اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اعمال سیگنال های اثر هال

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

اعمال سیگنال های اثر هال

با سلام چجوری می تونم سیگنال های سنسورهای اثر هالو به میکرو STM اعمال کنم؟ از طریق GPIO یا ADC?

پاسخ : اعمال سیگنال های اثر هال

سلام
    وقت بخیر
    نوشته اصلی توسط bahar.zarei نمایش پست ها
    با سلام چجوری می تونم سیگنال های سنسورهای اثر هالو به میکرو STM اعمال کنم؟ از طریق GPIO یا ADC?
    نوع سیگنالتون چیه ؟
    آنالوگ ؟
    دیجیتال ؟

مقدارش ؟
    12 ؟

با احترام
    98/2/10

دیدگاه

با سلام
      راستش من سه تا سنسور برای موتور dc دارم که مقدار این سنسورها یا 0 یا 5 و میخوام اینارو به میکرو اعمال کنم و این سیگنال ها داخل میکرو به 0 و 1 تبدیل شوند.

دیدگاه

سلام
        وقت بخیر
        با سلام
        راستش من سه تا سنسور برای موتور dc دارم که مقدار این سنسورها یا 0 یا 5 و میخوام اینارو به میکرو اعمال کنم و این سیگنال ها داخل میکرو به 0 و 1 تبدیل شوند.
        معمولا این سنسورها در موتور براشلس استفاده میشه
        اگر مقدارش 5 ولته ، و میکرو هم 5 ولتیه ، مستقیم به پایه های تعریف شده ورودی میکرو متصل نمایید .

با احترام
        98/2/10

دیدگاه

ببخشسد یعنی باید پایه ADC میکرو متصل کنم و یا یک پایه GPIO_OUTPUT تعریف کنم .و به این پایه منتقل کنم؟

دیدگاه

سلام
            وقت بخیر
            یعنی باید به پایه ADC میکرو متصل کنم و یا یک پایه GPIO_OUTPUT تعریف کنم .و به این پایه منتقل کنم؟
            فرمودید :
            با سلام
            این سیگنالهای خروجی سنسور هال ، بصورت معمول ، 0 (صفر ولت) و یا 1 (پنج ولت) هست (در داخل میکرو این تبدیل صورت نمیگیره)
            پس اگر فقط قرار بر خواندن وضعیت 0 یا 1 هست ، خواندن توسط ADC بی معناست .
            باید سیمهای خروجی سنسورهای هال را به پایه های تعریف شده بصورت ورودی میکرو(GPIO_INTPUT) ، متصل نمایید .

با احترام
            98/2/10

دیدگاه

اگر میکرو 3.3 ولت باشه و سنسور 3 ولت و یا 5 ولت باشه، در این صورت اگه سنسور رو مستقیماً به میکرو متصل کنم، آیا کار می کند؟ یعنی پایه
              GPIO تعریف کنم و سنسور اثر هال را به آن پایه وصل کنم، چون ولتاژ سنسور 3 است و از 3.3 کمتر است آیا پایه عمل می کند؟

دیدگاه

سلام
                وقت بخیر
                اگر میکرو 3.3 ولت باشه و سنسور 3 ولت و یا 5 ولت باشه، در این صورت اگه سنسور رو مستقیماً به میکرو متصل کنم، آیا کار می کند؟ یعنی پایه
                GPIO تعریف کنم و سنسور اثر هال را به آن پایه وصل کنم، چون ولتاژ سنسور 3 است و از 3.3 کمتر است آیا پایه عمل می کند؟
                اگر خروجی سنسور ، 3 ولت باشه بصورت مستقیم به میکرو 3.3 ولتی وصل میشه .
                ولی اگر خروجی سنسور 5 ولتی باشه ، به اینصورت :

با احترام
                98/2/10

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X