اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک در راه اندازی پاور کامپیوتر بدون اتصال مادربرد

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک در راه اندازی پاور کامپیوتر بدون اتصال مادربرد

سلام

من یه پاور قدیمی دارم که برای یه کاری میخوام ازش استفاده کنم ولی این پاور فقط وقتی به مادربرد وصل میشه کار میکنه و بدون مادربرد با اتصال سیم های سبز و مشکی فن یه تکون کوچیکی میخوره ولی روشن نمیشه پاور . با دادن بار به سیم 3.3 ولت پاور روشن میشه ولی درست کار نمیکنه یعنی تا میخوای بهش یه لامپ 12 ولت یا هر چیز دیگه ای وصل کنی پاور خاموش میشه با مولتی متر هم ولتاژ سیم ها رو اندازه میگیرم که ولتاژ زرد و قرمز رو درست نشون میده ولی نارنجی رو کم نشون میده (بین 2.5 الی 3 ) درحالی که وقتی به مادرد برد وصل میکنم همه ولتاژها درسته و پاور درست کار میکنه و میتونم ازش استفاده کنم و لامپ و ... روشن کنم . حالا سوال من این هست که من باید چطوری بار بدم به سیم 3.3 ولت که پاور درست کار کنه ؟ ایا میشه قطعه ای رو از مدار حذف کرد یا دستکاری کرد که دیگه نیازی به بار دادن نباشه ؟ چون روی برد مقاومت هایی قرار دادن بین منفی و ولتاژهای 3.3 و 5 و 12 دیگه چرا نیاز به بار داره ؟ مشخصات پاور هم 400 وات سیم زرد 12 امپر سیم قرمز 25 امپر و سیم نارنجی 14 امپر .

پاسخ : کمک در راه اندازی پاور کامپیوتر بدون اتصال مادربرد

سلام
    بار رو به 5 ولت بدین ببینین فرقی میکنه؟
    مثلا یه مقاومت 10 اهم 5 وات
    البته ممکنه اون لامپ یا چیزی که میخاین بهش وصل کنین جریان کشیش زیاد باشه و پروتکشن پاورو خاموش میکنه

دیدگاه

فقط با بار دادن به 3.3 ولت روشن میشه . لامپ هم وقتی پاور به مادربرد وصل هست روشن میشه حتی دو تا از اون لامپ ها ولی بدون مادربرد پاور خاموش میشه حتی یه هارد دیسک هم که وصل میکنم خاموش میشه من اگه بخوام 2-3 امپر از سیم 3.3 ولت جریان بکشم چه مقاومتی باید استفاده کنم ؟ چند اهم و چند وات ؟ مادربرد چقدر جریان میکشه از 3.3 ولت ؟ اگه راه حلی پیدا نکنم یه مادربرد قدیمی دارم از کیسش در میارم وصل میکنم به پاور تا مثل ادم کار کنه

دیدگاه

پاورای قدیمی یه سیستمی داشتن که اگه بار نداشته باشن خاموش بشن.
        یه مقاومت 4.7 اهم 5 وات فکر کنم برای بار کافی باشه.برای 2.2 آمپر هم یه مقاومت 1.5 اهم 10 وات میخاد ولی فکر نکنم نیاز باشه.
        سیم سبز و مشکی رو به هم وصل میکنین دیگه؟
        خود مادربورد هم تو لود کامل جریان زیادی میکشه که بستگی به مادربورد و cpu داره ولی تا بالای 10 آمپر هم میره

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X