ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 19
    2018/01/21
    200
    21

سوال فوری بابت داغ شدن مقاومتها

سلام دوستان بامرام امیدوارمکه خوبباشین
    هرروز بااین ماکت گهوارم به مشکل برمیخورم، امروز مقاومتهایکه سفارش داده بودمو نصب میکردم به ورودی ال ای دی ها،همه مقاومتها یک چهارم گرفتم برای روشن شدن چهار ال ای دی آبی موازی نصب شدن با برق12ولت حساب کردم شد مقاومت 145اهم مقاومت 145اهم رو لحیم کردم دیدم نور ال ای دی ها زیادن و دیدم مقاومته هم داره سریع داغ میشه،اومدم با مقاومت 220اهم تعویض کردم نورش همونیکه میخام هست،ولی دیدم اینم داره داغ میکنه یکساعت روشن گذاشتم داغی درحد سوختن پوست انگشت اشاره بود ولی تغییر رنگ نکرد،حالانگرانم جا ماکت روبستم مقاومته بسوزه،دوستان اهل فن چرا داغ میکنه مقاومت220اهم یک چهارم؟؟میشه بخاطر واتش باشه؟یعنی مقاومت 220اهم یک وات بگیرم مشکلم حل میشه،دوستان من هیچ تجربه ی ندارم شما دوستان اهل فن راهنماییم کنن اگه وات مقاومتی بیشترباشه داغ نمیکنه،بقول منه بیسواد هرچه وات بیشترباشه سختجونترمیشن؟ازدوستان خواهش میکنم راهنماییم کنن تا درهمین هفته مقاومتهارو سفارش بدم،اگه میشه کامل برام توضیح بدید،شرمنده زحمت دوستان
    همیشه در قلبم زنده ی استاد تحیری
    2012/12/23
    تهران
    683
    364

پاسخ : سوال فوری بابت داغ شدن مقاومتها

حداقل یه لینک به تاپیک های قبلیت میذاشتی اما اگه ال ای دی هات توان پایین هستن به جای تغییر مقاومت بیا ولتاژ رو کم کن و اگه ال ای دی هات توان بالا هستن، باز ولتاژت رو کم کن و یه مقاومت توان بالا تر با اندازه کمتر بزار
    أُذِنَ لِلَّذِينَ يُقَاتَلُونَ بِأَنَّهُمْ ظُلِمُوا وَإِنَّ اللَّهَ عَلَى نَصْرِهِمْ لَقَدِيرٌ ﴿۳۹حج﴾
    به كسانى كه جنگ بر آنان تحميل شده رخصت [جهاد] داده شده است چرا كه مورد ظلم قرار گرفته ‏اند و البته خدا بر پيروزى آنان سخت تواناست

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

2014/11/14
    ECA
    4,203
    2,762

نقل قول نوشته اصلی توسط pika3

سلام دوستان بامرام امیدوارمکه خوبباشین
    هرروز بااین ماکت گهوارم به مشکل برمیخورم، امروز مقاومتهایکه سفارش داده بودمو نصب میکردم به ورودی ال ای دی ها،همه مقاومتها یک چهارم گرفتم برای روشن شدن چهار ال ای دی آبی موازی نصب شدن با برق12ولت حساب کردم شد مقاومت 145اهم مقاومت 145اهم رو لحیم کردم دیدم نور ال ای دی ها زیادن و دیدم مقاومته هم داره سریع داغ میشه،اومدم با مقاومت 220اهم تعویض کردم نورش همونیکه میخام هست،ولی دیدم اینم داره داغ میکنه یکساعت روشن گذاشتم داغی درحد سوختن پوست انگشت اشاره بود ولی تغییر رنگ نکرد،حالانگرانم جا ماکت روبستم مقاومته بسوزه،دوستان اهل فن چرا داغ میکنه مقاومت220اهم یک چهارم؟؟میشه بخاطر واتش باشه؟یعنی مقاومت 220اهم یک وات بگیرم مشکلم حل میشه،دوستان من هیچ تجربه ی ندارم شما دوستان اهل فن راهنماییم کنن اگه وات مقاومتی بیشترباشه داغ نمیکنه،بقول منه بیسواد هرچه وات بیشترباشه سختجونترمیشن؟ازدوستان خواهش میکنم راهنماییم کنن تا درهمین هفته مقاومتهارو سفارش بدم،اگه میشه کامل برام توضیح بدید،شرمنده زحمت دوستان
    سلام
    ال ای دی هارو 3تا 3 تا باهم سری کنین و یه مقاومت 150 اهم واسشون قرار بدید این بهترین روشیه که میشه به کار برد موازی کردین جریان رفته بالا مقاومتی که گذاشتید توانش هم بوده و داغ کرده

موفق باشید
    قوی شدن و خوب ماندن خوبی کردن به دیگران یک لذت ماندگار است.
    Networker at PISC

