اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نقطه جوش خازنی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

نقطه جوش خازنی

با سلام خدمت استید محترم اول یک صلوات برای شادی روح جناب
    اقای تحریری بفرستیم..
    خوب حالا بریم یر اصل مطلب من برای جوش نقطه سر باطری های
    ۱۸۶۵۰میخوام یک دستگاه درست کنم نمونه های زیادیش رو توی
    نت دیدم که با ترانس ماکرویو درست میکردن اما من به دلیل این
    که نتونستم ترانسش رو گیر بیارم رفتم سراغ دستگاه های جوش
    نقطه خازنی و چیزی پیدا نکردم ولی فک میکنم باید مثلا چندتا ابر
    خازن رو که ولتاژ کاریشون۲/۷ولت هست اول موازی کنم بعد دو
    تا دسته که شد سریشون کنم تا ولتاژ ۵ولت رو قبول کنن بعد هم
    با ۵۵۵یک مدار تایمری بسازم و به رله وصل کنم تا زمان شارژرو
    کنترل کنه و تو جعبه پاور جاش کنم تا درست شه حالا شمااساتید
    اگه نقشه مدار تاخیر تایمری با رله و ۵۵۵دارید که لطف کنید
    به بذارید ایتجا تا استفاده کنم و اینکه بهذنظر شما ابر خازن خوبه
    ۴عدد استفاده کنم که دونه ای۸تومنه یا اینکه خازن ظرفیت بالا
    مثل۳۳۰۰میکرو۱۶ولت استفاده کنم که ارزونتره و اینکه چقدر عمر
    داره هر خازن تو این حالت من مثلا ماهی یکی یا دوبار استفاده
    دارم خلاصه راهنماییم کنید
    از کمکتون پیشاپیش متشکرم

پاسخ : نقطه جوش خازنی

نوشته اصلی توسط سروش فلا نمایش پست ها
    با سلام خدمت استید محترم اول یک صلوات برای شادی روح جناب
    اقای تحریری بفرستیم..
    خوب حالا بریم یر اصل مطلب من برای جوش نقطه سر باطری های
    ۱۸۶۵۰میخوام یک دستگاه درست کنم نمونه های زیادیش رو توی
    نت دیدم که با ترانس ماکرویو درست میکردن اما من به دلیل این
    که نتونستم ترانسش رو گیر بیارم رفتم سراغ دستگاه های جوش
    نقطه خازنی و چیزی پیدا نکردم ولی فک میکنم باید مثلا چندتا ابر
    خازن رو که ولتاژ کاریشون۲/۷ولت هست اول موازی کنم بعد دو
    تا دسته که شد سریشون کنم تا ولتاژ ۵ولت رو قبول کنن بعد هم
    با ۵۵۵یک مدار تایمری بسازم و به رله وصل کنم تا زمان شارژرو
    کنترل کنه و تو جعبه پاور جاش کنم تا درست شه حالا شمااساتید
    اگه نقشه مدار تاخیر تایمری با رله و ۵۵۵دارید که لطف کنید
    به بذارید ایتجا تا استفاده کنم و اینکه بهذنظر شما ابر خازن خوبه
    ۴عدد استفاده کنم که دونه ای۸تومنه یا اینکه خازن ظرفیت بالا
    مثل۳۳۰۰میکرو۱۶ولت استفاده کنم که ارزونتره و اینکه چقدر عمر
    داره هر خازن تو این حالت من مثلا ماهی یکی یا دوبار استفاده
    دارم خلاصه راهنماییم کنید
    از کمکتون پیشاپیش متشکرم
    سلام به نظرم بهتره از ابر خازن استفاده بشه بجای خازن های ظرفیت بالای معمولی/ و اینکه چون مقاومت خیلی پایینه به ولتاژ بالایی هم نیازی نیست همین 2.7 ولت کفایت میکنه( البته من در آینده ای نه چندان دور قراره یه ولدر باتری بسازم و الان نساخته با تحقیقاتی که انجام دادم نظر میدم) برای ساخت پالس هم چندین روش وجود داره یکیش اینه که از اپ امپ استفاده کنی و یک خازن رو شارژ و توسط مقاومت دشارژ کنی و این اپ امپ وقتی ولتاژ از یه حد گذشت بیاد هم خازن رو خالی کنه با یک ریت و اینکه پالس بده(مدت زمان پالس هم بر میگرده به اینکه اون خازن چقد طول میکشه از یه محدوده ای خالی تر بشه(یعنی ولتاژش بیاد پایین و اپ امپ دوباره پالسش فال بشه)
    و یا یک روش ساده تر اینه که از میکرو استفاده کنی ( مثلا ای تی تاینی یا اتمگا 8 که ساده ان) و پالس با محدوده ی دلخواه خودت ایجاد کنی یه دکمه هم بذاری به عنوان اینتراپت و جریان رو با ماسفت عبور بدی به سمت دو الکترود مسی

