اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت پروگرمر با میکروی واسط و میکروی تارگت

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ساخت پروگرمر با میکروی واسط و میکروی تارگت

سلام وقت بخیر
    میخواستم یک پروگرمر بسازم که با مبدل USB به سریال به کامپیوتر متصل بشه سپس اطلاعات را از پورت توسط یک میکرو بخونه و داخل رم بریزه سپس از داخل رم خونده و داخل میکروی تارگت پروگرم کنه
    کسی میتونه کمک کنه؟
    ممنونم

پاسخ : ساخت پروگرمر با میکروی واسط و میکروی تارگت

پروگرمر usbasp که مستقیم به usb متصل میشه دیگه چرا باز از مبدل استفاده کنی ک هزینه رو افزایش بدی
    سورس برنامه هم موجوده تو فایلاش

دیدگاه

سلام این پروژه ای هست که برامون تعریف کردند و بیشتر نظرشون روی این است که با شیوه های پروگرم کردن و.. آشنا بشیم و بعدا بتونیم مثلا یه فایل رو از طریق پورت سریال متلب بریزیم روی میکرو مثلا
      ولی من نمیدونم اصلا از کجا باید شروع کنم اگه شما اطلاعاتی داری ممنون میشم بهم بدی
      دیدگاه

سلام

دوست عزیز شما باید کد باینری رو از طریق سریال با میکروی اول دریافت کنید و اونو روی رم ذخیره کنید.
        (اگر با نحوه انجام این کار آشنا نیستید بفرمایید چند تا لینک براتون بذارم.)
        بعد از اون بوت لودر رو روی میکروی دوم فعال کنید و برای پروگرام کردن ــش کافیه میکرو رو ریست کنید و بلافاصله محتویات رم رو از طریق سریال براش بفرستید.

ارادت./

دیدگاه

سلام وقت بخیر
          نه من اصلا آشنایی ندارم اگر لینکی آموزشی چیزی دارید برام بفرستید ممنون میشم واینکه بگین چجوری اطلاعات دریافتی رو روی ee2prom بنویسم و بعد بخونم و چجوری روی میکروی تارگت پروگرم کنم؟
          نکته بعدی اینکه در اصل دو تا پروژه هست یکی ساخت پروگرم معمولی که از بوت لودر میکروی دومی استفاده نمیشه و مستقیم به وسیله میکروی اولی روی دومی پروگرم میشه هر دفعه
          پروژه دوم همونی هست که شما فرمودید که بوت لودر فعال بشه و میکرو ریست بشه و محتویات رم از طریق سریال براش ارسال بشه
          خیلی ممنون
          منتظر راهنمایی شما هستم
          جدیدترین ویرایش توسط hasanzadeh99; ۰۹:۰۸ ۱۳۹۸/۰۲/۲۵.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hasanzadeh99 نمایش پست ها
            سلام وقت بخیر
            نه من اصلا آشنایی ندارم اگر لینکی آموزشی چیزی دارید برام بفرستید ممنون میشم واینکه بگین چجوری اطلاعات دریافتی رو روی ee2prom بنویسم و بعد بخونم و چجوری روی میکروی تارگت پروگرم کنم؟
            نکته بعدی اینکه در اصل دو تا پروژه هست یکی ساخت پروگرم معمولی که از بوت لودر میکروی دومی استفاده نمیشه و مستقیم به وسیله میکروی اولی روی دومی پروگرم میشه هر دفعه
            پروژه دوم همونی هست که شما فرمودید که بوت لودر فعال بشه و میکرو ریست بشه و محتویات رم از طریق سریال براش ارسال بشه
            خیلی ممنون
            منتظر راهنمایی شما هستم
            از چه زبان و چه کامپایلری استفاده میکنید ؟
            میکرو های مورد استفاده رو هم بفرمائید.
            در ضمن اگر لطف کنید با نقل قول پاسخ بدید ممنون میشم.

ارادت./

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Sepehr20 mg10 نمایش پست ها
              از چه زبان و چه کامپایلری استفاده میکنید ؟
              میکرو های مورد استفاده رو هم بفرمائید.
              در ضمن اگر لطف کنید با نقل قول پاسخ بدید ممنون میشم.

ارادت./
              سلام مجدد
              زبان C کامپایلر code vision
              میکرو atmeg8AVR

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hasanzadeh99 نمایش پست ها
                سلام مجدد
                زبان C کامپایلر code vision
                میکرو atmeg8AVR

بنده الان تو جاده هستم به لپتاپ دسترسی ندارم. وگرنه براتون کد هارو میزاشتم و بیشتر راهنمایی میکردم. احتمالا چند ساعت دیگه بتونم چند تا نمونه براتون بذارم.
                اما این لینک هر چند مربوط به آردوینو هست اما بسیار مفیده : https://www.hackster.io/hami/program...ino-ide-90c2ad

داخل دیتاشیت میکرو نحوه پروگرام رو نوشته. در بخش Serial Commucation / SPI Writing Program اگه اشتباه نکنم. اطلاعات خوبی هست و میتونید نحوه پروگرام کردن از طریق پورت SPI رو ببینید.

برای برقراری ارتباط با EEPROM هم اگر به زبان مسلط هستید سرچ کنید :
                How to read/write in AVR Eeprom وگرنه فارسی هم مطالب خوبی هست.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Sepehr20 mg10 نمایش پست ها
                  بنده الان تو جاده هستم به لپتاپ دسترسی ندارم. وگرنه براتون کد هارو میزاشتم و بیشتر راهنمایی میکردم. احتمالا چند ساعت دیگه بتونم چند تا نمونه براتون بذارم.
                  اما این لینک هر چند مربوط به آردوینو هست اما بسیار مفیده : https://www.hackster.io/hami/program...ino-ide-90c2ad

داخل دیتاشیت میکرو نحوه پروگرام رو نوشته. در بخش Serial Commucation / SPI Writing Program اگه اشتباه نکنم. اطلاعات خوبی هست و میتونید نحوه پروگرام کردن از طریق پورت SPI رو ببینید.

برای برقراری ارتباط با EEPROM هم اگر به زبان مسلط هستید سرچ کنید :
                  How to read/write in AVR Eeprom وگرنه فارسی هم مطالب خوبی هست.
                  سلام
                  فقط طبق عکس زیر طریقه آدرس دهی برای کلمه ها در حافظه و صفحات رو بلد نیستم.
                  جدیدترین ویرایش توسط hasanzadeh99; ۲۱:۳۸ ۱۳۹۸/۰۲/۲۶.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X