ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 12
    2018/04/30
    18
    0

سئوال در مورد برد مدار فرمان جک برقی درب پارکینگ

با سلام
    دوستان ما یه جک برقی برای درب مجتمع نصب کرده بودیم. چند سالی هست که بدون مشکل کار میکرد. مشکلی که الان پیش اومده اینه که درب به صورت ناقص باز و بسته میشه. به یه تعمیرکار زنگ زدیم اومد و گفت که پنل دچار مشکل شده. مشکل هم نرم افزاری هست. یعنی تنظیمات رو وقتی مجدد سِت میکنه و ذخیره میکنه خوبه ولی کافیه برق یه بار قطع و وصل بشه. تنظیمات باز هم بهم میریزه. یعنی به صورت دائمی ذخیره نمیشه تنظیمات. این بنده خدا گفت باید یکی بخرید. آیا امکانش نیست که از نظر نرم افزاری درستش کرد؟ حتی با ریست تنظیمات که در منوی خود برد هست مشکل حل نشد. ممنون میشم راهنمایی کنید

اینم تصویر برد

2017/03/26
    723
    309

پاسخ : سئوال در مورد برد مدار فرمان جک برقی درب پارکینگ

نقل قول نوشته اصلی توسط zizu63

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

با سلام
    دوستان ما یه جک برقی برای درب مجتمع نصب کرده بودیم. چند سالی هست که بدون مشکل کار میکرد. مشکلی که الان پیش اومده اینه که درب به صورت ناقص باز و بسته میشه. به یه تعمیرکار زنگ زدیم اومد و گفت که پنل دچار مشکل شده. مشکل هم نرم افزاری هست. یعنی تنظیمات رو وقتی مجدد سِت میکنه و ذخیره میکنه خوبه ولی کافیه برق یه بار قطع و وصل بشه. تنظیمات باز هم بهم میریزه. یعنی به صورت دائمی ذخیره نمیشه تنظیمات. این بنده خدا گفت باید یکی بخرید. آیا امکانش نیست که از نظر نرم افزاری درستش کرد؟ حتی با ریست تنظیمات که در منوی خود برد هست مشکل حل نشد. ممنون میشم راهنمایی کنید

اینم تصویر برد

سلام این موارد مربوط میشه به حافظه من این برد رو نداشتم ولی
    در مورد برد های مشابه چون eeprom خراب شده بود درمیکروکنترلر
    همین حالت رو داشت و نشد درستش کنیم
    2018/04/30
    18
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط خلبان

سلام این موارد مربوط میشه به حافظه من این برد رو نداشتم ولی
    در مورد برد های مشابه چون eeprom خراب شده بود درمیکروکنترلر
    همین حالت رو داشت و نشد درستش کنیم
    درود

یعنی این برد هم یه میکرو کنترلر هست؟ آی سی میکروش کجاست دقیقا؟ یه مکعبی کوچیک زیر سون سگمنت هست اونه؟

بعد اینکه نمیشه اینا رو یه جوری فلش کرد و یا برنامه شون رو ایریز کرد و مجدد برنامه داد/؟
    2017/03/26
    723
    309

درود

یعنی این برد هم یه میکرو کنترلر هست؟ آی سی میکروش کجاست دقیقا؟ یه مکعبی کوچیک زیر سون سگمنت هست اونه؟

بعد اینکه نمیشه اینا رو یه جوری فلش کرد و یا برنامه شون رو ایریز کرد و مجدد برنامه داد/؟
    یک قطعه بالای lcd هست که کریستال هم داره که درست معلوم
    نیست اگه تونستی یک عکس واضح از اون بزار فکر کنم اون باشه
    بعضی از شرکتها این آی سی ها رو به شکل برنامه ریزی شده دارن
    خراب شد تو نمایندگی خودشون عوض میکنند درست میشه ولی
    گفتم این برد رو نمی دونم
    2018/04/30
    18
    0

یک قطعه بالای lcd هست که کریستال هم داره که درست معلوم
    نیست اگه تونستی یک عکس واضح از اون بزار فکر کنم اون باشه
    بعضی از شرکتها این آی سی ها رو به شکل برنامه ریزی شده دارن
    خراب شد تو نمایندگی خودشون عوض میکنند درست میشه ولی
    گفتم این برد رو نمی دونم
    سلام

با توجه به کریستال و سیمی که به کیت وصل هست و انتهای سیم چشمیِ مادون قرمز نصبه، بنظر میاد که این قسمت برای ارسال و دریافت برای ریموت باشه اما با این حال این عکس از اون قسمت هست

برای اینکه بتونم عکس رو بگیرم ال سی دی رو خارج کردم. این آی سی ها هم زیر ال سی دی بود

سپاس از توجهتون
    ویرایش توسط zizu63 : 2019/04/12 در ساعت 23:28
    2017/03/26
    723
    309

