اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مدار نشان دهنده میزان باتری سربی اسیدی ؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مدار نشان دهنده میزان باتری سربی اسیدی ؟

سلام سوال اول اینکه ، یک باتری 12 ولت سربی اسیدی اگر ولتاژش از چه حدی پایین تر بره گوییم ضعیف هست ؟
    سوال دوم اینکه در صورتی که باتری متصل به مصرف کننده باشد و مصرف کننده در حال استفاده از اون باشد چگونه میشود تشخیص داد که میزان ولتاژ باتری چقدر است یا چقدر از ظرفیت باتری مونده یا خالی شده ؟
    خدایا یکی بزرگترین آرزویهایم در این دنیا این است که همه مردم حالشان خوب باشد و احساس خوشبختی داشته باشند....

پاسخ : مدار نشان دهنده میزان باتری سربی اسیدی ؟

نوشته اصلی توسط fmicro نمایش پست ها
    سلام سوال اول اینکه ، یک باتری 12 ولت سربی اسیدی اگر ولتاژش از چه حدی پایین تر بره گوییم ضعیف هست ؟
    سوال دوم اینکه در صورتی که باتری متصل به مصرف کننده باشد و مصرف کننده در حال استفاده از اون باشد چگونه میشود تشخیص داد که میزان ولتاژ باتری چقدر است یا چقدر از ظرفیت باتری مونده یا خالی شده ؟
    جواب سوال اول
    ولتاژ 10.5 ولت حد پایین مجاز باطری های سرب اسید هست
    جواب سوال دوم
    چون مقاومت داخلی باطری ها کمه عملا وصل بودن یا نبودن بار متعادل به باطری تاثیری روی میزان شارژ اون نداره، و از روی ولتاژ باطری میشه تشخیص داد چقدر دیگه از انرژی الکتریکی باطری باقی مونده

دیدگاه

یعنی اگر هر باری به خروجی باتری متصل کنیم ، ولتاژ در حالت بارداری برابر است با ولتاژ در حالت بی باری ؟
      خدایا یکی بزرگترین آرزویهایم در این دنیا این است که همه مردم حالشان خوب باشد و احساس خوشبختی داشته باشند....

دیدگاه

یعنی اگر هر باری به خروجی باتری متصل کنیم ، ولتاژ در حالت بارداری برابر است با ولتاژ در حالت بی باری ؟

جواب سوال دوم
        چون مقاومت داخلی باطری ها کمه عملا وصل بودن یا نبودن بار متعادل به باطری تاثیری روی میزان شارژ اون نداره، و از روی ولتاژ باطری میشه تشخیص داد چقدر دیگه از انرژی الکتریکی باطری باقی مونده
        همونطور که گفتم بار متعادل اگر وصل کنید بله. بار متعادل هم باری هست که کمتر از مقدار مشخص شده برای باطری باشه.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arvinfx نمایش پست ها
          همونطور که گفتم بار متعادل اگر وصل کنید بله. بار متعادل هم باری هست که کمتر از مقدار مشخص شده برای باطری باشه.
          یعنی چی ؟ یعنی ولتاژش کمتر از 12 ولت باشه میشه متعادل ؟

دیدگاه

یعنی چی ؟ یعنی ولتاژش کمتر از 12 ولت باشه میشه متعادل ؟
            روی باطری ها معمولا حد اکثر جریان مجاز مینویسن که اون میشه معیار انتخاب باطری نسبت به باری که قراره تغذیه بشه
            مثلا اگر روی باطری نوشته شده باشه max current 1.2A و باطری هم 12 ولت باشه شما نهایتنا میتونید بار برابر با 10 اهم به باطری وصل کنید.
            هر باری دوسر باطری وصل کنید که کمتر از این میزان جریان بکشه میشه بار متعادل.

