اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل عجیب با 555

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل عجیب با 555

با عرض سلام خدمت دوستان برای راه اندازی وسیله ای برقی احتیاج دارم که اون وسیله 2 ساعت خاموش و یک ربع روشن باشه برای همین از مولتی ویبراتور آستابل استفاده کردم ولی مشکلی که پیش اومد اینه که آی سی 555 در این زمان اصلا نمیتونه کار کنه و برای فرکانس های بالای یک هرتز خوبه
    به ذهنم رسید که یک فرکانس بالا تولید کنم و سپس با آی سی های مقسم فرکانس مقدار فرکانس رو کم کنم ولی آی سی های مقسم فرکانس همگی دیوتی سایکل 50 درصد میدند درواقع من میخوام بدونم میشه بدون از دست دادن دیوتی سایکل مقدار فرکانس رو کم کرد یا نه میخوام این مدار بدون استفاده از میکرو طراحی بشه

پاسخ : مشکل عجیب با 555

اینجوری نمیشه دقتش کمه
    شما یه تایمر 2 ساعته درست کن با 555 که یه پالس حدود 1 دقیقه بده.
    بعد یه تایمر تاخیر در قطع 15 دقیقه ای با یه خازن مقاومت و یه ترانزیستور دارلینگتن یا دوتا ترانزیستور میتونی بزاری توی خروجی این 555

دیدگاه

ممنون از پاسخگوییتون ولی متوجه منظورتون نشدم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط majidss2012 نمایش پست ها
        ممنون از پاسخگوییتون ولی متوجه منظورتون نشدم
        شما چی متوجه شدین؟

دیدگاه

شما گفتین که یه تایمر دوساعته با 555 درست کنم ولی مشکلی که هست اینه که با555 تو مدت آستابل نمیشه به همچین زمانی رسید

دیدگاه

شما گفتین که یه تایمر دوساعته با 555 درست کنم ولی مشکلی که هست اینه که با555 تو مدت آستابل نمیشه به همچین زمانی رسید
            سلام چرا از میکرو استفاده نمیکنی دوست عزیز؟

امیرحسین ضیا

دیدگاه

http://homediyelectronics.com/basic/longtimedelays/
              اینجا رو ببین با تقویت بتای ترانزیستور تا چند ساعت تونسته تایمر بسازه ولی اگر دقیق میخای از cd4060 استفاده کن

دیدگاه

بازم صمیمانه از شما و دیگر دوستان که وقت میزارین و کمک میکنین تشکر میکنم این مداری که شما لینکش رو گذاشتین یک مدار مونو آستابل هست که احتیاج به تحریک داره ولی من مدار آستابل میخوام مشکلی هم که با آی سی 4060 دارم اینه که این آی سی دیوتی سایکل 50 درصد تولید میکنه ومن دیوتی سایکل 66 درصد احتیاج دارم.

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

مرسی از توجهتون ولی لپ تاپم خراب شده و فکر نمیکنم مدار آن چنان سختی باشه که بخواد از میکرو استفاده بشه.

دیدگاه

میتونی با attiny10 یا attiny13 به راحتی بسازی
                  من با آردوینو برای اینا برنامه نوشتم کلی میشه تو هزینه صرف جویی کرد البته بعضی از توابع اردوینو براشون سنگینه باید با ریجستر ها کار کنی بیشتر

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X