امیرحسین ضیا

دیدگاه

نوشته اصلی توسط azjaguar نمایش پست ها
      سلام به نظرم بهتره از ابر خازن استفاده بشه بجای خازن های ظرفیت بالای معمولی/ و اینکه چون مقاومت خیلی پایینه به ولتاژ بالایی هم نیازی نیست همین 2.7 ولت کفایت میکنه( البته من در آینده ای نه چندان دور قراره یه ولدر باتری بسازم و الان نساخته با تحقیقاتی که انجام دادم نظر میدم) برای ساخت پالس هم چندین روش وجود داره یکیش اینه که از اپ امپ استفاده کنی و یک خازن رو شارژ و توسط مقاومت دشارژ کنی و این اپ امپ وقتی ولتاژ از یه حد گذشت بیاد هم خازن رو خالی کنه با یک ریت و اینکه پالس بده(مدت زمان پالس هم بر میگرده به اینکه اون خازن چقد طول میکشه از یه محدوده ای خالی تر بشه(یعنی ولتاژش بیاد پایین و اپ امپ دوباره پالسش فال بشه)
      و یا یک روش ساده تر اینه که از میکرو استفاده کنی ( مثلا ای تی تاینی یا اتمگا 8 که ساده ان) و پالس با محدوده ی دلخواه خودت ایجاد کنی یه دکمه هم بذاری به عنوان اینتراپت و جریان رو با ماسفت عبور بدی به سمت دو الکترود مسی
      سلام
      به این روش ماسفت که هیچ IGBT هم می سوزه.
      تنها راه سویچ جریان بالا در حد دستگاههای نقطه جوش ، رله های قدرت هستند.
      ماسفت وحتی IGBT و ... فقط در فرکانسهای بالا ودر ورودی ترانسهای سوییچینگ استفاده می شوند و تحمل شوک جریان یک دستگاه نقطه جوش را به عنوان یک کلید ندارند.
      در خروجی منابع تغذیه ی جریان بالا برای کار نقطه جوش ، از رله جهت اعمال به الکترود استفاده می شود.
      اگر از شارژ یک ابر خازن نیز استفاده می کنید باید با یک کلید مکانیکی مثل رله جریان را به الکترود ها بدهید.
      جهت کنترل زمان اعمال جریان به قطعه کار از میکرو یا تایمر یا هر روش مشابه می توان استفاده کرد.
      جدیدترین ویرایش توسط electron329; ۱۵:۳۹ ۱۳۹۸/۰۱/۲۵.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط electron329 نمایش پست ها
        سلام
        به این روش ماسفت که هیچ IGBT هم می سوزه.
        تنها راه سویچ جریان بالا در حد دستگاههای نقطه جوش ، رله های قدرت هستند.
        ماسفت وحتی IGBT و ... فقط در فرکانسهای بالا ودر ورودی ترانسهای سوییچینگ استفاده می شوند و تحمل شوک جریان یک دستگاه نقطه جوش را به عنوان یک کلید ندارند.
        در خروجی منابع تغذیه ی جریان بالا برای کار نقطه جوش ، از رله جهت اعمال به الکترود استفاده می شود.
        اگر از شارژ یک ابر خازن نیز استفاده می کنید باید با یک کلید مکانیکی مثل رله جریان را به الکترود ها بدهید.
        جهت کنترل زمان اعمال جریان به قطعه کار از میکرو یا تایمر یا هر روش مشابه می توان استفاده کرد.
        ماسفت وحتی IGBT و ... فقط در فرکانسهای بالا ودر ورودی ترانسهای سوییچینگ استفاده می شوند و تحمل شوک جریان یک دستگاه نقطه جوش را به عنوان یک کلید ندارند؟
        خیلی دوست دارم تجربه ی خودتون رو در مورد کار با ماسفت و آی جی بی تی در میون بگذارین و بگین منظورتون کدوم ماسفت و آی جی بی تی هست و شما در مورد چه جریان و چه ولتاژی دارین صحبت میکنین که همچین حرفی میزنین و اصلا مبنای حرفتون کجاست و چطور کلا الکترونیک قدرت رو با این جمله زیر سوال میبرین

