اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل محافظ برق

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل محافظ برق

سلام .محافظ برقی برای تعمیر برایم اوردند ک سه تا ledبا رنگهای قرمز -زرد وسبزدارد.وقتی برق میزنم فقط در حالت زرد میماند وسبز نمیشه .ای سی lm324وزنرها ودیودها وترانزیستور را چک کردم سالم بودند ولی بازهم همه را عوض کردم نتیجه نداد.دیودهای 4007 ورودی راهم عوض کردم باز مشکل پا برجاست.خازنهای الکترولیت وledها راهم عوض کردن نتیجه نداده دیگر نمیدانم چه باید بکنم.بعد یکی دودقیقه دوتا مقاومت وزنرها ک 12ولتی هستند شروع ب گرم شدن میکنند .برد را هم از نظر قطعی یا اتصالی چک کردم ظاهرا ایرادی ندیدم .لطفا راهنمایی کنید.

پاسخ : مشکل محافظ برق

نوشته اصلی توسط زمانی نمایش پست ها
    سلام .محافظ برقی برای تعمیر برایم اوردند ک سه تا ledبا رنگهای قرمز -زرد وسبزدارد.وقتی برق میزنم فقط در حالت زرد میماند وسبز نمیشه .ای سی lm324وزنرها ودیودها وترانزیستور را چک کردم سالم بودند ولی بازهم همه را عوض کردم نتیجه نداد.دیودهای 4007 ورودی راهم عوض کردم باز مشکل پا برجاست.خازنهای الکترولیت وledها راهم عوض کردن نتیجه نداده دیگر نمیدانم چه باید بکنم.بعد یکی دودقیقه دوتا مقاومت وزنرها ک 12ولتی هستند شروع ب گرم شدن میکنند .برد را هم از نظر قطعی یا اتصالی چک کردم ظاهرا ایرادی ندیدم .لطفا راهنمایی کنید.
    با این شرایط یک عکس بزار و قطعاتی رو که عوض کردی رو روی اون
    بگو تا دوستان ببینند و نظر بدهند
    قصه زندگی همیشه با مدادی که ما دوست داریم نوشته نمی شه .....

دیدگاه

سلامی دوباره خدمت دوستان.قطعاتی ک دورش خط کشیدم عوض کردام ونوگذاشتم.درضمن ولتاژتغذیه ای سی 6ولت ودر زنر ورودی 24ولت وخروجی 11.5ولت میباشد.سروسط ترانزیستور 24ولت وکناریها زیر یک ولت هستند.

دیدگاه

این مدار حتمال زیاد از تنظیم خارج شده، باید نقشه شو کامل بکشین و دوباره تنظیم بشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arvinfx نمایش پست ها
          این مدار حتمال زیاد از تنظیم خارج شده، باید نقشه شو کامل بکشین و دوباره تنظیم بشه
          سلام .من منظورشما را متوجه نشدم .مگر تنظیمات خاصی در مدار هست؟

دیدگاه

بله این مدار آنالوگ هست ، اول ولتاژ مرجعش رو پیدا کنید اونو چک کنین

دیدگاه

سلام دوست عزیز رله رو هم چک کنید
              زرد است ک لبریز حقایق شده تلخ است که با درد موافق شده
              عاشق نشدی وگرنه می فهمیدی پاییز بهاری است ک عاشق شده

دیدگاه

بله این مدار آنالوگ هست ، اول ولتاژ مرجعش رو پیدا کنید اونو چک کنین
                اطلاعی از ولتاژمرجعش ندارم اما دوتا زنر 12ولتی داردو ولتاژتغذیه ایسی ک انزاه کردم 6ولت بود

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نوشته اصلی توسط Pooryamm نمایش پست ها
                سلام دوست عزیز رله رو هم چک کنید
                حتما رله را هم چک میکنم

دیدگاه

سلام
                  اون خازن خاکستری کنار رله رو چک کن
                  راه در جهان یکی است و ان راه راستی است

دیدگاه

اطلاعی از ولتاژمرجعش ندارم اما دوتا زنر 12ولتی داردو ولتاژتغذیه ایسی ک انزاه کردم 6ولت بود

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

حتما رله را هم چک میکنم
                    ببینید این مدار از دو مقایسه گر استفاده کرده که ولتاژ شهر رو با یه ولتاژ مرجه مقایسه میکنه و خروجی رله رو فعال میکنه. اگر روی زرد میمونه یعنی مشکلی توی ولتاژ مرجع یا حتی ولتاژ تغذیه داری.
                    این موضوع ممکنه با ضعیف شدن خازن MKT ( همون خاکستری ) هم اتفاق بیفته ظرفیت اون رو چک کنین با ظرفیت نوشته شده روش مطابقت داشته باشه
                    جدیدترین ویرایش توسط arvinfx; ۱۶:۲۳ ۱۳۹۸/۰۱/۲۱.

