ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 2 از 2 نخست 12
نمایش نتایج: از 11 به 14 از 14
    2019/04/19
    35
    9

Re: پاسخ : سوالی در مورد سرویس دینام کولر آبی داشتم

سلام مهندس نه به وفور یافت میشن اگه مغازه ای تشریف ببرید که بلبرینگ و رول برینگ بفروشن 99 درصد یاتاقان هم دارند اگه کسی برای تهیه مشکل خورد بگن من سورس و برای تهیه میذارم
    اکثرشونم جنس معقولی دارند خرابی توشون زیاد نیست چون پیچ سرویس دارند اگه خوب رسیدگی بشه خرابی زیر 10 درصده
    2017/12/26
    106
    71

پاسخ : Re: پاسخ : Re: سوالی در مورد سرویس دینام کولر آبی داشتم

نقل قول نوشته اصلی توسط amirmahdi260

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

دو عدد بلبرینگ 162021 لازمه که قطر داخلشم هم 16 هستش جنس معقولش حدود 18 تا 20 تومن هر عدد قیمتشه
    دو تا درب عقب و جلوی دینام رو میخوای که هر کدام 15 تا 18 قیمتشه
    اگه میخوای دیگه روون کار کنه و لرزش نداشته باشه دو تا یاتاقان بلبرینگی هم برای شفت بلوور میتونی تهیه کنی که قیمت الانشو ندارم و نسبت به شفت اصلی هر کولر فرق میکنه اندازش
    نکته خیلی خیلی مهم تر در مورد جا زدن بلبرینگ ها به هیچ وجه با چکش و طی ضربات متوالی اقدام به جا زدن نکنید هم درب بسیار جنس شکننده ای داره و هم بلبرینگ اسیب میبینه و به صدا میفته
    اگه سرب در دسترس دارید یا چکش سربی با یک قطعه کار روی بلبرینگ با یک یا نهایتا دو ضربه مستقیم بلبرینگ رو جا بزنید و به هیچ وجه درون شیار بلبرینگ برای جا رفتن بهتر روغن نریزید هرچقدر محکم تر داخل شیار درب بشینه محکم تر و بهتره
    اگه میخوایید اصولی تر باشه ببریدش پیش مغازه های جلوبندی یا پلوس سازی و ازشون بخوایید با پرس براتون جا بزنن که کمترین مقدار خطا رو داره.
    با سلام و تشکر
    چند تا سوال داشتم از خدمتتان
    این بلبرینگ 162021 ، فرمودید قطر داخلش 16 هست، آیا قطر خارجی و ارتفاعش به ترتیب 20 و 21 هستند ؟ یکم نگاه کردم داخل سایت ها را قطر داخلشون یا 15 هست یا 17!!
    این بلبرینگ را با ضربه یا پرس داخل در های موتور جا می زنید؟ چقدر باید داخل بره ؟
    یاتاقان هم داخل سایت هایی که ابزار رباتیک می فروشند دیدم حدود 90 هزار تومانی هست ! آیا از جای دیگه ای تهیه کنم بهتره یا قیمتش همین حدود هست ؟
    با تشکر
    ویرایش توسط Quantum. : 2019/05/31 در ساعت 08:37
    2008/09/29
    5,984
    405

پاسخ : سوالی در مورد سرویس دینام کولر آبی داشتم

نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi ganjour

سلام بر دوستان در مورد سرویس دینام کولر آبی ابهام داشتم
    که آیا ما باید روغن را روی بوش بریزیم یا داخل بخش چاک دار بزاریم و همچنین آیا درست هست که زمان جمع کردن دینام باید توجه داشته باشیم که این چاک به طرف بالای دینام باشه؟
    من سالی دوبار روغن میریزم توی بوش هاش و همون جاک هایی که توش اسفنج داره سرو ته هم موتور را سوار میکنم. یعنی اون شکاف ها رو به بالا باشن.
    راستش یه چیزی دیدم گفتم تصحیحش کنم ، دینام کلمه فارسی دینامو هست که به ژنراتور برق DC میگن.