2017/12/01
    185
    97

علاوه بر سری بستن که بدرستی اشاره کردند شما از مقاومت های با همان اهم مد نظر اما از نوع توان بالا معروف به آجری (سفالی) بهتر است استفاده کنید
    راه دیگر هم که اصولی تر است استفاده از رگولاتور کاهنده بعنوان درایور است که هم ولتاژ و هم شدت جریان را بکمکش به حد دلخواه می شود تنظیم کرد

یا

ویرایش توسط مهندس ربانی : 2019/04/08 در ساعت 11:23
    2018/01/21
    200
    21

نقل قول نوشته اصلی توسط pencil

حداقل یه لینک به تاپیک های قبلیت میذاشتی اما اگه ال ای دی هات توان پایین هستن به جای تغییر مقاومت بیا ولتاژ رو کم کن و اگه ال ای دی هات توان بالا هستن، باز ولتاژت رو کم کن و یه مقاومت توان بالا تر با اندازه کمتر بزار

سلام دوست عزیز ال ای دی ها که ال ای دی کلاهی هستن این عکسو گذاشتم ال ای دی ها اینجور جاهای نصبه در گهواره بنا بر رنگ ال ای دی ها باس هررنگ مقاومت رو درنظربگیرم مثلا ال ای دی ابی رنگ 4تا موازی با برق12 حساب کردم درست هم حساب کردم نورش دلخواهمه ولی مقاومته خیلی داغ میشه.ولتاز هم نمیتونم کم کنم چون باس موتور هم نصب کنم که حرکت پاندولی گهواره انجام بده.پس همون مقاومته رو توان بالاتر سفارش بدم؟الان این مقاومتی که رو ال ای دی های ابی رنگ هستن یک چهارم هستن.اگه توان بالاباس بگیرم چندوات بگیرم که خیالم راحت باشه داغ نکنه یابسوزه

اینم لینک ادامه پست

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نقل قول نوشته اصلی توسط real_ahmadi

سلام
    ال ای دی هارو 3تا 3 تا باهم سری کنین و یه مقاومت 150 اهم واسشون قرار بدید این بهترین روشیه که میشه به کار برد موازی کردین جریان رفته بالا مقاومتی که گذاشتید توانش هم بوده و داغ کرده
    موفق باشید

سلام دوست عزیز.عکسو ملاحظه میفرماید ال ای دی ها داخل پایه ها نصب شدن نمیشه در سیمکشی تغییربدمهر نوع رنگا باهم موازین.
    اگه ارمیچر کم زور نشه فوقش میتونم ولتازو6ولت کنم.دوستان خواهش میکنم یجوری حساب کنین که مقاومتها داغ نکنن.4تا ال ای دی ابی دوتا ال ای دی سبز دوتا ال ای دی زرد و دوتا ال ای دی قرمز فقط دوتا ال ای دی قرمز بهم سری هستن ولتازمم 12 ولته اگه فکرمیکنین با ولتاز 12 نمیشه.شاید بتونم ولتازمو 6ولت کنم اگه موتور محرک ارمیچر کم نیاره هنوز موتوری انتخاب نکردم نمیدونم موتور گیربکس دار6ولتی بگیرم یا 12ولتی.فقط یاریم کنین مدار مشکل برنخوره سالها نسوزن لامپهاش

نقل قول نوشته اصلی توسط مهندس ربانی

علاوه بر سری بستن که بدرستی اشاره کردند شما از مقاومت های با همان اهم مد نظر اما از نوع توان بالا معروف به آجری (سفالی) بهتر است استفاده کنید
    راه دیگر هم که اصولی تر است استفاده از رگولاتور کاهنده بعنوان درایور است که هم ولتاژ و هم شدت جریان را بکمکش به حد دلخواه می شود تنظیم کرد

یا

سلام دوست عزیز.
    جوابی که دادم باعکس به اقای احمدی دادم بخونین.تجربتون هرچه میگه بگید که مقاومت چه واتی بگیرم.هر نوع رنگ جاهی مختلف نصب شده نمیشه دایور استفاده کنم.بهترین راه بنظرم استفاده از مقاومت هست که باتوان مناسب تا داغ نکنه.رگولارکه نمیدونم چه شماره باس بگیرم اگه میدونین بهترین راه برا داغ نکرد رگولاره پس بیزحمت محاسبه کنین که برا هرگروه از رنگای ال ای دی چه شماره رگولاری بگیرم.ممنون از شمادوستان گل
    ویرایش توسط pika3 : 2019/04/08 در ساعت 18:17
    2019/01/31
    182
    17

سلام دوست عزیز شرمنده شاید من درحدی نباشم که بخوام راهنمایی بکنم ولی طبق این فرمول:
    توان = جریان × ولتاژ
    که یکی از دوستان همین سایت لطف کردن میتونی توان مقاومت مورد نیازت بدست بیاری
    2017/03/26
    592
    240