دیدگاه

یعنی اگر میزان امپدانس باری برابر 11 اهم باشه (که بیشتر از 10 اهمه) میشه بارنامتعادل ؟؟
              خب اگر بار نامتعادل به باتری وصل باشه چطور میشه ولتاژ حد اون رو برای مدار کنترل شارژ اندازه گرفت ؟

دیدگاه

یعنی اگر میزان امپدانس باری برابر 11 اهم باشه (که بیشتر از 10 اهمه) میشه بارنامتعادل ؟؟
                خب اگر بار نامتعادل به باتری وصل باشه چطور میشه ولتاژ حد اون رو برای مدار کنترل شارژ اندازه گرفت ؟
                شما اگر بار بیشتر روی یه وسیله بزارین خوب خرابش میکنین، در مورد باطری ها عمشون کم میشه یا کلا خراب میشن.
                شما دقیقا میخاین چکار کنین؟ میزان شارژ رو میخاین نشون بدین یا باطری رو شارژ کنین؟ باطری یا درحال شارژ یا در حال مصرف جریان که نمیتونه هم وارد بشه هم خارج!

دیدگاه

ببینید من اگر بخوا م یک موتور 12 ولت رو به باتری وصل کنم به اون باتری به مشخصات 12 ولت ،2.5 آمپر ساعت ، و اگر به یک موتور وصل کردم و جریان بیشتر از 2.5 آمپر کشید خب دیگه این موتور میشه بار نامتعادل ! خب حالا پس مدار کنترل شارژر هم که مستقیم به اون متصل است نمیتونه تشخیص بده که ولتاژ باتری چقدره چون بار سنگینی روش هست درسته ؟
                  یک کلید بین مدار شارژر و باتری هست که وقتی مدار کنترل تشخیص داد که ولتاژ باتری به 10.5 ولت رسیده بیاد اون کلید رو وصل کنه ...
                  حالا با توجه به مطالب بالا و گفته های شما اگر بار نامتعادل باشه دیگه نمیشه به راحتی اون 10.5 ولت رو تشخیص داد درسته ؟

دیدگاه

ببینید من اگر بخوا م یک موتور 12 ولت رو به باتری وصل کنم به اون باتری به مشخصات 12 ولت ،2.5 آمپر ساعت ، و اگر به یک موتور وصل کردم و جریان بیشتر از 2.5 آمپر کشید خب دیگه این موتور میشه بار نامتعادل ! خب حالا پس مدار کنترل شارژر هم که مستقیم به اون متصل است نمیتونه تشخیص بده که ولتاژ باتری چقدره چون بار سنگینی روش هست درسته ؟
                    یک کلید بین مدار شارژر و باتری هست که وقتی مدار کنترل تشخیص داد که ولتاژ باتری به 10.5 ولت رسیده بیاد اون کلید رو وصل کنه ...
                    حالا با توجه به مطالب بالا و گفته های شما اگر بار نامتعادل باشه دیگه نمیشه به راحتی اون 10.5 ولت رو تشخیص داد درسته ؟
                    بله ، ولی من میدونم که شما جواب این سوال رو قبل از ارسال پست میدونستین. حالا چکار میخاین بکنین؟ میخاین اون بار رو بردارین و باطری رو اندازه گیری ظرفیت کنید و اگر باطری ضعیف بود شارژش کنید؟

دیدگاه

خب دیگه سوال من هم همیجانست !! نمیخوام بار رو بردارم و میخوام وقتی بار روش هست این اندازه گیری رو انجام بده

دیدگاه

خب دیگه سوال من هم همیجانست !! نمیخوام بار رو بردارم و میخوام وقتی بار روش هست این اندازه گیری رو انجام بده
                        خوب چطوری میخاین اینکارو انجام بدین؟ و اگر موفق شدین و باطری باید شارژ میشد چکار میخاین بکنین؟

دیدگاه

خب سوال من هم همینه...چطور ی باید این کار رو انجام بدم ؟ برای اتصال شارژر توی اون تاپیک گفتم از یک رله استفاده میکنم ، که اگر فهمید باید شارژ بشه شارژر رو متصل کنه ....الان مشکل اینجاست چطور تشخیص بده که باتری .....؟

دیدگاه

شما هم میخاین بار بیشتر از حد مجاز روی باطری بندازین ، هم میخاین شارژشو تو همون حالت تشخیص بدین هم میخاین ارتباط بار با باطری قطع نشه هم موتور در حال چرخش باشه؟

دیدگاه

بار بیش از حد مجاز نمیخوام بهش بدم ! وقتی یک باتری 12 ولت 4.5 آمپر ساعت دارم و میخوام یک موتور 12 ولت متصل کنم که 2 آمپر جریان بکشه که دیگه بیشتر از حد مجاز نیست !!
                              آیا مداری برای این منظور وجود داره ؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X