اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

آیا کم کردن جریان استپ موتور مشکلی ایجاد می کند؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

آیا کم کردن جریان استپ موتور مشکلی ایجاد می کند؟

با سلام
    یک استپ موتور دو فاز 12 ولت 1.5 آمپر 1.8 درجه دارم که با استفاده از DRV8825 راه اندازی کردم.
    روی DRV8825 یک پیچ برای تنظیم جریان هست که طبق راهنمای سایتش باید ولتاژ نقطه ی راهنمای DRV8825 را بگیرم و دو برابرش می شه جریانی که به استپ موتور میده! I=2*V
    من ولتاژ را که روی 0.75 ولت تنظیم می کنم، در هنگام کار سریعا drv8825 داغ می کنه در حد 50-60 درجه!
    جریان را که در حدود یک آمپر تنظیم می کنم، داغ نمی کنه و به نظرم موتور هم خوب کار می کنه. (البته کمی گشتاور کم می شه)
    آیا کم کردن جریان به موتور آسیب می زنه؟ یا به برد؟ در مدت زمان طولانی چطور؟
    با تشکر فراوان

پاسخ : آیا کم کردن جریان استپ موتور مشکلی ایجاد می کند؟

نوشته اصلی توسط Quantum. نمایش پست ها
    با سلام
    یک استپ موتور دو فاز 12 ولت 1.5 آمپر 1.8 درجه دارم که با استفاده از DRV8825 راه اندازی کردم.
    روی DRV8825 یک پیچ برای تنظیم جریان هست که طبق راهنمای سایتش باید ولتاژ نقطه ی راهنمای DRV8825 را بگیرم و دو برابرش می شه جریانی که به استپ موتور میده! I=2*V
    من ولتاژ را که روی 0.75 ولت تنظیم می کنم، در هنگام کار سریعا drv8825 داغ می کنه در حد 50-60 درجه!
    جریان را که در حدود یک آمپر تنظیم می کنم، داغ نمی کنه و به نظرم موتور هم خوب کار می کنه. (البته کمی گشتاور کم می شه)
    آیا کم کردن جریان به موتور آسیب می زنه؟ یا به برد؟ در مدت زمان طولانی چطور؟
    با تشکر فراوان
    سلام! معمولا استپر موتور ها برای کار در دما های بالا طراحی شدن و دما اگه 50 60 هست مشکلی برای استپ بوجود نمیاد/ با کم کردن جریان هیچ مشکلی برای درایور بوجود نمیاد ولی ممکنه لغزش در حرکت استپ موتور بوجود بیاد و یک استپ رو جا بذاره وقتی کار طولانی بشه! ولتاژ رو در همین حد تنظیم کن که دمای استپ از 50 -60 بالاتر نره و میتونی برای رفع نگرانی برای استپر فن بذاری

امیرحسین ضیا

دیدگاه

نوشته اصلی توسط azjaguar نمایش پست ها
      سلام! معمولا استپر موتور ها برای کار در دما های بالا طراحی شدن و دما اگه 50 60 هست مشکلی برای استپ بوجود نمیاد/ با کم کردن جریان هیچ مشکلی برای درایور بوجود نمیاد ولی ممکنه لغزش در حرکت استپ موتور بوجود بیاد و یک استپ رو جا بذاره وقتی کار طولانی بشه! ولتاژ رو در همین حد تنظیم کن که دمای استپ از 50 -60 بالاتر نره و میتونی برای رفع نگرانی برای استپر فن بذاری
      طبق مشخصات درایور DRV8825 تا 1.5 آمپر مشکلی نداره و با خنک سازی تا 2.2 آمپر هم کار می کنه.
      طبق مشخصات موتور هم 1.5 آمپر 12 ولت هست.
      آیا این طبیعی هست که در 3 دقیقه اول شروع به کار آی سی درایور تا 50-60 درجه گرم می شه؟
      در زمان انتخاب قطعات انتظار داشتم که خیلی راحت و بدون هیچ گرمایی کار کنه!

دیدگاه

کاملا طبیعی هست برا منم داغ میشه اگه گشتاور زیادی نیاز ندارین بهتره جریانو کم کنین تا هم برد و هم استپر داغ نکنه و عملکردشونم بهتر میشه (البته نه در حدی کم کنین که به قول دوستمون استپ جا بزاره) ولی اگه به حداکثر گشتاور نیاز داری باید از فن برای هیت سینگش استفاده کنی که البته اگه استپرتونم زیاد داغ بشه برای اونم بهتره فن بزارید و در کل بالا بودن دما برای مدت زمان طولانی استحلاک هم استپر و هم برد رو زیاد میکنه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X