ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9
    2008/01/13
    تهران
    351
    0

بررسي كامل سلفها

سلام
    ما يه استادي داشتيم ميگفت ما فكر ميكنيم همه چيز رو در مورد مقومتها وخازن ها و سلف ها ميدونيم اين به اين دليل هست كه هنوز كاملا درگير نشديم وقتي درگير ميشيم ميفهميم هيچي از اينا نميدونيم.من تازه درگير شدم و احساس ميكنم بايد عميقا بررسي كنم هر چي فهميدم اينجا ميزارم.شما هم كمكم كنيد
    2008/11/21
    زير سایه ی دکل های فشار قوی
    209
    2

پاسخ : بررسي كامل سلفها

اکي! بذار کمکت مي کنيم
    اصولا ما در مورد همه چيز هيچ چيز نمي دونيم در حالي که فکر مي کنيم مي دونيم و وقتي به قول شما درگير ميشيم دقيقا اونجاييه که دلمون مي خواد اينجوري شيم :angry: (به قافيه هاش توجه کردي؟ )
    Goodbye

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

2007/08/06
    193
    1

سلام،

یه سئوال داشتم! این باندهای رنگی که روی بعضی از انواع سلف قرار داره چی هست و چی رو نشون میده؟
    هرچی اینترنت رو گشتم یه توضیح بدرد خوری در مورد سلف ها گیر ناوردم!
    خدا نور است و من اشعه ای از او ...
    2007/10/05
    1,643
    3

فكر مي كنم تو كتاب هاي هنرستان باشه . يه دفعه ديده بودم . مي توني اونا رو تهيه كني .
    راجع به سلف

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

يه سري مطالب هست . اما اگه اون كتابو پيدا كردم به ويكي اضافه مي كنم .
    2008/10/04
    کرج.
    1,264
    21

باسلام.رنگ موجود بر روی سلفها طبق رنگ مقاومتهاست. بااین تفاوت که مقدار بدست آمده برحسب میکروهانری میباشد.
    موفق باشید.
    من دریافته ام که ایده های بزرگ هنگامی به ذهن راه می یابند که اراده کنیم چنین ایده هایی را داشته باشیم. "چارلز چاپلین "
    2007/08/06
    193
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط Ebi SMPS
    باسلام.رنگ موجود بر روی سلفها طبق رنگ مقاومتهاست. بااین تفاوت که مقدار بدست آمده برحسب میکروهانری میباشد.
    موفق باشید.
    :job:

ممنون از لطفتون.
    با این حساب اگه یک سلف 33uH رو در نظر بگیریم باندهای اون باید

نارنجی
    نارنجی

باشه دیگه ! درسته؟
    خدا نور است و من اشعه ای از او ...
    2013/04/14
    10
    0

سلام ووقت همکی بخیر.
    این تایبیک ربوط به سلف هست و ترجیح دادم سوالم رو در خصوص رفتار جریان در کویل ها یا سیم بیچ های موازی اینجا ببرسم.من برای فلزیاب خودم برای ارتقاعمق کاوش دارم از یک طرح خاص کویل (سیم بیچ)الکو برداری میکنم.ولی برای عملی کردن این طرح نیاز دارم که بدونم رفتار جریان در کویل جدیدم چکونه خواهد بود.طرح جدید به این شکل هست که 5 عدد کویل با قطر داخلی یکسان(ولی امکان داره نمره سیم و تعداد دور متفاوت باشه) به روش موازی به هم وصل میشن یعنی سرهاشون ب هم وصل میشه و ته هاشون هم به هم وصل میشه.میزان جریانی که از دستکاه در این کویل جدید جریان بیدا میکنه آیا در هر کدوم ازین کویل های موازی شده بر حسب مقاومتشون تقسیم میشه یا در هر کویل به همون میزان خروجی جریان از دستکاه،جریان وجود داره؟یعنی اکه مثلا 1 میلی آمبر جریان از مدار خارج میشه این 1 میلی در هر یک ازین کویل های موازی شده تقسیم میشه یا در هر کویل 1 میلی آمبر جریان وجود خواهد داشت؟
    2010/11/07
    فریمان
    1,663
    50

نقل قول نوشته اصلی توسط erfan erfan
    سلام ووقت همکی بخیر.
    این تایبیک ربوط به سلف هست و ترجیح دادم سوالم رو در خصوص رفتار جریان در کویل ها یا سیم بیچ های موازی اینجا ببرسم.من برای فلزیاب خودم برای ارتقاعمق کاوش دارم از یک طرح خاص کویل (سیم بیچ)الکو برداری میکنم.ولی برای عملی کردن این طرح نیاز دارم که بدونم رفتار جریان در کویل جدیدم چکونه خواهد بود.طرح جدید به این شکل هست که 5 عدد کویل با قطر داخلی یکسان(ولی امکان داره نمره سیم و تعداد دور متفاوت باشه) به روش موازی به هم وصل میشن یعنی سرهاشون ب هم وصل میشه و ته هاشون هم به هم وصل میشه.میزان جریانی که از دستکاه در این کویل جدید جریان بیدا میکنه آیا در هر کدوم ازین کویل های موازی شده بر حسب مقاومتشون تقسیم میشه یا در هر کویل به همون میزان خروجی جریان از دستکاه،جریان وجود داره؟یعنی اکه مثلا 1 میلی آمبر جریان از مدار خارج میشه این 1 میلی در هر یک ازین کویل های موازی شده تقسیم میشه یا در هر کویل 1 میلی آمبر جریان وجود خواهد داشت؟
    عکسی چیزی بزار یا نوع کویلتو بگو
    اینجوری بهتره حتی اگه ساختیش عکس بزار
    برو شیر درنده باش ای دغل میانداز خود را چو روباه شل
    راهنمایی در مورد ساخت فلزی اب
    2008/10/04
    کرج.
    1,264
    21

سلام
    در سلفهای موازی بیشترین جریان از سلفی عبور میکنه که کمترین اندوکتانس رو داشته باشه و بالعکس.به نحوی که در نهایت مجموع جریانهای عبوری از سلفها برابر 1میلی امپر خواهد شد.
    من دریافته ام که ایده های بزرگ هنگامی به ذهن راه می یابند که اراده کنیم چنین ایده هایی را داشته باشیم. "چارلز چاپلین "
نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9