ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 17
    2016/05/07
    346
    134

تعمیر پاور گرین 485A

سلالم خدمت اساتید
    یه پاور دستم رسیده که یه سری ایراد داشت برطرف کردم الان ولتاژ 5 ولت اصلی مشکل داره 4.85 میزنه در صورتی که ولتاژ دوازده 12.65 هست و باید با هم رگوله بشن
    خازنای مربوطه رو هم تمام تعویض کردم ولی مشکل حل نشد
    قبلا چنین تجربه ای داشتم که بعد متوجه شدم به خاطر نیم سوز شدن دید بزرگ بین بخش گرم و سرد بود و با تعویضش حل شد ولی الان نشد . به تنهایی هم راهی نیست که فقط ولتاژ 5 ولتو بالابرد چون Group Regulation هستن دیگه 5-12 ؟ پاور از خودمه حتما میخام تعمیرش کنم وقت هم هست اگه اساتید پایه باشن روش کار کنیم تجربه ای بشه واسه همه کار منم راه بیوفته .
    از همون توپولوژی قدیمی هم استفاده میکنه از این جدیدا نیستن
    بقیه ولتاژا هم کاملا اوکی هستن
    خیلی خیلی ممنون
    2008/09/29
    6,000
    410

پاسخ : تعمیر پاور گرین 485A

مشکل عجیبی داری.
    جریان میگیری از پاور ولتاژ ها چه تغییری میکنن؟ ترجیها از روی برد ولتاژ بگیرین
    2016/05/07
    346
    134

اره خوب منم همین حسو دارم عجیبه ولی ممکنه :دی
    جریانو الان میگیرم نتیجه رو میگم
    همینطور از روی برد هم ولتاژ گیری میکنم
    یه نکته ای هم که هست اینه که اگه فن وصل نباشه یه صدای ففففف از داخل مدار میاد به محض وصل شدن فن صدا قطع میشه / قبل از استارت همه چی ساکته
    2008/09/29
    6,000
    410

نقل قول نوشته اصلی توسط Reza Azimy_RW

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

اره خوب منم همین حسو دارم عجیبه ولی ممکنه :دی
    جریانو الان میگیرم نتیجه رو میگم
    همینطور از روی برد هم ولتاژ گیری میکنم
    یه نکته ای هم که هست اینه که اگه فن وصل نباشه یه صدای ففففف از داخل مدار میاد به محض وصل شدن فن صدا قطع میشه / قبل از استارت همه چی ساکته
    خازن 12 ولت رو چک کن فقط ظرفیت نه، مقاومت داخلیشونم میتونه بالا بره و اشکالاتیو ایجاد کنه.
    2016/05/07
    346
    134

112ولت مشکلی نداره ها ؟
    الان ولتاژ گیری کردم زیر بار نتیجه :
    ولتاژ سیم قرمز (5ولت) 4.8 دهم بود که وقتی جریان حدود 4 امپر از 12 ولت میگرفتم ولتاژ میرفت بالا تا حدود 5.2 دهم
    ولتاژ سیم زرد (12 ولت) 12.6 دهم بود که وقتی جریان حدود 1 امپری از سیم قرمز(5ولت) میگرفتم ولتاژ 12 بازم افزایش پیدا میکرد تا حدود 12.8 ولت
    این دو حالت ممکن الان چی فک میکنین ؟!
    راستی من همیشه یه لامپ 12 ولت 60 وات رو برای تست جریان کشی استفاده میکردم که اصولا روی هر 3 تا ولتاژ ( 12-5- و 3.3 ) جواب میداد ولی تو این مورد وقتی با اون لامپ میخاستم از 5 ولت جریان بکشم پاور خاموش میشد باید دوباره استارت میکردم واسه همین مجبور شدم از یه موتور کم مصرفتر واسه جریان کشی از 5 ولت استفاده کنم ( حدود 1 امپر جریان کشی)
    2008/09/29
    6,000
    410

