اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سئوال در مورد برد مدار فرمان جک برقی درب پارکینگ

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سئوال در مورد برد مدار فرمان جک برقی درب پارکینگ

با سلام
    دوستان ما یه جک برقی برای درب مجتمع نصب کرده بودیم. چند سالی هست که بدون مشکل کار میکرد. مشکلی که الان پیش اومده اینه که درب به صورت ناقص باز و بسته میشه. به یه تعمیرکار زنگ زدیم اومد و گفت که پنل دچار مشکل شده. مشکل هم نرم افزاری هست. یعنی تنظیمات رو وقتی مجدد سِت میکنه و ذخیره میکنه خوبه ولی کافیه برق یه بار قطع و وصل بشه. تنظیمات باز هم بهم میریزه. یعنی به صورت دائمی ذخیره نمیشه تنظیمات. این بنده خدا گفت باید یکی بخرید. آیا امکانش نیست که از نظر نرم افزاری درستش کرد؟ حتی با ریست تنظیمات که در منوی خود برد هست مشکل حل نشد. ممنون میشم راهنمایی کنید

اینم تصویر برد

پاسخ : سئوال در مورد برد مدار فرمان جک برقی درب پارکینگ

نوشته اصلی توسط zizu63 نمایش پست ها
    با سلام
    دوستان ما یه جک برقی برای درب مجتمع نصب کرده بودیم. چند سالی هست که بدون مشکل کار میکرد. مشکلی که الان پیش اومده اینه که درب به صورت ناقص باز و بسته میشه. به یه تعمیرکار زنگ زدیم اومد و گفت که پنل دچار مشکل شده. مشکل هم نرم افزاری هست. یعنی تنظیمات رو وقتی مجدد سِت میکنه و ذخیره میکنه خوبه ولی کافیه برق یه بار قطع و وصل بشه. تنظیمات باز هم بهم میریزه. یعنی به صورت دائمی ذخیره نمیشه تنظیمات. این بنده خدا گفت باید یکی بخرید. آیا امکانش نیست که از نظر نرم افزاری درستش کرد؟ حتی با ریست تنظیمات که در منوی خود برد هست مشکل حل نشد. ممنون میشم راهنمایی کنید

اینم تصویر برد

سلام این موارد مربوط میشه به حافظه من این برد رو نداشتم ولی
    در مورد برد های مشابه چون eeprom خراب شده بود درمیکروکنترلر
    همین حالت رو داشت و نشد درستش کنیم
    قصه زندگی همیشه با مدادی که ما دوست داریم نوشته نمی شه .....

دیدگاه

نوشته اصلی توسط خلبان نمایش پست ها
      سلام این موارد مربوط میشه به حافظه من این برد رو نداشتم ولی
      در مورد برد های مشابه چون eeprom خراب شده بود درمیکروکنترلر
      همین حالت رو داشت و نشد درستش کنیم
      درود

یعنی این برد هم یه میکرو کنترلر هست؟ آی سی میکروش کجاست دقیقا؟ یه مکعبی کوچیک زیر سون سگمنت هست اونه؟

بعد اینکه نمیشه اینا رو یه جوری فلش کرد و یا برنامه شون رو ایریز کرد و مجدد برنامه داد/؟

دیدگاه

درود

یعنی این برد هم یه میکرو کنترلر هست؟ آی سی میکروش کجاست دقیقا؟ یه مکعبی کوچیک زیر سون سگمنت هست اونه؟

بعد اینکه نمیشه اینا رو یه جوری فلش کرد و یا برنامه شون رو ایریز کرد و مجدد برنامه داد/؟
        یک قطعه بالای lcd هست که کریستال هم داره که درست معلوم
        نیست اگه تونستی یک عکس واضح از اون بزار فکر کنم اون باشه
        بعضی از شرکتها این آی سی ها رو به شکل برنامه ریزی شده دارن
        خراب شد تو نمایندگی خودشون عوض میکنند درست میشه ولی
        گفتم این برد رو نمی دونم

دیدگاه

یک قطعه بالای lcd هست که کریستال هم داره که درست معلوم
          نیست اگه تونستی یک عکس واضح از اون بزار فکر کنم اون باشه
          بعضی از شرکتها این آی سی ها رو به شکل برنامه ریزی شده دارن
          خراب شد تو نمایندگی خودشون عوض میکنند درست میشه ولی
          گفتم این برد رو نمی دونم
          سلام

با توجه به کریستال و سیمی که به کیت وصل هست و انتهای سیم چشمیِ مادون قرمز نصبه، بنظر میاد که این قسمت برای ارسال و دریافت برای ریموت باشه اما با این حال این عکس از اون قسمت هست

برای اینکه بتونم عکس رو بگیرم ال سی دی رو خارج کردم. این آی سی ها هم زیر ال سی دی بود

سپاس از توجهتون
          جدیدترین ویرایش توسط zizu63; ۰۰:۲۸ ۱۳۹۸/۰۱/۲۴.