سلام

با توجه به کریستال و سیمی که به کیت وصل هست و انتهای سیم چشمیِ مادون قرمز نصبه، بنظر میاد که این قسمت برای ارسال و دریافت برای ریموت باشه اما با این حال این عکس از اون قسمت هست

برای اینکه بتونم عکس رو بگیرم ال سی دی رو خارج کردم. این آی سی ها هم زیر ال سی دی بود

سپاس از توجهتون
    خیلی خوب شد که باز کردی و عکس قرار دادی دستت درد نکنه تجربه خوبی هست حدس میزدم که اون
    قسمت بالای lcd مورد مد نظرم نباشه میکروی اون pic سری 18 هست و فکر کنم حافظه اون خراب شده
    2018/04/30
    18
    0

خیلی خوب شد که باز کردی و عکس قرار دادی دستت درد نکنه تجربه خوبی هست حدس میزدم که اون
    قسمت بالای lcd مورد مد نظرم نباشه میکروی اون pic سری 18 هست و فکر کنم حافظه اون خراب شده

نکته ای بازم برام سئواله اینه که برنامه اینو باید داشت تا بشه مجدد بهش برنامه زد درسته؟
    و سئوال دیگه آیا حتما مشکل نرم افزاری هست یا اینکه ممکنه به خاطر یه قطعه سخت افزاری غیر از آی سی خراب باشه که باعث این کار بشه؟
    و اگر حتما نرم افزاری هست جز شرکت سازنده راهکاری دیگه برای برنامه زدن مجدد نیست؟
    مثل اینکه برنامه ای دیگه ای حتی متعلق به شرکتی دیگه رو بشه به این میکرو زد. هست چنین سورس هایی اصلا توی وب؟
    2017/03/26
    723
    309

نکته ای بازم برام سئواله اینه که برنامه اینو باید داشت تا بشه مجدد بهش برنامه زد درسته؟
    و سئوال دیگه آیا حتما مشکل نرم افزاری هست یا اینکه ممکنه به خاطر یه قطعه سخت افزاری غیر از آی سی خراب باشه که باعث این کار بشه؟
    و اگر حتما نرم افزاری هست جز شرکت سازنده راهکاری دیگه برای برنامه زدن مجدد نیست؟
    مثل اینکه برنامه ای دیگه ای حتی متعلق به شرکتی دیگه رو بشه به این میکرو زد. هست چنین سورس هایی اصلا توی وب؟
    اگه حافظه خراب شده باشه ما کاری نمی تونیم انجام بدیم فقط شرکت سازنده می تونه که معمولا یکی از همون میکرو رو اماده برای تعویض داره و تعویض میکنه من خودم وقتی از این بردها طراحی میکنم و روی دستگاه میبندم میکرو اماده و یدک به اپراتورها میدم که در چنین مواقعی لنگ نمونند
    2008/09/29
    6,000
    410

فقط یه امیدی هست، اونم اینه که یه پروگرامر PIC پیدا کنی و سعتی کنی حافظشو بخونی، اگر رجیستر های قفل نرم افزاری برد رو فعال نکرده باشن میتونی برنامه رو روی یه میکرو دیگه کپی کنی.
    اگر نه فقط شرکت سازنده میتونه تعمیرش کنه. البته توی چین هم چندین شرکت هست که این فیوز بیتها رو با روشهای نوری و مستقیم غیر فعال میکنن ولی هزینش برای شما بیشتر از خرید 50 تا برد هست.

اگر میتونی از پارامتر هایی که میتونه کنترل و عوض کنه برامون عکس بزار.

و اینکه احتمالا نرم افزار نویس این برد خیلی به حافظه EEPROM ای سی اتکا کرده و هی روش مینویسه که این ممکنه بازم این مشکل رو شما چند سال دیگه داشته باشین.
    2017/03/26
    723
    309

نقل قول نوشته اصلی توسط arvinfx

فقط یه امیدی هست، اونم اینه که یه پروگرامر PIC پیدا کنی و سعتی کنی حافظشو بخونی، اگر رجیستر های قفل نرم افزاری برد رو فعال نکرده باشن میتونی برنامه رو روی یه میکرو دیگه کپی کنی.
    اگر نه فقط شرکت سازنده میتونه تعمیرش کنه. البته توی چین هم چندین شرکت هست که این فیوز بیتها رو با روشهای نوری و مستقیم غیر فعال میکنن ولی هزینش برای شما بیشتر از خرید 50 تا برد هست.

اگر میتونی از پارامتر هایی که میتونه کنترل و عوض کنه برامون عکس بزار.

و اینکه احتمالا نرم افزار نویس این برد خیلی به حافظه EEPROM ای سی اتکا کرده و هی روش مینویسه که این ممکنه بازم این مشکل رو شما چند سال دیگه داشته باشین.
    سلام این مورد آخر که فرمودین یک روش برخی از شرکت ها هست
    که میکرو خراب بشه و برد نیاز به تعمیر پیدا کنه والا میکرو در شرایط
    مناسب کار می*کنه و زود خراب نمیشه
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 12