امیرحسین ضیا

دیدگاه

ماسفت وحتی IGBT و ... فقط در فرکانسهای بالا ودر ورودی ترانسهای سوییچینگ استفاده می شوند و تحمل شوک جریان یک دستگاه نقطه جوش را به عنوان یک کلید ندارند؟
          خیلی دوست دارم تجربه ی خودتون رو در مورد کار با ماسفت و آی جی بی تی در میون بگذارین و بگین منظورتون کدوم ماسفت و آی جی بی تی هست و شما در مورد چه جریان و چه ولتاژی دارین صحبت میکنین که همچین حرفی میزنین و اصلا مبنای حرفتون کجاست و چطور کلا الکترونیک قدرت رو با این جمله زیر سوال میبرین

اصل موضوع مورد بحث رو تغییر ندید حرف من این بود که شما نمی تونی یه ماسفت یا IGBT رو جایگزین رله در دستگاه نقطه جوش کنی.(البته ممکنه چنین قطعه ای به قیمت N تومان بشه تهیه کرد که من هنوز به وجودش شک دارم!!!)
          این قطعات اگه در دستگاههای جوش استفاده میشه فقط در همون قسمت از مدارتغذیه سویچینگ فرکانس بالا آنها هست که شما بصورت قرمز نشون دادی.منظور من کاربرد در دستگاههای جوش از هر مدلش بوده.
          از خروجی اون منابع تغذیه پر قدرت خازنهایی شارژ می شوند وار تخلیه خازنها با رله روی الکترود متصل به قطعه کار عمل جوش نقطه ای انجام میشه.
          البته معمولا از ترانسهای معمولی سنتی جریان بالا با ولتاژ خروجی بسیار کم (حداکثر 6 ولت به طور معمول 4 ولت) استفاده میشه .
          دردستگاههای نقطه جوش از کلید های مکانیکی استفاده میشه.
          قسمتی که من مخالف اون هستم استفاده از المانهای الکترونیکی به جای الکترومکانیکی در انتقال قدرت به الکترود هاست چون بعید میدونم قطعه ای بتونه اون جریان شدید رو در زمان مشخص تعیین شده تحمل کنه.
          می تونید پیشنهاد خودتون Mosfet رو امتحان کنید وببینیدچه اتفاقی می افته.
          برای افزایش معلومات خودم خوشحال میشم اگه نتیجه گرفتید با عنوان نوع ومدل قطعه مورد استفاده به ما هم اطلاع بدید.
          جدیدترین ویرایش توسط electron329; ۱۹:۵۴ ۱۳۹۸/۰۱/۲۵.

دیدگاه

خوب اول مرسی که جواب دادید
            دوم من برنامه نویسی برای میکرو یاد ندارم
            سوم اگه میشه یک مدار تاخیر تایمر با۵۵۵برام بفرستید اگه دارید؟
            ایا این روش تایمر کار میکنه

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

راستی اگه میشه اون نفشه بستن کلید و رله و باقی قطعات که
            ایتمگا لازم داره رو نقشه شو بکشید اگه هم قادر بودید برنامه
            نویسیش رو اینجا برام تو یک فایل بگذارید تا ببرم و برام بدم پر کنن
            خیلی هم ممنونم.

