اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

استفاده از برق سه فاز برای دستگاه تک فاز

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

استفاده از برق سه فاز برای دستگاه تک فاز

سلام دوستان - من راجب برق و ... الاعات کمی دارم میخواستم راهنماییم کنید.
    1- فرض اینه که ما یک برق 100 کیلو وات سه فاز داریم - میخواستم بدونم چه تعداد دستگاه تک فاز با قدرت 2000 وات میشه نصب کرد ؟
    2 - وقتی میگن 200 آمپر برق سه فاز یعنی چند آمپر برق تکفاز ؟ 600 آمپر ؟

لطفا به سوالات بالا جداگانه پاسخ بدید و اینکه میخوام بدونم این محاسباتی که من انجام دادم درست هست یا نه:
    چون ما تک فاز استفاده میکنیم پس از هر فاز جاداگنه استفاده میشه در نتیجه ما سه تا تک فاز 100 کیلو وات داریم ؟ یا اینکه سه تا تک فاز 33 کیلوات ؟
    اگر سه تا 100 باشه که میشه در مجموع 300000 هزار وات اونم تقسیم بر 2000 وات میشه 150 تا دستگاه
    و یا اینکه در کل 100 کیلو وات هست که در نهایت میشه 100000/2000 = 50 عدد دستگاه

پاسخ : استفاده از برق سه فاز برای دستگاه تک فاز

نوشته اصلی توسط peyman_pma نمایش پست ها
    سلام دوستان - من راجب برق و ... الاعات کمی دارم میخواستم راهنماییم کنید.
    1- فرض اینه که ما یک برق 100 کیلو وات سه فاز داریم - میخواستم بدونم چه تعداد دستگاه تک فاز با قدرت 2000 وات میشه نصب کرد ؟
    لطفا به سوالات بالا جداگانه پاسخ بدید و اینکه میخوام بدونم این محاسباتی که من انجام دادم درست هست یا نه:
    چون ما تک فاز استفاده میکنیم پس از هر فاز جاداگنه استفاده میشه در نتیجه ما سه تا تک فاز 100 کیلو وات داریم ؟ یا اینکه سه تا تک فاز 33 کیلوات ؟
    اگر سه تا 100 باشه که میشه در مجموع 300000 هزار وات اونم تقسیم بر 2000 وات میشه 150 تا دستگاه
    و یا اینکه در کل 100 کیلو وات هست که در نهایت میشه 100000/2000 = 50 عدد دستگاه
    سلام،
    100000 تقسیم به 2000

یعنی 600 آمپر تک فاز

سه تا تک فاز 33 کیلو وات

...و یا اینکه در کل 100 کیلو وات هست که در نهایت میشه 100000/2000 = 50 عدد دستگاه
    در کل 100 کیلو وات هست

.................................................. ....................

واسه اینکه به تناقض نخوری، این رو هم در نظر داشته باش که سه فاز ولتاژش 380 ولته ولی تک فاز 220 ولته که روی محاسبات توانشون تأثیر میذاره!
    ◙◙◙◙◙ میخوام به دوستان یه کتاب معرفی کنم! وقت کردید، بخونید - اسمش هست قرآن، سال نشر 10، نویسنده: خدا . ◙◙◙◙◙

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
    X