اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

شارژر لیتیومی 42 ولت 4 آمپر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

شارژر لیتیومی 42 ولت 4 آمپر

با سلام خدمت دوستان عزیز
    هدف:
    من یک پک 10 سل 36 ولت 8.8 آمپری لیتیومی دارم و میخواستم براش شارژر درست کنم.
    با توجه به تحقیقاتی که در این زمینه کردم و راهنمایی دوستان یکی از روش ها اینه که
    1. استفاده از منبع تغذیه 48 ولت 5 آمپر
    2. استفاده از dc-dc کانورتر
    3. کنترل جریان و ولتاژ با میکرو
    مسئله:
    1. به نظر دوستان میشه به جای dc -dc کانورتر از یکی از منابع جریان ها استفاده کرد؟ (البته واقعیت هرچی گشتم با جریان 4 و ولتاژ ورودی 48 نتونستم پیدا کنم) .
    2. میشه به جای استفاده از میکرو با مدار شبکه مقاومتی و ترانزیستور کلا مسئله رو حل کرد و در حقیقت یک منبع تغذیه درست کرد؟
    3. شارژ کردن سلول ها بصورت تک سل بهتر هست یا همه با هم؟
    از دوستانی که در این زمینه نظری دارند خواهشمندم نظرشون رو بفرمایند.

پاسخ : شارژر لیتیومی 42 ولت 4 آمپر

نوشته اصلی توسط m_account نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان عزیز
    هدف:
    من یک پک 10 سل 36 ولت 8.8 آمپری لیتیومی دارم و میخواستم براش شارژر درست کنم.
    با توجه به تحقیقاتی که در این زمینه کردم و راهنمایی دوستان یکی از روش ها اینه که
    1. استفاده از منبع تغذیه 48 ولت 5 آمپر
    2. استفاده از dc-dc کانورتر
    3. کنترل جریان و ولتاژ با میکرو
    مسئله:
    1. به نظر دوستان میشه به جای dc -dc کانورتر از یکی از منابع جریان ها استفاده کرد؟ (البته واقعیت هرچی گشتم با جریان 4 و ولتاژ ورودی 48 نتونستم پیدا کنم) .
    2. میشه به جای استفاده از میکرو با مدار شبکه مقاومتی و ترانزیستور کلا مسئله رو حل کرد و در حقیقت یک منبع تغذیه درست کرد؟
    3. شارژ کردن سلول ها بصورت تک سل بهتر هست یا همه با هم؟
    از دوستانی که در این زمینه نظری دارند خواهشمندم نظرشون رو بفرمایند.
    بهترین کار این هست که از شارژر های بالانسر استفاده کنین/ در غیر این صورت میتونین یک منبع 42 ولت استفاده کنین و جریان رو کنترل کنین و هر وقت برایند ولتاژ سلول به 4.1 ولت رسید منبع رو جدا کنین( یا اینکه جریان برای هر سلول به 30 میلی آمپ برسه)

امیرحسین ضیا

دیدگاه

نوشته اصلی توسط azjaguar نمایش پست ها
      بهترین کار این هست که از شارژر های بالانسر استفاده کنین/ در غیر این صورت میتونین یک منبع 42 ولت استفاده کنین و جریان رو کنترل کنین و هر وقت برایند ولتاژ سلول به 4.1 ولت رسید منبع رو جدا کنین( یا اینکه جریان برای هر سلول به 30 میلی آمپ برسه)
      azjaguar مرسی از پاسخ سریعی که دادی
      شارژر بالانسرها 10 سل نیستند و قیمتشون هم زیاد هست
      در مورد دوم که میفرمایید نمی خوام دستی باشه

دیدگاه

azjaguar مرسی از پاسخ سریعی که دادی
        شارژر بالانسرها 10 سل نیستند و قیمتشون هم زیاد هست
        در مورد دوم که میفرمایید نمی خوام دستی باشه
        تنها درصورتی میتونین باتری پک رو بدون بالانس شارژ کنین که ظرفیت سلول ها خیلی نزدیک به هم باشن در اینصورت اگه از سل ها درست استفاده کنین( اوور شارژ و اوور دیسشارژ نکنین) میتونین سال ها بدون بالانس کردن از پک استفاده کنین(و بعد از یکسال استفاده اختلاف ولتاژ سل ها کمتر از 100 میلی ولت خواهد بود). در صورتی که اطلاعی از ظرفیت سلول ها ندارین بهتره که سلول هارو تا ولتاژ 4.1 ولت شارژ کنین و تا ولتاژ 3.4 ولت دیسشارژ کنین/

امیرحسین ضیا

دیدگاه

الان باتری پک هست و خودم با شارژر 42 ولت 2 آمپر شارژشون میکنم ولی مدت زمان شارژ من 6 ساعت هست و میخوام این زمان رو کاهش بدم به 3 ساعت چون بعد از این هم قصد دارم ظرفیت پک رو بیشتر کنم و اونوقت زمان شارژم خیلی طولانی میشه

دیدگاه

کسی نظر نمیده؟

دیدگاه

سلام. عموما برای شارژ باتری های لیتیوم از مبدل های ایزوله (dc/dc) یا (ac/dc) استفاده میشه که حالا ورودی میتونه برق شهر باشه یا مثلا باتری ماشین. معمولا روی هر پک باتری یک برد bps یا حفاظتی هست که از پک مقابل شارژ و دشارژ بیش از حد و کمتر از حد جلوگیری کرد.
              اگه میتونید برای افزایش عمر باتری های لیتیومی از بالانسر استفاده کنید و اگه نمیتونید دستی اندازه تک تک سل هارو بعد از شارژ کامل یا دشارژ بگیرید تا آسیب نبینند
              بياموز و بي آموز

دیدگاه

ممنون havin عزیز از اینکه راهنمایی کردید.
                راستش رو بخواید من دو تا باطری اسکوتر رو با هم موازی کردم روشون bms داره ولی حالا نمیدونم تو این حالت درست کار میکنن و میتونن در برابر شارژ و دشارژ محافظت کنند.

دیدگاه

ممنون havin عزیز از اینکه راهنمایی کردید.
                  راستش رو بخواید من دو تا باطری اسکوتر رو با هم موازی کردم روشون bms داره ولی حالا نمیدونم تو این حالت درست کار میکنن و میتونن در برابر شارژ و دشارژ محافظت کنند.
                  سلام بله اگه خودشون BMS داشته باشن میتونید راحت شارژش کنید. ولی خروجی شارژرو برای اطمینان بیشتر نزارید بیشتر از 42 ولت بشه و برای چند سیکل شارژ با جریان کم شارژ کنید
                  بياموز و بي آموز

دیدگاه

نوشته اصلی توسط havin نمایش پست ها
                    سلام بله اگه خودشون BMS داشته باشن میتونید راحت شارژش کنید. ولی خروجی شارژرو برای اطمینان بیشتر نزارید بیشتر از 42 ولت بشه و برای چند سیکل شارژ با جریان کم شارژ کنید
                    حالا این شارژر رو چطوری بسازیم؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X