اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل در برد اردینو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل در برد اردینو

سلام.من یک برد اردینو اونو خریدم ویه برنامه روش نصب کردم و خوب هم کار میکرد. امروز وصل کردم کامپیوتر تا برنامه جدید روش نصب کنم ولی مدام ارور میداد ک متوجه شدم ایسی مبل usbداغ میکنه بنظرتون چه دلیلی دارد؟ احتمال میدهم میکرو مبدل سوخته اما چرا؟

پاسخ : مشکل در برد اردینو

نوشته اصلی توسط زمانی نمایش پست ها
    سلام.من یک برد اردینو اونو خریدم ویه برنامه روش نصب کردم و خوب هم کار میکرد. امروز وصل کردم کامپیوتر تا برنامه جدید روش نصب کنم ولی مدام ارور میداد ک متوجه شدم ایسی مبل usbداغ میکنه بنظرتون چه دلیلی دارد؟ احتمال میدهم میکرو مبدل سوخته اما چرا؟
    سلام برنامه ای که نوشتین پورت صفر و یک رو درگیر نمی کرد؟ میکروی اتمگا ۳۲۸ قابل جدا شدن هست؟

امیرحسین ضیا

دیدگاه

سلام.برنامه راه اندازی ماژول بلوتوث hc05بود ک با گوشی همراه قرار بود کنترل بشه حال نمیدانم شاید هم پورت های 0و1را درگیر کرده وباعث مشکل شده.بله میکرو کنترل اصلی دیپ هست و روی سوکت نصب شده است.میکروی مبدل هم ک داغ میشه smdاست.

دیدگاه

سلام.برنامه راه اندازی ماژول بلوتوث hc05بود ک با گوشی همراه قرار بود کنترل بشه حال نمیدانم شاید هم پورت های 0و1را درگیر کرده وباعث مشکل شده.بله میکرو کنترل اصلی دیپ هست و روی سوکت نصب شده است.میکروی مبدل هم ک داغ میشه smdاست.
        میکروی اصلی رو در بیار ببین بازم داغ میشه؟ ضمنا کلا یو اس بی رو شناسایی نمیکنه؟(تو دیوایس منیجر)

امیرحسین ضیا

دیدگاه

سلام .میکرو را دراوردم وامتحان کردم وباز درعرض چند ثانیه داغ کرد.کامپیوتر usbرا شناسایی میکند اما در برنامه اردینو هیچ کدی را قبول نمیکنه وارور میدهد.قبل از اینکه برنامه ماژول بلوتوث را نصب کنم ک نشد قبلش برنامه ربات مانع یاب بود ک با شیلد موتورl293راه اندازی کرده بودم وباولتاژ12ولت اداپتور کارمیکردک وقتی شیلد را جدا کردم متوجه شدم ای سی مبدل اردینو داغ شده برای چه نمیدانم.

دیدگاه

سلام .میکرو را دراوردم وامتحان کردم وباز درعرض چند ثانیه داغ کرد.کامپیوتر usbرا شناسایی میکند اما در برنامه اردینو هیچ کدی را قبول نمیکنه وارور میدهد.قبل از اینکه برنامه ماژول بلوتوث را نصب کنم ک نشد قبلش برنامه ربات مانع یاب بود ک با شیلد موتورl293راه اندازی کرده بودم وباولتاژ12ولت اداپتور کارمیکردک وقتی شیلد را جدا کردم متوجه شدم ای سی مبدل اردینو داغ شده برای چه نمیدانم.
            معمولا داغ کردن بدون دلیل یعنی سوختن یا نیم سوز شدن! یک آیسی با همون شماره بخر و لحیم کن بجاش/(امیدوارم میکرو نسوخته باشه)

امیرحسین ضیا

دیدگاه

فکر نکنم ارزش تعویض میکرو را داشته باشد.جایی سراغ ندارم ک این میکرو 16u2را بفروشد.

دیدگاه

بورد های چینی رو با 12 ولت نمیشه راه انداخت.احتمال سوختنشون خیلی بالاست.نهایتا 9 ولت جواب میده.ولی اگرم بسوزه معمولا رگولاتور داغ میشه و میسوزه.

دیدگاه

سلام وتشکر بابت راهنمایی .ولی من دقیقا متوجه نشدم ک چرا برد اسیب دیده است. ولتاژبالا بوده یا بخاطر برنامه اش ک پینها را درگیر کرده است.اگر بخاطر ولتاژباشد باید ای سی رگلاتور داغ شود ولی ای سی مبدل داغ میشود.دیود های زرد وسفید روی برد هم روشن میشوند.

دیدگاه

سلام وتشکر بابت راهنمایی .ولی من دقیقا متوجه نشدم ک چرا برد اسیب دیده است. ولتاژبالا بوده یا بخاطر برنامه اش ک پینها را درگیر کرده است.اگر بخاطر ولتاژباشد باید ای سی رگلاتور داغ شود ولی ای سی مبدل داغ میشود.دیود های زرد وسفید روی برد هم روشن میشوند.
                    والا ما هم متوجه نشدیم شاسی آردویینو به جایی برخورد نکرده؟ اتصالی ای چیزی/ رگولاتور رو چک کردین که آیا سوخته یا نه؟ یک آپ امپ هم داره که منبع تغذیه ی ورودی رو از رگولاتور به یو اس بی سوییچ میکنه یا بالعکس اون اپ امپ سالمه؟

امیرحسین ضیا

دیدگاه

رگولاتورش هم احتمال قوی سوخته چون پایه ها نسبت بهم اهمش 0است.ولی اپ امپ رانمیدانم سوخته یا سالمه.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X