اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک در رابطه با فرمان کلید در بسکام

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک در رابطه با فرمان کلید در بسکام

سلام
    در بسکام با چه دستوری میتونم فرمان لحظه ای بدم؟
    منظورم اینه مثلا ما یه برنامه ای برای میکرو نوشتیم و یه کلید داریم حالا میخوام وقتی این کلید یکی از پایه های میکرو رو ۱ کرد بدون توجه به اینکه الان میکرو داره کدوم خط برنامه رو اجرا میکنه اون فرمان تعریف شده براش رو اجرا کنه
    با تشکر

پاسخ : کمک در رابطه با فرمان کلید در بسکام

نوشته اصلی توسط Farshid.Parvari نمایش پست ها
    سلام
    در بسکام با چه دستوری میتونم فرمان لحظه ای بدم؟
    منظورم اینه مثلا ما یه برنامه ای برای میکرو نوشتیم و یه کلید داریم حالا میخوام وقتی این کلید یکی از پایه های میکرو رو ۱ کرد بدون توجه به اینکه الان میکرو داره کدوم خط برنامه رو اجرا میکنه اون فرمان تعریف شده براش رو اجرا کنه
    با تشکر
    سلام
    این کاری که شما میخوایید بکنید رو بهش میگن وقفه خارجی و هر میکروکنترلر بسته به ساختارش تعداد محدودی وقفه خارجی روی بعضی پایه هاش داره. میکروکنترلری مثل ATMega32 فقط سه وقفه خارجی داره.
    شما باید در مورد وقفه خارجی تحقیق کنید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hossein.m98 نمایش پست ها
      سلام
      این کاری که شما میخوایید بکنید رو بهش میگن وقفه خارجی و هر میکروکنترلر بسته به ساختارش تعداد محدودی وقفه خارجی روی بعضی پایه هاش داره. میکروکنترلری مثل ATMega32 فقط سه وقفه خارجی داره.
      خیلی خیلی ممنونم از پاسخگوییت اگه زحمتی نیست برات میشه یه مثال برام بزنی؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Farshid.Parvari نمایش پست ها
        خیلی خیلی ممنونم از پاسخگوییت اگه زحمتی نیست برات میشه یه مثال برام بزنی؟
        متاسفانه بسکام کار نمیکنم. اما همینو بگم که وقفه یه قطعه کدی داره به اسم زیر روال وقفه که مثل تابع هستش؛ وقتی وقفه رخ بده، برنامه اصلی متوقف میشه و زیر روال وقفه اجرا میشه. بعد از اجرای زیر روال وقفه، ادامه برنامه اصلی از همون نقطه که متوقف شده بود اجرا میشه.
        البته این که وقفه چجوری باشه و چجوری رخ بده یکم داستان داره که فکر کنم خودتون سرچ کنید در موردش بهتر باشه.

دیدگاه

سلام
          متاسفانه بسکام کار نمیکنم. اما همینو بگم که وقفه یه قطعه کدی داره به اسم زیر روال وقفه که مثل تابع هستش؛ وقتی وقفه رخ بده، برنامه اصلی متوقف میشه و زیر روال وقفه اجرا میشه. بعد از اجرای زیر روال وقفه، ادامه برنامه اصلی از همون نقطه که متوقف شده بود اجرا میشه.
          البته این که وقفه چجوری باشه و چجوری رخ بده یکم داستان داره که فکر کنم خودتون سرچ کنید در موردش بهتر باشه.
          خیلی خیلی ممنونم از راهنماییت رفتم سرچ کردم متوجه شدم چطور باید این کار رو انجام بدم همون سر نخی که بهم دادی خیلی بهم کمک کرد دستت درد نکنه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X