ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2
    2019/03/27
    1
    0

تبدیل پاور سوئچینگ یه شاٰژر اتوماتیک باتری لیتیومی

سلام به همگی
    من یک پک باتری لیتیومی 4 سلولی که هر کدوم از سلول ها از 3 تا باتری موازی 2200 میلی آمپر ساعتی تشکیل شده رو برای تغذیه یه آمپلی فایر 12 تا 24 ولت می خوام استفاده کنم. (12 باتری با ولتاژ اسمی 3.7 و به همراه برد bms 4s40a)
    می خوام از یک منبع تغذیه سوئیچنگ صنعتی 24 ولت 5 آمپر هم برای تغذیه آمپلی فایر (در هنگام شارژ نبودن باتری) استفاده کنم هم برای شارژ باتری استفاده کنم. در ضمن می خوام شارژ به صورت اتوماتیک باشه و بعد از فول شارژ شدن باتری ها جریان شارژ قطع بشه و هم حالت یو پی اس داشته باشه یعنی وقتی شارژ باتری در حال انجام هست فقط از سوئیچینگ برای راه اندازی آمپلی فایر استفاده بشه.
    از ماژول کاهنده ولتاژ Lm2596S برای کاهش ولتاژ استفاده کردم که گویا محدود کننده جریان نداره. برای اتوماتیک کردن شارژ چه مداری رو پیشنهاد میدین؟
    دیگه به چه مدارهایی نیاز دارم؟
    2015/10/20
    88
    64

پاسخ : تبدیل پاور سوئچینگ یه شاٰژر اتوماتیک باتری لیتیومی

نقل قول نوشته اصلی توسط evani

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

سلام به همگی
    من یک پک باتری لیتیومی 4 سلولی که هر کدوم از سلول ها از 3 تا باتری موازی 2200 میلی آمپر ساعتی تشکیل شده رو برای تغذیه یه آمپلی فایر 12 تا 24 ولت می خوام استفاده کنم. (12 باتری با ولتاژ اسمی 3.7 و به همراه برد bms 4s40a)
    می خوام از یک منبع تغذیه سوئیچنگ صنعتی 24 ولت 5 آمپر هم برای تغذیه آمپلی فایر (در هنگام شارژ نبودن باتری) استفاده کنم هم برای شارژ باتری استفاده کنم. در ضمن می خوام شارژ به صورت اتوماتیک باشه و بعد از فول شارژ شدن باتری ها جریان شارژ قطع بشه و هم حالت یو پی اس داشته باشه یعنی وقتی شارژ باتری در حال انجام هست فقط از سوئیچینگ برای راه اندازی آمپلی فایر استفاده بشه.
    از ماژول کاهنده ولتاژ Lm2596S برای کاهش ولتاژ استفاده کردم که گویا محدود کننده جریان نداره. برای اتوماتیک کردن شارژ چه مداری رو پیشنهاد میدین؟
    دیگه به چه مدارهایی نیاز دارم؟
    باسلام .
    همون مدار BMS که نوعی بالانسر شارژر 4سل هم هست خودش شارژر و دشارژر هست البته توصیه میشه ازش ب عنوان دشارژ استفاده نشه چون توان کمی داره برخلاف دیتاشیت . از هیت سینک روی ماسفت های ماژول استفاده کنید . ولتاژ شما در حداکثر شارژ برای 4 سل میشه 16.8 ولت که برای بهره و عمر بهتر توصیه میکنم از بالانسر های مخصوص 4سل که تو فروشگاه های لوازم آرسی رادیوکنترل مدل فروخته میشه استفاده کنید . همونی که برای شارژ هلیکوپتر و کواد و امثال این مدل ها استفاده میشه . برای دشارژ هم باید مداری طراحی و ساخته بشه همون ماژول LM2596 تا 1.5 آمپر راحت جواب میده و برای جریان بیشتر باید از هیت سینک استفاده بشه . بیشتر از 3 آمپر ماژول خواهد سوخت . برای محدود کردن جریان هم میتونید از همین نوع ماژول که دارای مولتی ترن برای کنترل جریان هست استفاده کنید . تو فروشگاه ها سرچ کنید میاد . موفق باشید
نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2