک کنایه است) .
    اگر هدف شما از ساخت این لامپها ، خط تولید هست که بحثش بسیااار مفصله ولی اگر صرفا ساخت چند نمونه برای خود و آشنایان هست که کارتون کمی ساده تره .

شما باید اول تعیین کنید که میخاید از صفر شروع کنید ، درایور رو خودتون طراحی و بسازید یا اینکه آماده خریده شده و صرفا بهم مونتاژ کنید . مورد اول کمی نیاز به دانش الکترونیک و البته آزمون خطا و آشنایی با نوع درایورها و لامپ های LED هستش . همچنین باید بدونید طرز کارکرد دقیق یک درایور LED که از بازار میخرید چجوریه . یا مثلا بدونید که LED ها برای پاسخدهی و عمر بیشتر به جریان ثابت نیازدارند و غیره
    در مورد جمله آخرتون هم منظورتون از "
    و مورد مهم اینکه از led استفاده کنیم یا smd.؟" چیست ؟ اگر منظورتون خود LED های کوچیک هست اینها چندنوع هستن از شیشه ای های 5-3میلی متری گرفته تا نوع SMD که ریز هستن و COBها تو لامپ های خانگی کاربرد دارند تا هایبرایت و خودرنگ و غیره .

موفق باشید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط behzad0007 نمایش پست ها
      با سلام
      نوشته اصلی توسط behzad0007 نمایش پست ها
      از این که برای تولید داخل و پیشرفت کالای ملی میخواهید قدمی بردارید بهتون تبریک میگم .

دوست عزیز طراحی این نوع لامپ ها و ساختشون اونطورها ک فکر میکنید ساده نیست . البته پیچیده هم نیست ولی باید مبانی الکترونیک مخصوصا مبانی برق رو خوب بلد باشید . بقول یه نفر باید چندبار دستتون با هویه سوخته باشه! (البته این یک کنایه است) .
      اگر هدف شما از ساخت این لامپها ، خط تولید هست که بحثش بسیااار مفصله ولی اگر صرفا ساخت چند نمونه برای خود و آشنایان هست که کارتون کمی ساده تره .

شما باید اول تعیین کنید که میخاید از صفر شروع کنید ، درایور رو خودتون طراحی و بسازید یا اینکه آماده خریده شده و صرفا بهم مونتاژ کنید . مورد اول کمی نیاز به دانش الکترونیک و البته آزمون خطا و آشنایی با نوع درایورها و لامپ های LED هستش . همچنین باید بدونید طرز کارکرد دقیق یک درایور LED که از بازار میخرید چجوریه . یا مثلا بدونید که LED ها برای پاسخدهی و عمر بیشتر به جریان ثابت نیازدارند و غیره
      در مورد جمله آخرتون هم منظورتون از "
      و مورد مهم اینکه از led استفاده کنیم یا smd.؟" چیست ؟ اگر منظورتون خود LED های کوچیک هست اینها چندنوع هستن از شیشه ای های 5-3میلی متری گرفته تا نوع SMD که ریز هستن و COBها تو لامپ های خانگی کاربرد دارند تا هایبرایت و خودرنگ و غیره .

موفق باشید

خیلی ممنون
      تولید که نه ، بودجه سنگین میخواد. مونتاژ کار کنیم
      ببینم در سال رونق تولید اگر وام خود اشتغالی دادن ب ما راحتتر شروع میکنیم.

یکی از دوستان گفته اگر لامپ مونتاژ کنیم از ما میخره ، رو این حساب چند روزی هست دارم اطلاعات جمع میکنم .

البته دوران دبیرستان چند باری دستمون با هویه سوخته )

با کلیات کار اشنا هستم ، قیمت قطعات و لوازم تقریبا دارم. پرچ سر پیچ ، پرس اهرمی ، فریم لامپ ووو
      دو موردی که هست ؛نمیدونم ماژول اماده led smd بگیرم که نیاز ب درایور جداگانه نداره . یا اینکه با درایور جدا ؟.
      قطعات بورد ، خازن ، ترانزیستور و.. جداگانه بگیرم خودم مونتاز کنم یا اماده به صرفه تر هست؟

این در مورد درایور

و در مورد led . مدل کلاهی ، smd . cob ، پاور led . هستن که برای لامپ led استفاده میشن. نمیدونم با کدوم باید شروع کنم!

