اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

منبع ایزوله 48 ولت به 5 ولت با THX208

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

منبع ایزوله 48 ولت به 5 ولت با THX208

سلام دوستان و مهندسان بزرگوار من میخواستم یه مبدل DC به DC ایزوله ساده طراحی کنم که 48 تا 160 ولت DC رو به 5 ولت 0.5 آمپر تبدیل کنه.
    برای اینکار اومدم یه منبع تغذیه کوچیک که با آی سی thx208 چینی ساخته شده بود را برداشتم و گفتم بیام تعداد دور سیم پیچی های اولیه ترانسو دستکاری کنم ولتاژ ورودی بیاد پایین اما متاسفانه نشد. یعنی تعداد دور اولیه که 160 دور بود رو کردم 110 دور و به دورهای ثانویه و تغذیه دست نزدم.

آیا راه حل دیگه ای هست برای اینکه به راحتی ولتاژ ورودی مبدل thx208 رو کاهش بدم یا باید یک مدار جدید طراحی کنم؟

مدار تقریبا به شکل زیر است.
    جدیدترین ویرایش توسط AM_MA; ۱۱:۱۱ ۱۳۹۸/۰۲/۱۷.

پاسخ : منبع ایزوله 48 ولت به 5 ولت با THX208

سلام آی سی
    thx208 یک آی سی مخصوص برای تبدیل برق شهر به ولتاژ DC در رنج های 3.3، 5 یا 12 می باشد که نسبت به تغذیه هم حساسه شما وقتی این آی سی رو تغییر کاربری می دین چون تغذیه افت پیدا میکنه تقریبا از کار می افته. به نظرم از مبدل های فلای بک با استفاده از آی سی های خوبی مثل TL494 استفاده کنید.
    بياموز و بي آموز

دیدگاه

نوشته اصلی توسط havin نمایش پست ها
      سلام آی سی
      thx208 یک آی سی مخصوص برای تبدیل برق شهر به ولتاژ DC در رنج های 3.3، 5 یا 12 می باشد که نسبت به تغذیه هم حساسه شما وقتی این آی سی رو تغییر کاربری می دین چون تغذیه افت پیدا میکنه تقریبا از کار می افته. به نظرم از مبدل های فلای بک با استفاده از آی سی های خوبی مثل TL494 استفاده کنید.
      ممنون مهندس مدار نمونه اش رو دارین؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط AM_MA نمایش پست ها
        ممنون مهندس مدار نمونه اش رو دارین؟
        مدار نمونه تقریبا زیاده که معروف ترینش برای خود شرکت ti هست که در لینک زیر میتونید ببینید:
        http://www.ti.com/lit/an/slva666/slva666.pdf
        بياموز و بي آموز

دیدگاه

سیم پیچ ها نباید دستکاری بشن
          ولتاژ خروجی با استفاده از یک اپتوکوپر که در مدار وجود داره رگولاژ میشه یعنی اگه ولتاژ از یه مقدار بالاتر بره اپتوکوپلر روشن میشه و به آی سی سوئیچینگ فرمان میده که پهنای پالس رو کم کنه و این باعث میشه که ولتاژ ثابت بمونه
          پس شما باید مقاومت ها یا دیود زنری که به اپتوکوپلر سری شدن رو تغییر بدین تا اپتوکوپلر در یک ولتاژ دیگه که شما میخواین روشن بشه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X