دیدگاه

منظور من از استفاده از اونها در دستکاههای جوش به هرشکلیه.
              اصل موضوع مورد بحث رو تغییر ندید حرف من این بود که شما نمی تونی یه ماسفت یا IGBT رو جایگزین رله در دستگاه نقطه جوش کنی.(البته ممکنه چنین قطعه ای به قیمت N تومان بشه تهیه کرد که من هنوز به وجودش شک دارم!!!)
              اگه در دستگاههای جوش استفاده میشه فقط در همون قسمت از مدارتغذیه سویچینگ فرکانس بالا آنها هست که شما بصورت قرمز نشون دادی.منظور من کاربرد در دستگاههای جوش از هر مدلش بوده.
              از خروجی اون منابع تغذیه پر قدرت خازنهایی شارژ می شوند وار تخلیه خازنها با رله روی الکترود متصل به قطعه کار عمل جوش نقطه ای انجام میشه.
              البته معمولا از ترانسهای معمولی سنتی جریان بالا با ولتاژ خروجی بسیار کم (حداکثر 6 ولت به طور معمول 4 ولت) استفاده میشه .
              قسمتی که من مخالف اون هستم استفاده از المانهای الکترونیکی به جای الکترومکانیکی در انتقال قدرت به الکترود هاست چون بعید میدونم قطعه ای بتونه اون جریان شدید رو در زمان مشخص تعیین شده تحمل کنه.
              برای افزایش معلومات خودم خوشحال میشم اگه نتیجه گرفتید با عنوان نوع ومدل قطعه مورد استفاده به ما هم اطلاع بدید.
              خدمت شما/ اینجوری باشه که پس دیگه اینورتر های 10 کیلو ولت آمپرو و 20 کیلو ولت آمپری وجود نخواهد داشت! اسپات ولدینگ هایی که برای باتری استفاده میشه به توان بالایی نیاز نداره و با موازی کردن 10 تا ماسفت 200 آمپری میشه ساخت(البته مقدار جریان کشی خیلی کمتر از 2000 آمپر خواهد بود! ضمنا اینا پالس هست و پالس هایی در حد کمتر از میکرو ثانیه و حتی بصورت pwm برای کنترل جریان که با رله امکانش نیست و رله صنعتی که بخواد توی این آمپراژ تیغه نچسبونه خیلی گرونه

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

این قطعات اگه در دستگاههای جوش استفاده میشه فقط در همون قسمت از مدارتغذیه سویچینگ فرکانس بالا آنها هست که شما بصورت قرمز نشون دادی.منظور من کاربرد در دستگاههای جوش از هر مدلش بوده.
              شما کافیه به دیتاشیت یکسری ماسفت های معمولی مثل irf3205 مراجعه کنی/ از irf3205 پنجاه آمپر بصورت داعم کشیدم و آخ نگفت( برای هیتر بوده و ولتاژ 5 ولت/ ولتاژ گیت حدود 18 ولت)
              جدیدترین ویرایش توسط Amir Zia; ۲۱:۳۸ ۱۳۹۸/۰۱/۲۵.

امیرحسین ضیا

دیدگاه

دقیقا مطابق همین عکسهای شما که اینورتر جوشکاری دائم است نه نقطه جوش این قطعات نیمه هادی در سمت با ولتاژ بالا تر یا ورودی نصب می شوند نه در مسیر جریان خروجی جوشکاری.
                در سمت ورودی با تحمل جریان 50 آمپر وبا وجود ولتاژ 220 ولت خیلی راحت توان بالای 10کیلو وات می شود.به همین خاطر در این مکان قابل استفاده هستند.
                ولی در دستگاه جوش نقطه ای باید خروجی یعنی جریان بسیار زیاد به مدت مشخص سوییچ شود.
                دوست عزیز مدت این سوییچ کردن در دستگاههای واقعی موجود از 0.1 ثانیه تا چند ثانیه است و اصلا شباهتی به یک پالس گذرا ندارد.
                در مورد استفاده از ماسفت مانند irf3205 (که خیلی هم معمولی نیست) برای هیتر هم قضیه فرق می کنه شما ولتاژ رو روی هیتر می اندازید وحاصلضرب جریان 50 آمپری در ولتاژ افت کرده روی درین سورس توان مصرفی ماسفت را تعیین می کند.
                اما در جوش نقطه ای مقدار خیلی بیشتری ولتاژ وبه تبع آن توان روی ماسفت می افتد.(به این علت که تقریبا خروجی اتصال کوتاه است )
                فکر کنید برای این ماسفت که در نهایت قدرت حداکثر توان 200 وات دارد رسیدن به توان 10کیلو یعنی حداقل 50 تا ماسفت.
                جدیدترین ویرایش توسط electron329; ۲۰:۳۰ ۱۳۹۸/۰۱/۲۵.