دیدگاه

ببینید این مدار از دو مقایسه گر استفاده کرده که ولتاژ شهر رو با یه ولتاژ مرجه مقایسه میکنه و خروجی رله رو فعال میکنه. اگر روی زرد میمونه یعنی مشکلی توی ولتاژ مرجع یا حتی ولتاژ تغذیه داری.
                      این موضوع ممکنه با ضعیف شدن خازن MKT ( همون خاکستری ) هم اتفاق بیفته ظرفیت اون رو چک کنین با ظرفیت نوشته شده روش مطابقت داشته باشه
                      خازن از برد دراوردم ومقدارش 400نانوبود ک باید 470نانو باشد وجایش خازن پلی استر 463نانو گذاشتم ولی باز هم کار نکردولتاژهای دو نقطه را روی برد نوشته ام ک علاوه بران پایه 4ای سی 6ولت وپایه وسط ترانزیستور 945حدود 27ولت وپایه های کناری زیر 1ولت هستند.رله هم ازمایش کردم سالمه.فقط یک مسئله را بعد کلی وارسی فهمیدم واینکه وقتی خازن الکترولیت 100میکرو در گوشه برد ک مربوط ب تایم مداره از برد خارج کردم بعد وصل ب برق دیود سبز بلافاصله روشن میشود ورله وصل میکنه.صد البته برد ارزش مادی ب هیچ وجه نداره ک من سا عتها وقت صرف کردم فقط میخواهم علت پیدا بشه تا تجربه ای باشد در جهت تعمیر سایر بردها.از همکاری دوستان سپاسگذارم

دیدگاه

خازن از برد دراوردم ومقدارش 400نانوبود ک باید 470نانو باشد وجایش خازن پلی استر 463نانو گذاشتم ولی باز هم کار نکردولتاژهای دو نقطه را روی برد نوشته ام ک علاوه بران پایه 4ای سی 6ولت وپایه وسط ترانزیستور 945حدود 27ولت وپایه های کناری زیر 1ولت هستند.رله هم ازمایش کردم سالمه.فقط یک مسئله را بعد کلی وارسی فهمیدم واینکه وقتی خازن الکترولیت 100میکرو در گوشه برد ک مربوط ب تایم مداره از برد خارج کردم بعد وصل ب برق دیود سبز بلافاصله روشن میشود ورله وصل میکنه.صد البته برد ارزش مادی ب هیچ وجه نداره ک من سا عتها وقت صرف کردم فقط میخواهم علت پیدا بشه تا تجربه ای باشد در جهت تعمیر سایر بردها.از همکاری دوستان سپاسگذارم
                        دیود های۴۱۴۸ رو چک کنید و از یک ای سی دیگه استفاده کنید جهت اطمینان
                        زرد است ک لبریز حقایق شده تلخ است که با درد موافق شده
                        عاشق نشدی وگرنه می فهمیدی پاییز بهاری است ک عاشق شده

دیدگاه

شما گفتید که وقتی خازن 100 میکرو رو خارج کردید چراغ سبز و رله روشن شدن. پس خازن رو مجدد در مدار قرار بدید و چک کنید که آیا وقتی مدار رو به برق وصل می کنید ولتاژ این خازن زیاد میشه یا نه. در اصل ولتاژش باید کم کم زیاد بشه تا به یک ولتاژ مرجعی برسه و وقتی به اون میرسه، رله فعال میشه. بررسی کنید که اون ولتاژ مرجع چند ولته. برای این کار شما باید ببینید که پایه مثبت خازن 100 میکرو به کدوم پایه آیسی lm324 وصل شده. در واقع یا به پایه مثبت آپ امپ وصل شده یا به ورودی منفی.بعدش از روی دیتاشیت این آیسی ببینید که اون یکی ورودی آپ امپ کدوم پایه آیسی هست و چه ولتاژی داره. این همون ولتاژ مرجع هست که احتمالا از یه تقسیم مقاومتی بدست میاد. چک کنید که آیا ولتاژ خازن بعد از 4 یا 5 دقیقه به ولتاژ مرجع میرسه یا نه. در واقع یا خازن شارژ نمیشه و یا ولتاژ مرجع باید یه تغییر کوچیکی بکنه. نتیجه رو اعلام بفرمایید.

دیدگاه

سلام .من ولتاژ خازن 100میکرو را ب محض وصل کردن ب برق اندازه گیری کردم ک از حدود 7دهم ولت شروع و در 1.3ولت ثابت شد .پایه مثبت خازن ب پایه 5 ای سی وصل است.در ضمن وقتی یک پایه خازن از مدار جدا کردم دیود نوری سبز روشن شد اما رله سریع قطع ووصل میکنه و دیود سوسو میزنه البته قبلا اینطور نمیشد و رله کامل وصل میشد.

دیدگاه

ولتاژ خازن نباید روی 1.3 گیر کنه. یه مقاومت به خازن وصل هست و خازن از طریق اون شارژ میشه. ولتاژی که به ابتدای مقاومت میرسه چقدره؟ ولتاژ پایه 6 آیسی چقدر هست؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X