ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 16
    2016/05/28
    341
    59

مدار نشان دهنده میزان باتری سربی اسیدی ؟

سلام سوال اول اینکه ، یک باتری 12 ولت سربی اسیدی اگر ولتاژش از چه حدی پایین تر بره گوییم ضعیف هست ؟
    سوال دوم اینکه در صورتی که باتری متصل به مصرف کننده باشد و مصرف کننده در حال استفاده از اون باشد چگونه میشود تشخیص داد که میزان ولتاژ باتری چقدر است یا چقدر از ظرفیت باتری مونده یا خالی شده ؟
    2008/09/29
    6,000
    410

پاسخ : مدار نشان دهنده میزان باتری سربی اسیدی ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط fmicro

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

سلام سوال اول اینکه ، یک باتری 12 ولت سربی اسیدی اگر ولتاژش از چه حدی پایین تر بره گوییم ضعیف هست ؟
    سوال دوم اینکه در صورتی که باتری متصل به مصرف کننده باشد و مصرف کننده در حال استفاده از اون باشد چگونه میشود تشخیص داد که میزان ولتاژ باتری چقدر است یا چقدر از ظرفیت باتری مونده یا خالی شده ؟
    جواب سوال اول
    ولتاژ 10.5 ولت حد پایین مجاز باطری های سرب اسید هست
    جواب سوال دوم
    چون مقاومت داخلی باطری ها کمه عملا وصل بودن یا نبودن بار متعادل به باطری تاثیری روی میزان شارژ اون نداره، و از روی ولتاژ باطری میشه تشخیص داد چقدر دیگه از انرژی الکتریکی باطری باقی مونده
    2016/05/28
    341
    59

یعنی اگر هر باری به خروجی باتری متصل کنیم ، ولتاژ در حالت بارداری برابر است با ولتاژ در حالت بی باری ؟
    2008/09/29
    6,000
    410

یعنی اگر هر باری به خروجی باتری متصل کنیم ، ولتاژ در حالت بارداری برابر است با ولتاژ در حالت بی باری ؟

جواب سوال دوم
    چون مقاومت داخلی باطری ها کمه عملا وصل بودن یا نبودن بار متعادل به باطری تاثیری روی میزان شارژ اون نداره، و از روی ولتاژ باطری میشه تشخیص داد چقدر دیگه از انرژی الکتریکی باطری باقی مونده
    همونطور که گفتم بار متعادل اگر وصل کنید بله. بار متعادل هم باری هست که کمتر از مقدار مشخص شده برای باطری باشه.
    2016/05/28
    341
    59

نقل قول نوشته اصلی توسط arvinfx

همونطور که گفتم بار متعادل اگر وصل کنید بله. بار متعادل هم باری هست که کمتر از مقدار مشخص شده برای باطری باشه.
    یعنی چی ؟ یعنی ولتاژش کمتر از 12 ولت باشه میشه متعادل ؟
    2008/09/29
    6,000
    410

یعنی چی ؟ یعنی ولتاژش کمتر از 12 ولت باشه میشه متعادل ؟
    روی باطری ها معمولا حد اکثر جریان مجاز مینویسن که اون میشه معیار انتخاب باطری نسبت به باری که قراره تغذیه بشه
    مثلا اگر روی باطری نوشته شده باشه max current 1.2A و باطری هم 12 ولت باشه شما نهایتنا میتونید بار برابر با 10 اهم به باطری وصل کنید.
    هر باری دوسر باطری وصل کنید که کمتر از این میزان جریان بکشه میشه بار متعادل.
    2016/05/28
    341
    59

یعنی اگر میزان امپدانس باری برابر 11 اهم باشه (که بیشتر از 10 اهمه) میشه بارنامتعادل ؟؟
    خب اگر بار نامتعادل به باتری وصل باشه چطور میشه ولتاژ حد اون رو برای مدار کنترل شارژ اندازه گرفت ؟
    2008/09/29
    6,000
    410

یعنی اگر میزان امپدانس باری برابر 11 اهم باشه (که بیشتر از 10 اهمه) میشه بارنامتعادل ؟؟
    خب اگر بار نامتعادل به باتری وصل باشه چطور میشه ولتاژ حد اون رو برای مدار کنترل شارژ اندازه گرفت ؟
    شما اگر بار بیشتر روی یه وسیله بزارین خوب خرابش میکنین، در مورد باطری ها عمشون کم میشه یا کلا خراب میشن.
    شما دقیقا میخاین چکار کنین؟ میزان شارژ رو میخاین نشون بدین یا باطری رو شارژ کنین؟ باطری یا درحال شارژ یا در حال مصرف جریان که نمیتونه هم وارد بشه هم خارج!
    2016/05/28
    341
    59

ببینید من اگر بخوا م یک موتور 12 ولت رو به باتری وصل کنم به اون باتری به مشخصات 12 ولت ،2.5 آمپر ساعت ، و اگر به یک موتور وصل کردم و جریان بیشتر از 2.5 آمپر کشید خب دیگه این موتور میشه بار نامتعادل ! خب حالا پس مدار کنترل شارژر هم که مستقیم به اون متصل است نمیتونه تشخیص بده که ولتاژ باتری چقدره چون بار سنگینی روش هست درسته ؟
    یک کلید بین مدار شارژر و باتری هست که وقتی مدار کنترل تشخیص داد که ولتاژ باتری به 10.5 ولت رسیده بیاد اون کلید رو وصل کنه ...
    حالا با توجه به مطالب بالا و گفته های شما اگر بار نامتعادل باشه دیگه نمیشه به راحتی اون 10.5 ولت رو تشخیص داد درسته ؟
    2008/09/29
    6,000
    410

ببینید من اگر بخوا م یک موتور 12 ولت رو به باتری وصل کنم به اون باتری به مشخصات 12 ولت ،2.5 آمپر ساعت ، و اگر به یک موتور وصل کردم و جریان بیشتر از 2.5 آمپر کشید خب دیگه این موتور میشه بار نامتعادل ! خب حالا پس مدار کنترل شارژر هم که مستقیم به اون متصل است نمیتونه تشخیص بده که ولتاژ باتری چقدره چون بار سنگینی روش هست درسته ؟
    یک کلید بین مدار شارژر و باتری هست که وقتی مدار کنترل تشخیص داد که ولتاژ باتری به 10.5 ولت رسیده بیاد اون کلید رو وصل کنه ...
    حالا با توجه به مطالب بالا و گفته های شما اگر بار نامتعادل باشه دیگه نمیشه به راحتی اون 10.5 ولت رو تشخیص داد درسته ؟
    بله ، ولی من میدونم که شما جواب این سوال رو قبل از ارسال پست میدونستین. حالا چکار میخاین بکنین؟ میخاین اون بار رو بردارین و باطری رو اندازه گیری ظرفیت کنید و اگر باطری ضعیف بود شارژش کنید؟
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 16