اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل HCPL-316J اپتوکوپلرIGBT

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل HCPL-316J اپتوکوپلرIGBT

با عرض سلام خدمت همه دوستان و اساتید
    برای درایو کردن یک پل با IGBT از اپتوکوپلر HPCL-316J استفاده کردم. تغذیه اپتو 17 ولت بود. قبل از اینکه به IGBT بار متصل بشه، دامنه ولتاژ خروجی اپتو 15 ولت بود. بعد از چند بار وصل کردن بار به IGBT، ولتاژ خروجی اپتو 5 ولت شد. هرچقدر هم ولتاژ تغذیه رو کم و زیاد کردم و قطعات رو تعویض کردم درست نشد. حتی اپتو جدید هم زدیم اما باز درست نشد. تغذیه ورودی به اپتو رو هم چک کردم.
    به نظرتون مشکل از کجا میتونه باشه؟؟؟
    ... و (بدانيد) گرفتن تصميمهاى محكم (براى رسيدن به اهداف بزرگ) با خوش گذرانى و سفرهآ‌هاى رنگين سازگار نيست و چه بسيار كه خواب شبانه تصميمهاى محكم روز را از ميان برده و تاريكيآ‌ها، خاطره همتآ‌هاى بلند را از يادها محو كرده است. (نهجآ‌البلاغه، خطبه211)

امام علي (ع):کسي که به وقت ياري رهبرش در خواب باشد، با لگد دشمنش بيدار مي شود (غررالحکم،ص 422)

پاسخ : مشکل HCPL-316J اپتوکوپلرIGBT

نوشته اصلی توسط AliRezaDAVE نمایش پست ها
    با عرض سلام خدمت همه دوستان و اساتید
    برای درایو کردن یک پل با IGBT از اپتوکوپلر HPCL-316J استفاده کردم. تغذیه اپتو 17 ولت بود. قبل از اینکه به IGBT بار متصل بشه، دامنه ولتاژ خروجی اپتو 15 ولت بود. بعد از چند بار وصل کردن بار به IGBT، ولتاژ خروجی اپتو 5 ولت شد. هرچقدر هم ولتاژ تغذیه رو کم و زیاد کردم و قطعات رو تعویض کردم درست نشد. حتی اپتو جدید هم زدیم اما باز درست نشد. تغذیه ورودی به اپتو رو هم چک کردم.
    به نظرتون مشکل از کجا میتونه باشه؟؟؟
    فکر کنم اپتو کوپلرو سوزوندید.
    ولتاژ تغذیه 4.5 تا 5.5 ولت هست.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
    X