دیدگاه

دقیقا مطابق همین عکسهای شما که اینورتر جوشکاری دائم است نه نقطه جوش این قطعات نیمه هادی در سمت با ولتاژ بالا تر یا ورودی نصب می شوند نه در مسیر جریان خروجی جوشکاری.
                  در سمت ورودی با تحمل جریان 50 آمپر وبا وجود ولتاژ 220 ولت خیلی راحت توان بالای 10کیلو وات می شود.به همین خاطر در این مکان قابل استفاده هستند.
                  ولی در دستگاه جوش نقطه ای باید خروجی یعنی جریان بسیار زیاد به مدت مشخص سوییچ شود.
                  دوست عزیز مدت این سوییچ کردن در دستگاههای واقعی موجود از 0.1 ثانیه تا چند ثانیه است و اصلا شباهتی به یک پالس گذرا ندارد.
                  در مورد استفاده از ماسفت مانند irf3205 (که خیلی هم معمولی نیست) برای هیتر هم قضیه فرق می کنه شما ولتاژ رو روی هیتر می اندازید وحاصلضرب جریان 50 آمپری در ولتاژ افت کرده روی درین سورس توان مصرفی ماسفت را تعیین می کند.
                  اما در جوش نقطه ای مقدار خیلی بیشتری ولتاژ وبه تبع آن توان روی ماسفت می افتد.(به این علت که تقریبا خروجی اتصال کوتاه است )
                  فکر کنید برای این ماسفت که در نهایت قدرت حداکثر توان 200 وات دارد رسیدن به توان 10کیلو یعنی حداقل 50 تا ماسفت.
                  میشه بگید کدوم عکس دقیقا؟ همه ی اینا خروجی اسپات ولدر هستن/ ضمن اینکه مقاومت قسمتی که باید ولد بشه بالاتر از مقاومت درین سورس که کمتر از 10 میلی اهم هست میباشد ضمنا اون 200 وات که میفرمایید توان اتلافی ماسفت هست که در اون مثالی که ذکر کردم( 5 ولت 50 آمپر) حدود 20 وات میشود(ولتاژ درین سورس میشه 0.4 و جریان هست 50 ) ما داریم در مورد اسپات ولدری صحبت میکنیم که ایشون برای باتری نیاز دارن! کافیه یک سرچ ساده در یوتیوب بکنین در مورد ولد باتری 18650
                  حاصلضرب جریان 50 آمپری در ولتاژ افت کرده روی درین سورس توان مصرفی ماسفت را تعیین می کند. بله! درسته ولی در اینجا 50*4.6 یعنی 230 وات داره منتقل میشه و توان اتلافی که روی ماسفت میفته 20 وات هست! و طبق دیتاشیت این توان اتلافی(نه توانی که ماسفت به لود میده!) میتونه 200 وات باشه! طبق دیتا شیت و منحنی SOA و مقاومت درین سورس میشه توان تقریبا بالایی از ماسفت کشید حالا این یک ماسفت معمولیه/
                  .(به این علت که تقریبا خروجی اتصال کوتاه است ) خب شما فکر میکنین این اتصال کوتاه چند میلی اهم هست؟ کمتر از 8 میلی اهم هست به نظرتون؟
                  جدیدترین ویرایش توسط Amir Zia; ۲۰:۴۱ ۱۳۹۸/۰۱/۲۵.

امیرحسین ضیا

دیدگاه

200 وات حداکثر توان اتلافی ماسفتی هست که خودتون گفتید(3205)بر اساس دیتا شیت.
                    من همه فرضیات رو بر این اساس که خیلی بتونیم از ماسفت کار بکشیم گذاشتم .بله توان قابل استفاده از ماسفت بسیار کمتره.
                    مثال هیتر رو شما عنوان کردی.طبق همون محاسبات وبا واقعیت گرایی شما وبا در نظر گرفتن مقاومت بار بسیار کم کاملا قابل مقایسه با مقاومت بقول شماکمتر از 10 میلی اهم درین سورس تعداد ماسفت ها باید بسیار بیشتر باشد.
                    خوب دوست من چرا عکس اینورتر رو پاک کردی.میگی کدوم عکس بعد ادیت می کنی وعکس رو پاک می کنی.

وقتی با یک رله میشه مشکل رو حل کرد چه کاریه.
                    جدیدترین ویرایش توسط electron329; ۲۰:۵۴ ۱۳۹۸/۰۱/۲۵.

دیدگاه

200 وات حداکثر توان اتلافی ماسفتی هست که خودتون گفتید(3205)بر اساس دیتا شیت.
                      من همه فرضیات رو بر این اساس که خیلی بتونیم از ماسفت کار بکشیم گذاشتم .بله توان قابل استفاده از ماسفت بسیار کمتره.
                      مثال هیتر رو شما عنوان کردی.طبق همون محاسبات وبا واقعیت گرایی شما وبا در نظر گرفتن مقاومت بار بسیار کم کاملا قابل مقایسه با مقاومت بقول شماکمتر از 10 میلی اهم درین سورس تعداد ماسفت ها باید بسیار بیشتر باشد.
                      خوب دوست من چرا عکس اینورتر رو پاک کردی.میگی کدوم عکس بعد ادیت می کنی وعکس رو پاک می کنی.