112ولت مشکلی نداره ها ؟
    الان ولتاژ گیری کردم زیر بار نتیجه :
    ولتاژ سیم قرمز (5ولت) 4.8 دهم بود که وقتی جریان حدود 4 امپر از 12 ولت میگرفتم ولتاژ میرفت بالا تا حدود 5.2 دهم
    ولتاژ سیم زرد (12 ولت) 12.6 دهم بود که وقتی جریان حدود 1 امپری از سیم قرمز(5ولت) میگرفتم ولتاژ 12 بازم افزایش پیدا میکرد تا حدود 12.8 ولت
    این دو حالت ممکن الان چی فک میکنین ؟!
    راستی من همیشه یه لامپ 12 ولت 60 وات رو برای تست جریان کشی استفاده میکردم که اصولا روی هر 3 تا ولتاژ ( 12-5- و 3.3 ) جواب میداد ولی تو این مورد وقتی با اون لامپ میخاستم از 5 ولت جریان بکشم پاور خاموش میشد باید دوباره استارت میکردم واسه همین مجبور شدم از یه موتور کم مصرفتر واسه جریان کشی از 5 ولت استفاده کنم ( حدود 1 امپر جریان کشی)
    این پاور چند وقته استفاده میشه؟
    ببین فید بک ولتاژ از کدوم ولتاژ یا ولتاژ ها گرفته شده.
    2016/05/07
    346
    134

دقیقا نمیدونم تمیزه خخازنای نهایی هم هی کدوم مشکل ضاهری ندارن حتی دو تا از خازا رو که بیشتر شگ داشتم (از 5) در اوردم ولی مشکلی نداشتن
    ببین فید بک ولتاژ از کدوم ولتاژ یا ولتاژ ها گرفته شده.
    تست بالا نشون میده ولتاژ فیدبک مثل بقیه به 12 و 5 ربط داره ولی ولتاژ 12 ولت تو محدوده معمولیه (12.6)
    الان مقاومت بین دو تا پایه رو بردمیدارم و تست میگیرم ببینم چقدر دو پایه بهم راه میدنن ببینم چیه
    2008/09/29
    6,000
    410

دقیقا نمیدونم تمیزه خخازنای نهایی هم هی کدوم مشکل ضاهری ندارن حتی دو تا از خازا رو که بیشتر شگ داشتم (از 5) در اوردم ولی مشکلی نداشتن

تست بالا نشون میده ولتاژ فیدبک مثل بقیه به 12 و 5 ربط داره ولی ولتاژ 12 ولت تو محدوده معمولیه (12.6)
    الان مقاومت بین دو تا پایه رو بردمیدارم و تست میگیرم ببینم چقدر دو پایه بهم راه میدنن ببینم چیه
    اونجوری که شما فکر میکنین فیدبک نمیگیرن، معمولا با دو تا مقاومت یه سر مشترکه که سر مشترک میره طرف ای سی سویچینگ
    2016/05/07
    346
    134

ونجوری که شما فکر میکنین فیدبک نمیگیرن،
    خوب منم همینجوری فک میکردم دیگه مدارای مشابه رو بررسی کردم
    اون مقاومتو که گفتم برمیدارم واسه فیدبک نبود همینجوری میخاسم مقاومت بین +- خروجی رو اندازه بگیرم
    ببه هر حال اگه فیدبک دچار مشکل بود باید هر دوی ولتاژها پایین میومد نه یکی بالا یکی پایین چون یه فیدبکه درسته ؟
    2008/09/29
    6,000
    410

خوب منم همینجوری فک میکردم دیگه مدارای مشابه رو بررسی کردم
    اون مقاومتو که گفتم برمیدارم واسه فیدبک نبود همینجوری میخاسم مقاومت بین +- خروجی رو اندازه بگیرم
    ببه هر حال اگه فیدبک دچار مشکل بود باید هر دوی ولتاژها پایین میومد نه یکی بالا یکی پایین چون یه فیدبکه درسته ؟
    اره خوب دیوتی سایکل برای هر لاین خروجی یکسانه. نمیدونم چرا اینطوری شده. اگر از فیدبک نباشه. شاید از ترانس باشه. که اونم مطنعن نیستم. خودت که مدار رو چک کردی چی فکر میکنی
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 17