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نقل قول نوشته اصلی توسط amirmahdi260

سلام
    عزیز اگه وقتو تایمشو داری برو درب عقب و جلوی بلبرینگی تهیه کن که بشدت کارایی دینام رو بالا میبره دورشو هم متعادل میکنه از کچل شدن شفتشم جلوگیری به عمل میاره
    خود درب قیمت زیادی نداره ولی بلبرینگ خوب استفاده کن داخل برای محور اصلی که بلوور بهش متصله هم یاتاقان بلبرینگی تهیه کن
    توی مصرف برق و سر و صدا کاهش قابل توجهی میبینی فولی هارو هم بتونی دست کاری کنی موتور تو دور کند میتونه بازده بهتری بهت بده
    موفق باشی سوالی داشتی از بابت قطعات مصرفی بگو تا بهت عکس نمونشو بدم
    کار جالبی کردین، چقدر توی مصرف برق صرفه جویی کردین؟ من یه مدته میخام موتورشو با یه BLDC عوض کنم هی تنبلی میکنم اینجوری مصرفش یکسوم میشه.
    2019/04/19
    35
    9

پاسخ : سوالی در مورد سرویس دینام کولر آبی داشتم

نقل قول نوشته اصلی توسط arvinfx

من سالی دوبار روغن میریزم توی بوش هاش و همون جاک هایی که توش اسفنج داره سرو ته هم موتور را سوار میکنم. یعنی اون شکاف ها رو به بالا باشن.
    راستش یه چیزی دیدم گفتم تصحیحش کنم ، دینام کلمه فارسی دینامو هست که به ژنراتور برق DC میگن.

کار جالبی کردین، چقدر توی مصرف برق صرفه جویی کردین؟ من یه مدته میخام موتورشو با یه BLDC عوض کنم هی تنبلی میکنم اینجوری مصرفش یکسوم میشه.
    خیلی تاثیر داره جدای مصرف برق بازدهیش دو برابر میشه و شما میتونید به نسبت فولی های بزرگتری برای موتور ببندید و از فولی کوچیک تری برای محور استفاده کنید
    بیصدا شدن کولر بزرگترین امتیاز این روشه
    هزینه سرویس هم بطور کلی پایین میاد چون نیازی به تعویض مگه در صورت خرابی نداره
    بطور مثال با کمی تغییر توی کولر ۴۵۰۰ میتونید اندازه یه کولر ۶۵۰۰ یا بالاتر جواب بگیرید !

در جواب اون دوستمون هم که گفتن کجا تهیه کردید و چه مقدار داخل درب میتونه بره بلبرینگ
    همه اینا نیازمند تجربس شما اگه خودتون ابزارشو ندارید بهتره که الکتروموتور و کامل باز کنید وببرید بدید به تاسیساتی های معبری که سراغ دارید اگه واقعا اینکاره باشند بدون سوال اضافه ای تحویل میگیرند و براتون انجام میدن حدود هزینش هم با درب و بلبرینگ فکر کنم حدود ۱۵۰ تا ۱۸۰ باشه ولی واقعا ارزششو داره و بعدا متوجه میشید هزینه چجوری برمیگرده

نقل قول نوشته اصلی توسط Quantum.

با سلام و تشکر
    چند تا سوال داشتم از خدمتتان
    این بلبرینگ 162021 ، فرمودید قطر داخلش 16 هست، آیا قطر خارجی و ارتفاعش به ترتیب 20 و 21 هستند ؟ یکم نگاه کردم داخل سایت ها را قطر داخلشون یا 15 هست یا 17!!
    این بلبرینگ را با ضربه یا پرس داخل در های موتور جا می زنید؟ چقدر باید داخل بره ؟
    یاتاقان هم داخل سایت هایی که ابزار رباتیک می فروشند دیدم حدود 90 هزار تومانی هست ! آیا از جای دیگه ای تهیه کنم بهتره یا قیمتش همین حدود هست ؟
    با تشکر
    از تاسیساتی ها یا مغازه هایی که صرفا بلبرینگ میفروشند تهیه کنید
    قیمت خیلیی بالایی نداره !
    با پرس اصولیشه ولی با چکش سربی هم قابل جا زدنه فقط دقت کنید جنس درب از فلزی مشابه الومینیومه که بشدت خشک و شکنندس پس باید موقطع ضربه زیرش چیزی مشابه لب گیره که جنس نرمی داره یا لاستیک ضربه گیر مناسب استفاده کنید
    بلبرینگ کاملا داخل محفظه درب میشینه و اگه بد جا بره درب الکتروموتور بسته نمیشه اگه تجربه کافی رو ندارید حتما به یکی از تاسیساتی ها مراجعه کنید
صفحه 2 از 2 نخست 12
نمایش نتایج: از 11 به 14 از 14