وقتی با یک رله میشه مشکل رو حل کرد چه کاریه.
                      خب فقط یکی از عکس ها اشتباه بود که پاک کردم و شما فرمودین عکس ها. خب همه ی عکس هایی که براتون فرستادم اسپات ولدر هایی هست که ساخته شده و آزمایش شده واگه قانع نشدین عکس های بیتشری بفرستم/
                      من میدونم میشه با یک رله مشکل رو حل کرد و یک جوشکاری با کمترین کنترل ممکن رو داشت بحث ما سر چیز دیگه ای هست
                      من همه فرضیات رو بر این اساس که خیلی بتونیم از ماسفت کار بکشیم گذاشتم .بله توان قابل استفاده از ماسفت بسیار کمتره. این جمله برام نا مفهوم هست.
                      توانی که ماسفت میتونه اراعه بده به لود بسیار بالاتر از توان اتلافی ماسفت هست! شما 100 ولت با جریان 100 آمپر رو میدین به ماسفت تا بده به لود و بعد ماسفت به علت مقاومت درین سورسش(گیریم اینجا ده میلی اهم باشه) 100*0.01 که میشه یک ولت رو دراپ میکنه و 99 ولت و 100 آمپر میفته رو لود و یک ولت و 100 آمپر میفته رو ماسفت/ اینجا توان اتلافی ماسفت میشه 100 وات و توانی که به لود داده میشه 9900 وات. من اگه اشتباه میکنم لطفا با ذکر منبع علمی معتبر و طرح آزمایش عملی و علمی بهم ثابت کنین/ استفاده از رله دامنه ی کنترل بر روی جریان رو کم میکنه/ چون قراره با پالس pwm با فرکانس بالا این جوشکاری نقطه ای اتفاق بیفته(همچنین ذکر شود جریان لحظه ای برای تمامی ماسفت ها در دیتاشیت ذکر شده که عدد بالایی هست! پس هنگام کشیدن جریان لحظه ای بالا که قطعا بالای 200 آمپ نخواهد بود(هر ماسفت)! ماسفت ها نخواهند سوخت اگر ماسفت درست انتخاب شود) جوشکاری نقطه ای با pwm و همچنین کنترل زمان اجرای پالس دامنه ی کنترل بر روی جوشکاری و کنترل دمایی رو بصورت کاملا چشمگیر افزایش میده طوری که از رله استفاده نمیکنن/ باتری ظریف هست بار ها شده ببینم طرف اومده جوش بده نیکل رو و باتری سوراخ شده به علت اینکه دما بیش از حد رفته بالا / صد در صد باید چند ماسفت رو موازی کرد منم هیچ وقت نگفتم با یک ماسفت! اگه شما با اینهمه عکس قانع نشدین میتونی سرچ کنین و بازم اگه قانع نشدین احتمالا نمیخواین قانع شین
                      جدیدترین ویرایش توسط Amir Zia; ۰۰:۳۲ ۱۳۹۸/۰۱/۲۶.

