اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کرک کامپاپلر XC8 ورژن 2.00 و بالاتر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کرک کامپاپلر XC8 ورژن 2.00 و بالاتر

سلام
    من یه مدتی کامپایلر xc8 ورژن 1.32 تو حالت Pro رو تست کردم و دیدم از نظر optimize زیاد با ccs فرقی نداره بعد نسخه ی 2 رو توحالت free تست کردم خوب بود ولی این حالت بعضی موارد مثل توابع inline رو پشتیبانی نمی کنه
    اگه دوستانی که با xc8 نسخه ی 2 کار می کنن، لطف کنن کرک برای این نسخه رو بزارن ممنون میشم.
    تو سایت های خارجی یه چیزایی پیدا کردم ولی نفهمیدم چی جوری استفاده کنم

پاسخ : کرک کامپاپلر XC8 ورژن 2.00 و بالاتر

سلام بر همگی
    صبح جمعتون بخیر
    کسی ین موضوع رو پاسخ نداد خودم دست به کار شدم
    برای کرک کامپایلر XC8 نسخه های 2 و 2.05:
    1_ اول از این لینک این کامپایلر رو دانلود کنین http://ww1.microchip.com/downloads/e...-installer.exe
    چون سایت میکروچیپ برای ما تحریم شده باید از ...شکن استفاده کنیم ولی یه شرکت به نام «بنیان رایان سامانه» یه ابزاری رو به اسم شکن طراحی کرده که فقط به شما امکان دسترسی به سایت های تحریم شده رو میده. آدرس این سایت هم https://shecan.ir هست. با استفاده از تنظیم DNS سیستمتون به IP هایی که تو سایت شکن گفته می تونید به سایت میکروچیپ دسترسی داشته باشید.
    2_کرکی که توی این انجمن https://www.eca.ir/forums/thread54971.html آقای abritcoقرار دادن رو دانلود کنین .
    3_ حالا تو مسیری که XC8 رو نصب کردین (برای من F:\Microchip\xc8\v2.05 هست) به فولدر bin برین (F:\Microchip\xc8\v2.05\bin) و فایل xclm.exe رو به xclm.old تغییر بدین. حالا فایل کرک رو توی همون فولدر کپی کنید
    فایل هایxclm.exe و xclm.old در فولدر bin رو کپی کنید. و یک فولدر برگردید و توی فولدر pic و بعد توی bin برید ( F:\Microchip\xc8\v2.05\pic\bin) و اون دو تا فایل رو پیست کنید.
    روی فایل xclm.exe در فولدر (F:\Microchip\xc8\v2.05\pic\bin) کلیک راست کنید و گزینه ی Run As Administrator رو کلیک کنید. یه پنجراه ی cmd باز میشه و بعد مدتی بسته میشه

حالا کامپایلر کرک شد. منبع این مطلب هم سایت sonsivri بود

من این کرک رو استفاده کردم و تاحالا خوب بوده

دیدگاه

دوست عزیز به نظر میرسه دوستان تو انجمن در زمینه کامپایلر XC8 یا خیلی خیلی خوب بلد هستند یا اصلا حوصله ندارند و بیخیال شدند منم به شخصه چندین تایپیک تو زمینه اموزش و کتاب و سوال در مورد این کامپایلر تو انجمن پرسیدم ولی زیاد و شاید بعضی موارد اصلا نه کسی پاسخ داد و نه استقبال شد.باز هم بابت راهنمایی ممنونم