دیدگاه

● استفاده از LEDهای توان بالا و یا کلاهی برای ساخت لامپهای تجاری، بدلایلی رایج نیست. پس تمرکز فقط روی SMD LED باید باشد
        ● ماژولهای LED بدون درایور معایب متعددی دارند: بزرگتر، داغتر و دارای عمر کمتری هستند و هیتسینک آلومینیومی بزرگ و گران می خواهند
        ● اما ماژول LED درایور دار ویژگیهای برعکس بالاییها دارند. ماژول و درایور آماده، فراوان و ارزانست را در قابهای پلاستیکی و بهمراه حباب می توان بسادگی مونتاژ کرد
        ● باید توجه داشت که خریداران معمولا بدنبال جنسهای دارای مارک استاندارد و ضمانت هستند ...
        جدیدترین ویرایش توسط مهندس ربانی; ۰۵:۳۶ ۱۳۹۸/۰۱/۱۰.

دیدگاه

سلام دوستان
          من بتازگی در شرکت تولید لامپ ال ای دی مشغول به فعالیت شدم البته در آزمایشگاه
          رشته تحصیلی من فیزیک بوده
          متاسفانه اطلاعاتم در مورد لامپ های ال ای دی کم هست
          با توجه به شغلم که نیاز دارم درایوها رابشناسم برای سفارش بهترین درایو و اینکه میزان مقاومت ها چقدر باشد از شما میخوام راهنماییم کنید.اینکه چه کتابی بخونم یا اگر کسی روشی می دونه اعلام کنه.
          ممنون

دیدگاه

نوشته اصلی توسط faty-1364 نمایش پست ها
            سلام دوستان
            من بتازگی در شرکت تولید لامپ ال ای دی مشغول به فعالیت شدم البته در آزمایشگاه
            رشته تحصیلی من فیزیک بوده
            متاسفانه اطلاعاتم در مورد لامپ های ال ای دی کم هست
            با توجه به شغلم که نیاز دارم درایوها رابشناسم برای سفارش بهترین درایو و اینکه میزان مقاومت ها چقدر باشد از شما میخوام راهنماییم کنید.اینکه چه کتابی بخونم یا اگر کسی روشی می دونه اعلام کنه.
            ممنون
            پاره ای از رویکردهای دفاعی

دیدگاه

دیدگاه

طراحی این نوع لامپ ها و ساختشون اونطورها ک فکر میکنید ساده نیست . البته پیچیده هم نیست ولی باید مبانی الکترونیک مخصوصا مبانی برق رو خوب بلد باشید

buy real telegram members

دیدگاه

سلام
                  بله کارخانه تولید ماژول و بدنه و حباب انجام میده.و من در آزمایشگاه کنترل کیفی هستم.
                  دوست دارم اصولی این مباحث را آموزش ببینم.و گیج نزنمالبته شناخت ابتدایی از قطعات دارم.ولی در مورد اینکه چطور مونتاژ کنم با چه مقاومتی و چه آی سی را نمیدونم.
                  آیا کلاسهای آموزشی هم دارن؟
                  یا کتاب و یا سایتی

دیدگاه

سلام برای مونتاژ لامپ ال ای دی راهنمایی و چگونه میتونم قطعات رو خریداری کنم و با چقدر هزینه اولیه میتونم شروع کنم البته من خودم برقکار ساختمان هستم و این کار رو میخوام در کنارش راه بندازم

دیدگاه

درود
                      الان تعدادی کارخانه مشغول تولید هستند حتی علامت استاندارد هم گرفته اند، تعدادی هم وارد کننده عمده از چین سالهاست که مشغولند(که البته جنسهای بنجل تولید میکنند که بیشتر از 3 ماه کار نمیکند) بعید میدانم یک کارگاه بتواند با وارد کننده از چین یا کارخانه که هم ماشین آلات را در حال کار دارد و هم بازار را در اختیار، بتوانید رقابت کنید. خصوصا الان که قیمت ارز هم بالاست انتقال ارز هم بسیار مشکل اگر هم بخواهید از وارد کننده قطعات بخرید تولید آنقدر گران در می آید که با تولید کننده و وارد کننده عمده نمتوانید رقابت کنید.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X