نقل قول نوشته اصلی توسط دیوانه الکترونیک

سلام دوست عزیز شرمنده شاید من درحدی نباشم که بخوام راهنمایی بکنم ولی طبق این فرمول:
    توان = جریان × ولتاژ
    دوست عزیز همین قدر که شما حتی با اطلاعات کم سعی به کمک و
    راهنمایی دیگران دارید خیلی ارزشمند هست
    2018/01/21
    200
    21

نقل قول نوشته اصلی توسط دیوانه الکترونیک

توان = جریان × ولتاژ
    سلام دوست عزیز،
    دشمنت شرمنده،بقول اقای خلبان سعی میکنی کمک کنی کلی ارزش داره

نقل قول نوشته اصلی توسط خلبان

دوست عزیز همین قدر که شما حتی با اطلاعات کم سعی به کمک و
    راهنمایی دیگران دارید خیلی ارزشمند هست
    ایول برشما دوست بامرام،ممنون ازشما،
    دوستان اهل فن بیزحمت بگید چند وات سفارش بدم واگه مدارم چیزی کم داره بگید تا رفعش کنم بجز تغییرسیمکشی موازی سری کردن و نصب درایور.محرم نزدیکه میخام برقکاریش تموم کنم بعد رنگ و طراحی برچسب بچسبونم بهش، نذر داشتم گفتم نذرم ادا شد گهواره علی اصغر میسازم،دوستان فککنین گهواره خودتونه هرچه میدانین که باعث نشه دوروزه بسوزه ضایع بشم،بسیج بشین منو دراین کار یاری کنین،پیشاپیش سپاسگزارم ازدوستان بامرام
    2017/12/01
    185
    97

پس با این وصف، پیشنهاد ساده ی بنده اینست که راهکار استفاده از مقاومت را -گرچه بظاهر ارزانتر است- کلا کنار بگذارید
    از دو لینکی که قبلا برای درایور قرار دادم لینک دوم ارزانتر و مناسب کار شماست و با اندازه ی کوچکش جاگیر هم نیست
    درایور مذکور را تهیه کرده و بکمک یک مولتی متر سعی کنید ولتاژ خروجی درایور را روی ۳ ولت تنظیم کنید
    اگر شدت جریان مصرفی هر الیدی کلاهی شما حداکثر ۰/۱ آمپر باشد و جمعا ۱۰ تا الیدی استفاده کرده باشید پس جریان خروجی درایور را هم روی ۱=۱۰×۰/۱ آمپر یا اندکی کمتر مثلا ۰/۸ آمپر ثابت کنید
    می توانید موقع خرید بدهید خود فروشنده تا دقیق تنظیم کند!
    اگر تعداد الیدی ها را هم خواستید بیشتر کنید مشکلی نیست فقط کافیست به ازای هر الیدی که اضافه می شود حداکثر ۰/۱ آمپر به جریان خروجی رگولاتور اضافه شود
    با اینکار نیازی به سری بستن هیچکدام از الیدی ها نخواهد بود. همه را بسادگی بطور موازی به همان خروجی درایور وصل کنید و تمام. داغ شدن و خرابی هم به این روش در کار نیست
    طبعا این درایور و الیدی های متصل به آن هیچ خلل و ربطی هم به کار آرمیچر شما نخواهند داشت و مثل مقاومت نیست که بخش زیادی از توان را بشکل داغ شدن هدر بدهد
    ویرایش توسط مهندس ربانی : 2019/04/09 در ساعت 08:16
    2019/01/31
    182
    17

نقل قول نوشته اصلی توسط pika3
    ایول برشما دوست بامرام،ممنون ازشما،
    دوستان اهل فن بیزحمت بگید چند وات سفارش بدم واگه مدارم چیزی کم داره بگید تا رفعش کنم بجز تغییرسیمکشی موازی سری کردن و نصب درایور.محرم نزدیکه میخام برقکاریش تموم کنم بعد رنگ و طراحی برچسب بچسبونم بهش، نذر داشتم گفتم نذرم ادا شد گهواره علی اصغر میسازم،دوستان فککنین گهواره خودتونه هرچه میدانین که باعث نشه دوروزه بسوزه ضایع بشم،بسیج بشین منو دراین کار یاری کنین،پیشاپیش سپاسگزارم ازدوستان بامرام
    دوست عزیز سلام نذرتون قبول باشه
    شما فرمودی 4 ال ای دی آبی موازی کردی یعنی توی هر پایه چهار ال ای دی آبی موازی شده
    تعداد ال ای دی که برای گهواره استفاده کردی چند تاست و اینکه همه شون موازی بسته شدند؟
    ویرایش توسط دیوانه الکترونیک : 2019/04/09 در ساعت 12:36
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 19