دیدگاه

سلام

با توجه به کریستال و سیمی که به کیت وصل هست و انتهای سیم چشمیِ مادون قرمز نصبه، بنظر میاد که این قسمت برای ارسال و دریافت برای ریموت باشه اما با این حال این عکس از اون قسمت هست

برای اینکه بتونم عکس رو بگیرم ال سی دی رو خارج کردم. این آی سی ها هم زیر ال سی دی بود

سپاس از توجهتون
            خیلی خوب شد که باز کردی و عکس قرار دادی دستت درد نکنه تجربه خوبی هست حدس میزدم که اون
            قسمت بالای lcd مورد مد نظرم نباشه میکروی اون pic سری 18 هست و فکر کنم حافظه اون خراب شده

دیدگاه

خیلی خوب شد که باز کردی و عکس قرار دادی دستت درد نکنه تجربه خوبی هست حدس میزدم که اون
              قسمت بالای lcd مورد مد نظرم نباشه میکروی اون pic سری 18 هست و فکر کنم حافظه اون خراب شده

نکته ای بازم برام سئواله اینه که برنامه اینو باید داشت تا بشه مجدد بهش برنامه زد درسته؟
              و سئوال دیگه آیا حتما مشکل نرم افزاری هست یا اینکه ممکنه به خاطر یه قطعه سخت افزاری غیر از آی سی خراب باشه که باعث این کار بشه؟
              و اگر حتما نرم افزاری هست جز شرکت سازنده راهکاری دیگه برای برنامه زدن مجدد نیست؟
              مثل اینکه برنامه ای دیگه ای حتی متعلق به شرکتی دیگه رو بشه به این میکرو زد. هست چنین سورس هایی اصلا توی وب؟

دیدگاه

نکته ای بازم برام سئواله اینه که برنامه اینو باید داشت تا بشه مجدد بهش برنامه زد درسته؟
                و سئوال دیگه آیا حتما مشکل نرم افزاری هست یا اینکه ممکنه به خاطر یه قطعه سخت افزاری غیر از آی سی خراب باشه که باعث این کار بشه؟
                و اگر حتما نرم افزاری هست جز شرکت سازنده راهکاری دیگه برای برنامه زدن مجدد نیست؟
                مثل اینکه برنامه ای دیگه ای حتی متعلق به شرکتی دیگه رو بشه به این میکرو زد. هست چنین سورس هایی اصلا توی وب؟
                اگه حافظه خراب شده باشه ما کاری نمی تونیم انجام بدیم فقط شرکت سازنده می تونه که معمولا یکی از همون میکرو رو اماده برای تعویض داره و تعویض میکنه من خودم وقتی از این بردها طراحی میکنم و روی دستگاه میبندم میکرو اماده و یدک به اپراتورها میدم که در چنین مواقعی لنگ نمونند

دیدگاه

فقط یه امیدی هست، اونم اینه که یه پروگرامر PIC پیدا کنی و سعتی کنی حافظشو بخونی، اگر رجیستر های قفل نرم افزاری برد رو فعال نکرده باشن میتونی برنامه رو روی یه میکرو دیگه کپی کنی.
                  اگر نه فقط شرکت سازنده میتونه تعمیرش کنه. البته توی چین هم چندین شرکت هست که این فیوز بیتها رو با روشهای نوری و مستقیم غیر فعال میکنن ولی هزینش برای شما بیشتر از خرید 50 تا برد هست.

اگر میتونی از پارامتر هایی که میتونه کنترل و عوض کنه برامون عکس بزار.

و اینکه احتمالا نرم افزار نویس این برد خیلی به حافظه EEPROM ای سی اتکا کرده و هی روش مینویسه که این ممکنه بازم این مشکل رو شما چند سال دیگه داشته باشین.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arvinfx نمایش پست ها
                    فقط یه امیدی هست، اونم اینه که یه پروگرامر PIC پیدا کنی و سعتی کنی حافظشو بخونی، اگر رجیستر های قفل نرم افزاری برد رو فعال نکرده باشن میتونی برنامه رو روی یه میکرو دیگه کپی کنی.
                    اگر نه فقط شرکت سازنده میتونه تعمیرش کنه. البته توی چین هم چندین شرکت هست که این فیوز بیتها رو با روشهای نوری و مستقیم غیر فعال میکنن ولی هزینش برای شما بیشتر از خرید 50 تا برد هست.

اگر میتونی از پارامتر هایی که میتونه کنترل و عوض کنه برامون عکس بزار.

و اینکه احتمالا نرم افزار نویس این برد خیلی به حافظه EEPROM ای سی اتکا کرده و هی روش مینویسه که این ممکنه بازم این مشکل رو شما چند سال دیگه داشته باشین.
                    سلام این مورد آخر که فرمودین یک روش برخی از شرکت ها هست
                    که میکرو خراب بشه و برد نیاز به تعمیر پیدا کنه والا میکرو در شرایط
                    مناسب کار می*کنه و زود خراب نمیشه

دیدگاه

سلام این مورد آخر که فرمودین یک روش برخی از شرکت ها هست
                      که میکرو خراب بشه و برد نیاز به تعمیر پیدا کنه والا میکرو در شرایط
                      مناسب کار می*کنه و زود خراب نمیشه
                      بله اینم هست، من خوش بینانشو گفتم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arvinfx نمایش پست ها
                        بله اینم هست، من خوش بینانشو گفتم

با تشکر از توضیحات شما

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X