دیدگاه

تشکر از شما دوست عزیز . اما به نظر میرسه این کرک روی نسخه 2.05 به خوبی نسخه 2 کار نمیکنه علت این گفته هم کامپایل یک کد با هردو نسخه است با تنظیمات اپتیمایزیشن یکسان اما حجم کد هگز خروجی به طرز قابل توجهی در نسخه 2.05 بالا رفته.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط pouryam7 نمایش پست ها
          تشکر از شما دوست عزیز . اما به نظر میرسه این کرک روی نسخه 2.05 به خوبی نسخه 2 کار نمیکنه علت این گفته هم کامپایل یک کد با هردو نسخه است با تنظیمات اپتیمایزیشن یکسان اما حجم کد هگز خروجی به طرز قابل توجهی در نسخه 2.05 بالا رفته.
          کامپایلرXC که کرک نشده باشه بعضی امکانات رو نداره مثلا توابع inline . با این کرک این جور توابع که درست کار می کردن البته بعید نیست کرک درست کار نکنه
          اگه امکان داره کدی رو که کامپایل کردین بفرستین تا من هم یه کامپایل کنم ببینم فرقش رو . ممنون

دیدگاه

نوشته اصلی توسط M. Moradi نمایش پست ها
            سلام بر همگی
            صبح جمعتون بخیر
            کسی ین موضوع رو پاسخ نداد خودم دست به کار شدم
            برای کرک کامپایلر XC8 نسخه های 2 و 2.05:
            1_ اول از این لینک این کامپایلر رو دانلود کنین http://ww1.microchip.com/downloads/e...-installer.exe
            چون سایت میکروچیپ برای ما تحریم شده باید از ...شکن استفاده کنیم ولی یه شرکت به نام «بنیان رایان سامانه» یه ابزاری رو به اسم شکن طراحی کرده که فقط به شما امکان دسترسی به سایت های تحریم شده رو میده. آدرس این سایت هم https://shecan.ir هست. با استفاده از تنظیم DNS سیستمتون به IP هایی که تو سایت شکن گفته می تونید به سایت میکروچیپ دسترسی داشته باشید.
            2_کرکی که توی این انجمن https://www.eca.ir/forums/thread54971.html آقای abritcoقرار دادن رو دانلود کنین .
            3_ حالا تو مسیری که XC8 رو نصب کردین (برای من F:\Microchip\xc8\v2.05 هست) به فولدر bin برین (F:\Microchip\xc8\v2.05\bin) و فایل xclm.exe رو به xclm.old تغییر بدین. حالا فایل کرک رو توی همون فولدر کپی کنید
            فایل هایxclm.exe و xclm.old در فولدر bin رو کپی کنید. و یک فولدر برگردید و توی فولدر pic و بعد توی bin برید ( F:\Microchip\xc8\v2.05\pic\bin) و اون دو تا فایل رو پیست کنید.
            روی فایل xclm.exe در فولدر (F:\Microchip\xc8\v2.05\pic\bin) کلیک راست کنید و گزینه ی Run As Administrator رو کلیک کنید. یه پنجراه ی cmd باز میشه و بعد مدتی بسته میشه

حالا کامپایلر کرک شد. منبع این مطلب هم سایت sonsivri بود

من این کرک رو استفاده کردم و تاحالا خوب بوده
            سلام اقای مرادی عزیز .کامپایلر من ورژن 1.35 بودش و هرکاری کردم باز میگه روی مد free هستم و عملا کرک نمیشه میشه کمکم کنید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mostafa6369 نمایش پست ها
              سلام اقای مرادی عزیز .کامپایلر من ورژن 1.35 بودش و هرکاری کردم باز میگه روی مد free هستم و عملا کرک نمیشه میشه کمکم کنید
              سلام
              وقت شما بخیر
              متاسفانه به خاطر درس و کنکور همه چی رو گذاشتم کنار و الآن همه چی داره کم کم از ذهنم پاک میشه.
              یک روشی برای استفاده از کامپایلر های xc در حالت پرو پیدا کرده بودم که بدون کرک این کار انجام می شد
              سعی می کنم زود تر درهمین جا یا با یک تاپیک جدید بفرستم

دیدگاه

تشکر مال من که درست شد.اما برای اینکه دوستان دیگر هم شاید این مشکلو داشته باشند .تونستین اون روش هم بذارین .ممنونم

دیدگاه

سلام اگه تونستید آموزش بدید چیکار کردید درست شد ؟؟
                  لطفا توضیح بدید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X