امیرحسین ضیا

دیدگاه

خب فقط یکی از عکس ها اشتباه بود که پاک کردم و شما فرمودین عکس ها. خب همه ی عکس هایی که براتون فرستادم اسپات ولدر هایی هست که ساخته شده و آزمایش شده واگه قانع نشدین عکس های بیتشری بفرستم/
                        من میدونم میشه با یک رله مشکل رو حل کرد و یک جوشکاری با کمترین کنترل ممکن رو داشت بحث ما سر چیز دیگه ای هست
                        من همه فرضیات رو بر این اساس که خیلی بتونیم از ماسفت کار بکشیم گذاشتم .بله توان قابل استفاده از ماسفت بسیار کمتره. این جمله برام نا مفهوم هست.
                        توانی که ماسفت میتونه اراعه بده به لود بسیار بالاتر از توان اتلافی ماسفت هست! شما 100 ولت با جریان 100 آمپر رو میدین به ماسفت تا بده به لود و بعد ماسفت به علت مقاومت درین سورسش(گیریم اینجا ده میلی اهم باشه) 100*0.01 که میشه یک ولت رو دراپ میکنه و 99 ولت و 100 آمپر میفته رو لود و یک ولت و 100 آمپر میفته رو ماسفت/ اینجا توان اتلافی ماسفت میشه 100 وات و توانی که به لود داده میشه 9900 وات. من اگه اشتباه میکنم لطفا با ذکر منبع علمی معتبر و طرح آزمایش عملی و علمی بهم ثابت کنین/ استفاده از رله دامنه ی کنترل بر روی جریان رو کم میکنه/ چون قراره با پالس pwm با فرکانس بالا این جوشکاری نقطه ای اتفاق بیفته(همچنین ذکر شود جریان لحظه ای برای تمامی ماسفت ها در دیتاشیت ذکر شده که عدد بالایی هست! پس هنگام کشیدن جریان لحظه ای بالا که قطعا بالای 200 آمپ نخواهد بود(هر ماسفت)! ماسفت ها نخواهند سوخت اگر ماسفت درست انتخاب شود) جوشکاری نقطه ای با pwm و همچنین کنترل زمان اجرای پالس دامنه ی کنترل بر روی جوشکاری و کنترل دمایی رو بصورت کاملا چشمگیر افزایش میده طوری که از رله استفاده نمیکنن/ باتری ظریف هست بار ها شده ببینم طرف اومده جوش بده نیکل رو و باتری سوراخ شده به علت اینکه دما بیش از حد رفته بالا / صد در صد باید چند ماسفت رو موازی کرد منم هیچ وقت نگفتم با یک ماسفت! اگه شما با اینهمه عکس قانع نشدین میتونی سرچ کنین و بازم اگه قانع نشدین احتمالا نمیخواین قانع شین
                        داداش دستت درد نکنه بابت توضیحات اما نگفتین میشه نقشه
                        مدار اتمگا و ماسفت و کلیدش رو برام بگذارید و برنامه نویسیش هم
                        داخل یک فایل برام بگذارید تا بدم برام پر کنن خیلی هم ممنونم

دیدگاه

داداش دستت درد نکنه بابت توضیحات اما نگفتین میشه نقشه
                          مدار اتمگا و ماسفت و کلیدش رو برام بگذارید و برنامه نویسیش هم
                          داخل یک فایل برام بگذارید تا بدم برام پر کنن خیلی هم ممنونم
                          فدات البته حرف دوستمون هم که فرمودن با رله راش بنداز درست هست ولی قدرت کنترل میاد پایین( رله ی گرون قیمت بخر و آمپراژ بالا)/ من تنها کمکی که میتونم بکنم اینه که لینک ویدیویی که طرف با رله ساخته رو بت بدم چون ارزون تر در میاد و راحت تره https://www.youtube.com/watch?v=VrcmvmM7h3Y
                          طرف این ویدیو رو در بحبوحه ی بحث ما آپلود کرد( خیلی جالب بود برام)

امیرحسین ضیا

دیدگاه

فدات البته حرف دوستمون هم که فرمودن با رله راش بنداز درست هست ولی قدرت کنترل میاد پایین( رله ی گرون قیمت بخر و آمپراژ بالا)/ من تنها کمکی که میتونم بکنم اینه که لینک ویدیویی که طرف با رله ساخته رو بت بدم چون ارزون تر در میاد و راحت تره https://www.youtube.com/watch?v=VrcmvmM7h3Y
                            طرف این ویدیو رو در بحبوحه ی بحث ما آپلود کرد( خیلی جالب بود برام)
                            این لینک که فیلمش باز نکرد
                            بعد اگه بخوام با میکرو انجامش بدم چی که رله نیاز نباشه
                            برنامه نویسی من بلد نیستم
                            میتونید برام برنامه نویسیش رو انجام بدید

دیدگاه

این لینک که فیلمش باز نکرد
                              بعد اگه بخوام با میکرو انجامش بدم چی که رله نیاز نباشه
                              برنامه نویسی من بلد نیستم
                              میتونید برام برنامه نویسیش رو انجام بدید
                              متاسفانه من نمیتونم انجام بدم چون وقتم محدوده و متاسفانه یوتیوب فیلتر هست شما باید از آی پی دیگه ای استفاده کنین در همون یوتیوب برنامش و اطلاعات هم قرار داده شده

امیرحسین ضیا

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X