اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

بررسی کامل سلفها

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

بررسی کامل سلفها

سلام
    ما یه استادی داشتیم میگفت ما فکر میکنیم همه چیز رو در مورد مقومتها وخازن ها و سلف ها میدونیم این به این دلیل هست که هنوز کاملا درگیر نشدیم وقتی درگیر میشیم میفهمیم هیچی از اینا نمیدونیم.من تازه درگیر شدم و احساس میکنم باید عمیقا بررسی کنم هر چی فهمیدم اینجا میزارم.شما هم کمکم کنید

پاسخ : بررسی کامل سلفها

اکی! بذار کمکت می کنیم
    اصولا ما در مورد همه چیز هیچ چیز نمی دونیم در حالی که فکر می کنیم می دونیم و وقتی به قول شما درگیر میشیم دقیقا اونجاییه که دلمون می خواد اینجوری شیم :angry: (به قافیه هاش توجه کردی؟ )
    Goodbye

دیدگاه

سلام،

یه سئوال داشتم! این باندهای رنگی که روی بعضی از انواع سلف قرار داره چی هست و چی رو نشون میده؟
      هرچی اینترنت رو گشتم یه توضیح بدرد خوری در مورد سلف ها گیر ناوردم!
      خدا نور است و من اشعه ای از او ...

دیدگاه

فکر می کنم تو کتاب های هنرستان باشه . یه دفعه دیده بودم . می تونی اونا رو تهیه کنی .
        راجع به سلف اینجا یه سری مطالب هست . اما اگه اون کتابو پیدا کردم به ویکی اضافه می کنم .

دیدگاه

باسلام.رنگ موجود بر روی سلفها طبق رنگ مقاومتهاست. بااین تفاوت که مقدار بدست آمده برحسب میکروهانری میباشد.
          موفق باشید.
          من دریافته ام که ایده های بزرگ هنگامی به ذهن راه می یابند که اراده کنیم چنین ایده هایی را داشته باشیم. "چارلز چاپلین "

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Ebi SMPS
            باسلام.رنگ موجود بر روی سلفها طبق رنگ مقاومتهاست. بااین تفاوت که مقدار بدست آمده برحسب میکروهانری میباشد.
            موفق باشید.
            :job:

ممنون از لطفتون.
            با این حساب اگه یک سلف 33uH رو در نظر بگیریم باندهای اون باید

نارنجی
            نارنجی

باشه دیگه ! درسته؟
            خدا نور است و من اشعه ای از او ...

دیدگاه

سلام ووقت همکی بخیر.
              این تایبیک ربوط به سلف هست و ترجیح دادم سوالم رو در خصوص رفتار جریان در کویل ها یا سیم بیچ های موازی اینجا ببرسم.من برای فلزیاب خودم برای ارتقاعمق کاوش دارم از یک طرح خاص کویل (سیم بیچ)الکو برداری میکنم.ولی برای عملی کردن این طرح نیاز دارم که بدونم رفتار جریان در کویل جدیدم چکونه خواهد بود.طرح جدید به این شکل هست که 5 عدد کویل با قطر داخلی یکسان(ولی امکان داره نمره سیم و تعداد دور متفاوت باشه) به روش موازی به هم وصل میشن یعنی سرهاشون ب هم وصل میشه و ته هاشون هم به هم وصل میشه.میزان جریانی که از دستکاه در این کویل جدید جریان بیدا میکنه آیا در هر کدوم ازین کویل های موازی شده بر حسب مقاومتشون تقسیم میشه یا در هر کویل به همون میزان خروجی جریان از دستکاه،جریان وجود داره؟یعنی اکه مثلا 1 میلی آمبر جریان از مدار خارج میشه این 1 میلی در هر یک ازین کویل های موازی شده تقسیم میشه یا در هر کویل 1 میلی آمبر جریان وجود خواهد داشت؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط erfan erfan
                سلام ووقت همکی بخیر.
                این تایبیک ربوط به سلف هست و ترجیح دادم سوالم رو در خصوص رفتار جریان در کویل ها یا سیم بیچ های موازی اینجا ببرسم.من برای فلزیاب خودم برای ارتقاعمق کاوش دارم از یک طرح خاص کویل (سیم بیچ)الکو برداری میکنم.ولی برای عملی کردن این طرح نیاز دارم که بدونم رفتار جریان در کویل جدیدم چکونه خواهد بود.طرح جدید به این شکل هست که 5 عدد کویل با قطر داخلی یکسان(ولی امکان داره نمره سیم و تعداد دور متفاوت باشه) به روش موازی به هم وصل میشن یعنی سرهاشون ب هم وصل میشه و ته هاشون هم به هم وصل میشه.میزان جریانی که از دستکاه در این کویل جدید جریان بیدا میکنه آیا در هر کدوم ازین کویل های موازی شده بر حسب مقاومتشون تقسیم میشه یا در هر کویل به همون میزان خروجی جریان از دستکاه،جریان وجود داره؟یعنی اکه مثلا 1 میلی آمبر جریان از مدار خارج میشه این 1 میلی در هر یک ازین کویل های موازی شده تقسیم میشه یا در هر کویل 1 میلی آمبر جریان وجود خواهد داشت؟
                عکسی چیزی بزار یا نوع کویلتو بگو
                اینجوری بهتره حتی اگه ساختیش عکس بزار
                برو شیر درنده باش ای دغل میانداز خود را چو روباه شل
                راهنمایی در مورد ساخت فلزی اب

دیدگاه

سلام
                  در سلفهای موازی بیشترین جریان از سلفی عبور میکنه که کمترین اندوکتانس رو داشته باشه و بالعکس.به نحوی که در نهایت مجموع جریانهای عبوری از سلفها برابر 1میلی امپر خواهد شد.
                  من دریافته ام که ایده های بزرگ هنگامی به ذهن راه می یابند که اراده کنیم چنین ایده هایی را داشته باشیم. "چارلز چاپلین "

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X